Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

10 lietas, ko varat darīt, lai uzlabotu savas prasmes

Zināšanas ir iespējams apgūt, prasmes var iemācīties vai uzlabot. Tā dzīvē iekārtots. Ja vien nav konkrētu izņēmumu un apstākļu, kas traucē cilvēkam normāli funkcionēt, visu īsākā vai garākā laika periodā ir iespējams iemācīties. Pat tad, ja Jums nav talanta. Protams, tam visam ir nepieciešama motivācija, disciplīna un gribasspēks, kā arī praktizēšana, taču, ja patiešām vēlamies ko sasniegt, varam to izdarīt. Piedāvājam 10 vērtīgas lietas, ko darām darīt, lai uzlabotu jebkuru prasmi.

1. Prasmes uzlabošanā nepieciešams ieguldīt laiku, naudu un pūles.

Neatkarīgi no tā, ko vēlaties dzīvē sasniegt, vienmēr pavaicājiet sev, kāpēc. Ja Jums būs pietiekami svarīgs pamatojums (emocionāls dzinulis nepadoties), Jūs varēsiet vieglāk pārvarēt dažādus šķēršļus, kas stāsies ceļā.
Ja šobrīd plānojat, ko darīt ar naudas uzkrājumiem un vēlaties ieguldīt līdzekļus vērtīgā mērķī, investējiet tos savā attīstībā. Tā būs labākā izvēle.

2. Ņemiet vērā, ka talanta trūkums nav attaisnojums.
Nav šaubu, ka talants palīdz sasniegt mērķus, taču mēs nevaram būt talantīgi it visā. Pat tad, ja uzskatāt, ka Jums, piemēram, nav talanta dziedāšanā, tas nenozīmē, ka Jūs nevarat uzlabot savas vokālās dažādas citas prasmes, ieguldot smagu darbu.

3. Atrodiet treneri vai mentoru.
Jau sen zināms ir tas, ka prātīgi mācīties no labākajiem, tieši tādēļ, ja vēlies ko apgūt, ir vērts atrast treneri vai mentoru, kas Jūs apmācīs un sniegs padomus, kā kļūt labākam kādā jomā. Pārliecinieties, ka šī persona, ar kuru sadarbojaties, ir ne tikai laba savā jomā, bet arī spēj zināšanas nodot tālāk.

4. Esiet optimisti, taču arī ņemiet vērā reālo situāciju.

Nekas tā nespēj apstādināt cilvēkus ceļā uz viņu mērķi kā sarūgtinājums un vilšanās. Ja Jums būs nereālas ekspektācijas par to, cik ātri varat apgūt jaunu prasmi, Jūs agri vai vēlu sapratīsiet, ka viss nenotiek, kā plānots, un atmetīsiet tam ar roku. Lai ko apgūtu labā līmenī, jāpraktizējas 1,5 līdz 3 stundas dienā, vismaz 3 reizes nedēļā, vismaz 3 mēnešu garumā.

5. Nosakiet konkrētus mērķus.

Teju ikvienai prasmei, kuru vēlies iemācīties vai uzlabot, ir nepieciešams noteikt laika rāmi. Tas nav viegli, taču Jums ir jācenšas būt pēc iespējas konkrētiem, nosakot, kā sasniegsiet savu mērķi, piemēram, izlasot vienu grāmatu divās nedēļās, apmeklējot kursus vairāku mēnešu garumā un tamlīdzīgi.

6. Atrodiet labāko veidu prasmes apgūšanai.
Pēc tam, kad esat noteikuši, ka, piemēram, līdz šī gada beigām vēlaties iemācīties iekrāt pietiekami lielu summu, lai dotos ceļojumā uz Kipru vai citu vietu, Jums ir jāizvēlas veids, kas palīdzēs šo prasmi apgūt. Pieņemot, ka prasme ir gudra naudas krāšana, Jums jāveic izpēte par to, kas ir pieejams. Šeit Jūs noteikti noskaidrosiet, ka ir grāmatas, video pamācības, kursi un dažādi citi rīki, kas var palīdzēt. Jums jāizvēlas sev piemērotākais.

7. Veidojiet ap sevi motivējošu vidi.
Ir teju neiespējami progresēt, ja esat vieni paši. Lai attīstītos, ir nepieciešama motivējoša vide un cilvēki Jums apkārt. Tieši tādēļ, lai uzlabotu kādu prasmi, pielāgojiet apkārtējo vidi atbilstoši konkrētai nodarbei, izveidojiet atgādinājumus, kas neļaus padoties (sāciet, kaut var ar motivējošu datora fona attēlu), kā arī neaizmirstiet sevi palutināt par mazajām uzvarām.

8. Izmēģiniet teoriju praksē.
Apgūstot kādu lietu, ir svarīgi pēc iespējas ātrāk teorētiskās zināšanas pielietot praksē. Tas ir galvenais veids, kā Jūs iemācīsieties darīt konkrēto aktivitāti, nevis tikai, lasot grāmatas.

9. Izmantojiet labākās mācīšanās stratēģijas.

Ikvienas jaunas prasmes apgūšanai var izmantot vairākas metodes, kas palīdz mūsu smadzenēm un ķermenim labāk atcerēties un apstrādāt informāciju. Piemēram, sadaliet veicamos uzdevumus vairākās daļās; nodrošiniet, lai Jūs neviens netraucē; ieturiet pauzes un tamlīdzīgi.

10. Sakārtojiet prasmes, ko vēlaties apgūt prioritārā secībā.

Apsēdieties, paņemiet papīra lapu un pierakstiet visas prasmes, kuras šobrīd vēlētos apgūt. Tās var būt trīs, piecas vai pat 15. Pēc tam sakārtojiet tās secībā, sākot ar nozīmīgāko. Un nu ir pienācis laiks likt lietā iegūtās zināšanas, lai sasniegtu savu jauno mērķi.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti