Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlas nodrošināt pašvaldības kapitālsabiedrību pārskatāmību 12

Bauskas novada domes sēdē deputāti nenobalsoja par lēmumprojektu, kas paredzēja revīzijas komisijas izveidi pašvaldības kapitālsabiedrības «Vides serviss» finanšu līdzekļu izlietojuma pārbaudei.

Lasītājiem «Bauskas Dzīve» paskaidro, ka domes priekšsēdētājs bija saņēmis iesniegumu no domes deputātiem Aleksandra Novicka, Aivijas Kursītes, Karīnas Andreikas un Gata Skurbas, kurā minēts: «(..) secināms, ka domes priekšsēdētājs A. Jātnieks kā pašvaldības kapitālsabiedrību daļu turētājs nenodrošina labas pārvaldības principiem atbilstošu pašvaldības kapitālsabiedrību uzraudzību. Ņemot vērā domes iepriekš pieņemto lēmumu par pašvaldības papildu līdzekļu ieguldījumu SIA «Vides serviss» pamatkapitālā, lai nodrošinātu pārskatāmību un kontroli par publisko līdzekļu izlietojuma likumību pašvaldības kapitālsabiedrībā SIA «Vides serviss», pamatojoties uz likuma «Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums» 9. panta 1., 3., 4., 5. un 6. punktu, ierosinām nekavējoties izveidot domes revīzijas komisiju SIA «Vides serviss» finanšu līdzekļu izlietojuma pārbaudei. Lūdzam uzdot Bauskas novada domes administrācijai sagatavot izskatīšanai domes 2018. gada novembra sēdē lēmuma projektu «Par pašvaldības kapitālsabiedrības SIA «Vides serviss» finanšu līdzekļu izlietojuma revīzijas komisijas izveidi».

Finanšu komitejā Bauskas novada domes opozīcijas rosinātās revīzijas komisijas izveidi atbal-stīja ar lielu balsu pārsvaru, bet domes sēdē 30. novembrī vienas balss trūka.

Aizstāv uzņēmumu
Pirmais pārsteigums bija lēmumprojekta papildināšana, pievienojot jaunus komisijas dalībniekus – deputātus Uldi Kolužu un Mārīti Ķikuri. U. Kolužs pauda, ka šāda komisija nav vajadzīga. Viņš apšaubīja komisijai izvirzītos uzdevumus, uzsverot, ka tas nozīmējot veikt darbu uzņēmuma vietā.

Arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks atzina, ka komisija nav vajadzīga: ««Vides servisa» darbība tiek kontrolēta ar likumdošanu. Auditors izvērtē saimniecisko darbību, iesniedz gada pārskatu. Uzņēmums darbojas atbilstīgi likumam, notiek sabiedrības pārraudzība, analizē finanšu pārskatus. Atskaiti iesniedz reizi ceturksnī. Neuzskatu par vajadzīgu rīkot atsevišķu komisiju, lai deputāti pārliecinātos, kas tur notiek. Uzskatu, ka «Vides serviss» strādā ļoti labi, un es viņus atbalstu.» Daļa deputātu uzsvēra, ka viņi šo komisiju uztver kā opozīcijas vēlmi izrēķināties ar SIA «Vides serviss» vadību.

Viedokļu sadursmes
Brīžiem diskusijas sita augstu vilni. Opozīcijas pārstāvji pievērsa uzmanību ilgi realizētajam Vītolu un Salātu ielas namu iekšpagalmu projektam, ko vadīja SIA «Vides serviss». «Tur ir uzraugi, autorprojekts, ko vēl tur vajag? Būvspeciālistiem būs atzinums,» sašutis bija Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs.

«Aicinu neuztvert to kā izrēķināšanos. Iespējams, uzņēmums strādā labi. Es iesaistījos tāpēc, ka redzu – var strādāt vēl labāk,» pauda opozīcijas pārstāvis Gatis Skurba. Deputāts Aleksandrs Novickis paziņoja – viņš ir pārliecināts, ka pārkāpumi uzņēmuma darbībā ir: «Es jau pieķēru Voldemāru Čaču, ka viņš parakstījis dokumentus, kurus nedrīkstēja parakstīt.»

Nevienlīdzīga attieksme
Deputāte Inita Nagņibeda pauda izbrīnu, kāpēc uzmanība pievērsta tikai SIA «Vides serviss». Savukārt deputāte Karīna Andreika atgādināja, ka bijis piedāvājums veidot pastāvīgu komisiju, kura izskatītu iedzīvotāju sūdzības par pašvaldības kapitālsabiedrību darbu, bet arī iepriekš šis piedāvājums atsaucību nerada. Viņa uzsvēra, ka novada domes amatpersonām nav vienlīdzīgas attieksmes pret savām kapitālsabiedrībām un iestādēm: «Tagad uzsver to, ka prasot komisiju SIA «Vides serviss» darba izvērtēšanai, nevarot balstīties tikai uz baumām. Kāpēc savulaik bija komisija Bauskas Valsts ģimnāzijas darbības izvērtēšanai? Toreiz arī bija signāli un neviens neprasīja, kāpēc izvēlēta tieši ģimnāzija,» teica K. Andreika.

Diskusiju noslēgumā sarunas turpinājās augstos toņos. «Tā mēs varam likvidēt uzņēmumu, nebūs, kas strādā. Tā notiek, ja kāds kļūdās,» pauda A. Jātnieks. «Mēs šīs kļūdas atklāsim, parādīsim, un dome pieņems lēmumu,» atbildēja A. Novickis. «Uzskatu, ka kļūdas ir risināmas bez šīs komisijas. Aicinu noraidīt iesniegumu,» paziņoja A. Jātnieks.

Par lēmumprojektu balsoja Aleksandrs Novickis, Aivija Kursīte, Karīna Andreika, Andris Arcimovičs, Raimonds Žabovs, Rudīte Čakāne, Gatis Skurba, Juris Landorfs. Pret bija Uldis Kolužs, Kristīne Kazāka, Jānis Dūmiņš, Raitis Ābelnieks, Voldemārs Čačs, Arnolds Jātnieks, Mārīte Ķikure, Inita Nagņibeda, atturējās Valdis Veips.

«Ir citi veidi, kā mēs panāksim taisnību,» noslēgumā pauda Aleksandrs Novickis.

IEDZĪVOTĀJU VIEDOKLIS

Facebook.com «Bauskas Dzīves» lapā tika aptaujāti 125 cilvēki, kas atbildēja uz jautājumu – ir vai nav nepieciešama īpaša revīzijas komisija pašvaldības kapitālsabiedrības «Vides serviss» finanšu līdzekļu izlietojuma pārbaudei. 78 procenti atzina, ka revīzija ir nepieciešama, 22 procenti – ka nav vajadzīga. M. Kazākas komentārs: «Noteikti, un pēc iespējas ātrāk! Citādāk maksājam nevis par mājas apsaimniekošanu, bet tikai algas darbiniekiem!»


Vai, jūsuprāt, ir nepieciešama īpaša revīzijas komisija  SIA «Vides serviss» finanšu līdzekļu izlietojuma pārbaudei?
20181203-1846-aptauja-revizija.jpg
Aptaujas dati no portāla bauskasdzive.lv.

Publikācija ir sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

M Kazaka vajaga komisiju

K Kazāka komisiju nevajaga. Kazākas tiekat savā starpā skaidrībā. :))

pirms gada, 2018.12.06 00:26

iedzlivotājs

Kāda apbrīnojama aizmugure.Bailes laikam.

pirms gada, 2018.12.06 05:47

ura, ura, ura.

«Ir citi veidi, kā mēs panāksim taisnību,» noslēgumā pauda Aleksandrs Novickis, tu esi pats taisnīgākais, lai dzīvo tu un tava tasinība, meklē, jo tikai tas kurš meklē atrod, galu galā, tu vēl ceri uz troni, kad tad, ja ne tagad, nekas neiet atpakaļ, tikai uz priekšu, paskaties!

pirms gada, 2018.12.06 06:43

deputātei

Inita!Vai Jūs neesat dzirdējusi,lasījusi,ka cilvēki Bauskā ir neapmierināti ar šis kapitālsabiedrības darbu.Tāpēc man ir izbrīns par to,ka Jums ir izbrīns.Kas tur slikts,ja pārbaudīs.Kāpēc tāds balsojums.Ja viss būs kārtībā-labi.Šis balsojums nodarīja lielāku nepatiku cilvēkos,nekā tad,ja būtu lemts pārbaudīt.Nevajag izsaukt uguni uz sevi.Jūs taču esat partijā,kura cīnās par taisnīgumu Latvijā.

pirms gada, 2018.12.06 07:12

Tā ērtāk

Inita, cīņa par taisnīgumu vārdos beidzas tur, kur sākas personīgās intereses? Tā saucas "elastīgā domāšana"!

pirms gada, 2018.12.06 09:47

nebūsim naivi.

Tur daudziem, cīņa par taisnīgumu atdurās pret personīgajām interesēm, tikai kādas nu kuram tās ir, nedomāju, ka deputāti, kuri grib izveidot komisiju, ir nesavtīgi, gan jau arī tur ir savas peronīgās intereses. Populistiskās runas jau daudzu gadu garumā, skaļi saukļi, un negācijas, ir apnikušas, bet kas ir mainījies?????Vai mums vajag 17 deputātus, pietiktu ar 7, un bez vecajiem, kuri sēž 2 un vairāk sasaukumus un tikai acis bola, pirms vēlēsanām, leiputriju sola, apnicis skatīties uz tām sejām, no" rūpēm"" pavisam krunkains, kā saburzīta avīze, viens otrs palicis.

pirms gada, 2018.12.11 11:53

saburzītā avize

nodokļu maksātāju apmaksātu amatā būsi pavisam pārstrādājusies iztapīgi slavinot un bučojot roku savam maizes devējam.

pirms gada, 2018.12.11 18:24

mazajam deputātelim!

Mazais deputāteli, grūti pieņemt, vecumu un tā izraisītās sekas smadzeņu garozā, bet atzīties, ka viss atduras pret personīgajām interesēm, nav viegli, vieglāk ir klaigāt, re cik visi slikti, ļaunie utt. Tu kā mazais sētas krancis savas deputāta darbības laikā neko neesi panācis, izņemot samērējies, kā sivens vārtoties savā mēslu bedrē, to pierāda pēdējie vēlēšanu rezultāti:))))))))

pirms gada, 2018.12.14 06:00

rīkste

sāpīgi uzšāva pa ģimenes siles rozā strebjamo? no žults atrīšanas sagandēsi savu jaunules godību :))

pirms gada, 2018.12.14 14:52

Dusmīgais bebrs

HA! Tā jau man likās! Lēmums tikai pierāda, ka kāds vai kādi no deputātiem vai ar viņiem saistītajiem no šī pasākuma rauš sev labumus.
Tak sen vajag to brīnumu izrevidēt!
Bet gan jau šoreiz atlika, lai tie var iekšienē sagatavoties, pārtaisīt papīrus (vai pazaudēt, upsss), lai tad, kad nobalsos "par", kas ir tikai laika jautājums, tad viss jau būtu smuki.

pirms gada, 2018.12.06 09:15

Bauskis

cinisms ir bauskas servisa vizītkarte,ja darbiniekam ļauj savu darbu darīt pavirši tad arī deputātu alga nepalīdzēs to paveikt. apzinīgi.

pirms gada, 2018.12.10 06:57

Projekts «Iesaukums politikā»