3 faktori, kas jāņem vērā, lai nekļūdītos ar Ziemassvētku dāvanas izvēli 3

Dāvanu drudzis teju jau sācies. Tāpēc tā ir aktuāla tēma gandrīz katram, kurš nolēmis šajā gadā apdāvināt gan tuviniekus, gan draugus. Lai gan šķiet, ka daudzo gadu garumā esam uzkrājuši pietiekamas iemaņas, lai dāvanu sagādāšana vairs neradītu satraukumu, tomēr tas notiek katru gadu no jauna — ir apjukums, neizlēmība un šaubas, ko tad īsti dāvināt.


Lai dāvanu izvēlē nekļūdītos, iesakām atcerēties trīs faktorus, par kuriem padomāt, lauzot galvas, ko tad īsti likt tuviniekiem zem eglītes.


Nedāviniet to, kas tikai krās putekļus

Yy4KEH1KySdwHpQA52FAl0IxqCTD84MHCG2R0kDFAktuālās dzīvesstila tendences saka, ka sen ir pagājis laiks, kad dāvanas tiek pasniegtas tikai ķeksīša pēc, kuras vispār nav noderīgas un dāvanas saņēmējam kļūst pār kārtējo krāmu, ko pārcelt no viena plaukta uz citu, tikai slaukot putekļus. Šādas dāvanas parasti ir grūti izmest, jo dāvinātas.


Tagad lielu popularitāti guvis minimālisms un zero waste dzīvesveids, kas pamatā ir par to, ka dāvanas vispār varētu arī nedāvināt, bet, ja ļoti gribas, tad dāvana jāizvēlas rūpīgi, tai jābūt jēgpilnai un noderīgai. Dekoratīvas figūriņas, trauki, neinteresantas grāmatas un citi nieki nav tās labākās dāvanas. It īpaši, ja tie vēl ir nekvalitatīvi nieki, kuru kalpošanas mūžs nav garš. Pēc tam tie kļūst par kārtējiem atkritumiem.


Kādas dāvanas tad iesaka minimālisti un zero waste piekritēji?

  • Var dāvināt kaut ko ēdamu, varbūt pat pašu rokām pagatavotu (tējas, garšvielas, saldumus, riekstu maisījumus, pašceptu augļu, riekstu un sēklu maizi u.c.). Protams, tad vajadzētu aptuveni zināt, kas kuram garšo, vai nav kādas alerģijas.

  • Lieliska dāvana var būt arī kāda aktivitāte, izklaide vai ieejas karte uz pasākumu.

  • Tāpat vajadzētu izvēlēties lietas, kas ilgi kalpo, kas pēc lietošanas ir pārstrādājamas.

  • Dāvanu iesaiņošanai un pat izgatavošanai var izmantot jau mājās esošos materiālus, piešķirt kaut kam otru dzīvi, radot no tā oriģinālu un skaistu dāvanu vai iesaiņojumu.


Noskaidro, kas cilvēkam tiešām ir vajadzīgs, ko viņš vēlas

36tatn1r3rY9V5T7KXLjj2REKyh3SfuhWKklV97RVarbūt šāda pieeja nedaudz jauc Ziemassvētku burvību un iespēju patiešām pārsteigt, tomēr tā ir vislabākā pieeja, kā ar dāvanu nekļūdīties — uzzināt, ko konkrētais cilvēks Ziemassvētkos vēlas saņemt zem eglītes. Tādas Ziemassvētku dāvanas vienmēr trāpīs desmitniekā. Pieaugušajiem jau var arī pajautāt tieši. Viņi neņems ļaunā. Kāds varbūt jau būs devis mājienus vai norādījis, ko vēlētos saņemt svētkos. Tā biežāk dara sievietes, jo zina ka vīriešiem ir grūtāk ar dāvanu izvēli. Tāpēc viņas dod skaidras norādes par to, ko gribētu saņemt.


Te labs palīgs ir sociālie tīkli. Cilvēki bieži atstāj komentārus pie kādām precēm vai pakalpojumiem, kas publicēti uzņēmēju kontos. Atliek tikai paskatīties, par ko mīļotā sieviete, pusaudzis vai draugs sajūsminās, kādos konkursos ir piedalījies ar cerību iegūt kādu preci. Tur noteikti ir kāda laba ideja, ko izvēlēties par dāvanu.


Ticiet, ka ikviens pieaugušais labāk gribētu saņemt kāroto dāvanu, jau iepriekš zinot par tās saturu, nevis riskētu saņemt dāvanu, kas viņam galīgi var neiet pie sirds. Bet viņš, protams, jums to nekad neteiks, jo ir labi audzināts!


Bet bērnu gadījumā jau ir vienkāršāk — viņi taču raksta vēstules Ziemassvētku vecītim. Tāpēc atliek tikai ielūkoties vecīša pastā un uzzināt, ko mazā sirsniņa kāro saņemt. Protams, ka priekšroku vajadzētu dot kādām attīstošām dāvanām, spēlēm, grāmatām un kaut kam ar pievienoto vērtību. Rotaļietu bērniem bieži vien jau tāpat ir ļoti daudz, tās ātri apnīk, sniedz prieku īsu mirkli, tiek nomestas un aizmirstas.


Dāvana izrāda rūpes un attieksmi — cena nav būtiskākā

DWQNIUz7dLVjm9sy7ID-Ej2E2b934avEee0eqMAKZiemassvētku dāvanas saistās ar lieliem izdevumiem, kas arī ir vēl viens iemesls, kāpēc ir tik liels pirmssvētku satraukums. Vai pietiks naudas visām dāvanām? Vai manas dāvanas nebūs par lētām?


Ja ņem cenas faktoru par prioritāti, tad nav nekādas garantijas, ka tomēr izdosies sagādāt īstās Ziemassvētku dāvanas. Dāvināšana taču ir par attiecībām, par būšanu kopā un iepriecināšanu. Lai to izdarītu, reizēm nemaz nevajag daudz naudas. Ja saņēmējs redz, ka dāvanā ir ieliktas rūpes, gādība, ka tā ir oriģināli iesaiņota, arī dāvanas izvēle liecina, ka tā nav sagādāta nejauši pēdējā brīdī, bet gan izvēlēta ar apdomu, tad tas saņēmējam tiešām sildīs Ziemassvētku vakarā sirdi.


Arī pirktu dāvanu var padarīt personisku — pielikt ar roku rakstītu mīļu kartīti, izveidot oriģinālu iesaiņojumu, kam pievienoti kādi paša darināti dekori. Pajautājiet sev — ko šī dāvana vēsta, ko tā saka saņēmējam? Kādas sajūtas tā raisīs? Kādu attieksmi es paužu ar šo dāvanu?


Pievieno komentāru

Komentāri 3

boļševiks

Dāvanu izvēlē nekad nekļūdīsieties, ja Ziemassvētku dāvanu vietā iegādāsieties dāvanas uz Jauno gadu, kuras kaut kāda mistiska svētā Koļas vietā pasniegs riktīgs Salavecis.

pirms 3 gadiem, 2017.11.30 08:28

Regīna

Es arī nesaprotu,kādēļ mistiska kunga dzimšanas dienā man jāpasniedz vai jāsaņem dāvanas.Cienu ticīgo jūtas,bet man vienalga,ko un kāpēc viņi citiem dāvinās.

pirms 3 gadiem, 2017.11.30 10:51

Linda

Paldies par padomu klāstu. Pilnīgi piekrītu par soc tīkliem - kad izvēlos dāvanas jaunākajai paaudzei - vienmēr var iegūt kaut minimālu interešu ieskatu tieši no publiski pieejamās informācijas :) Tādā veidā man ir plānots šogad iegādāties Prāta Vētras koncerta biļetes ( https://www.ekase.lv/lv/biletes/koncerti/prata-vetras-vasaras-koncertture ), minētos aktivitāšu piedāvājumus ( https://www.davanuserviss.lv/davanas-pa-kategorijam/ziemassvetku-davanas-parim ) + dažādus kosmētikas piederumus. Kādi būtu jūsu padomi par kosmētikas veikalu izvēli? Vai tiešām izdevīgāk pasūtīt internetā?

pirms 3 gadiem, 2017.12.11 10:08

Reklāmraksti