Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

4 ieteikumi, kā tikt galā ar negaidītiem izdevumiem

Kurš gan no mums nav saskāries ar situācijām, kas rodas negaidītu izdevumu dēļ? Šīs situācijas var būt gan pozitīvas, gan negatīvas. Piemēram, negaidīts ceļojums vai bērniņa pieteikšanās ir pozitīvi notikumi, savukārt neplānots mašīnas remonts ir negatīvs notikums. Lai vai kā, neplānoti notikumi nav tie, ko mēs vēlamies, jo to dēļ mums dažkārt nākas atteikties no citam mums svarīgām lietām. Piemēram, ilgi kārotais sapnis var tikt atlikts uz nenoteiktu laiku vai arī gluži vienkārši tikt atcelts pavisam. Visnepatīkamāk ir tad, ja naudas šim negaidītajam notikumam vienkārši nav. Kā tikt galā ar negaidītiem izdevumiem? Lasi raksta turpinājumā!

1. Citu palīdzība
Ikviens, kuram ir saprotoši un izpalīdzīgi radinieki un draugi, var justies laimīgs. Tas sniedz drošības sajūtu, ka brīdī, kad Tev būs nepieciešama palīdzība, blakus vienmēr būs cilvēki, kuri Tev palīdzēs un Tevi atbalstīs. Ja Tev radušās finansiālas problēmas, tad nekautrējies lūgt savu tuvinieku palīdzību. Mums katram var gadīties šādas problēmas. Iespējams, ka nākotnē Tu pats varēsi palīdzēt saviem tuviniekiem viņu problēmu atrisināšanā. Protams,  atbalsts ne vienmēr var būt finansiāls, tā var būt elementāra pretimnākšana dažādos jautājumos. Dažkārt Tev būs nepieciešams vien kāds labs un noderīgs padoms, vai arī vēlēsies, lai draugi pieskata Tavus bērnus, lai nebūtu jāmaksā auklei.  

2. Pārdod mantas, bez kurām vari iztikt
Ja nevēlies lūgt savu tuvinieku vai draugu palīdzību, tad jāmeklē cits veids, kas Tev palīdzēs. Pārskati sev piederošās mantas un padomā, varbūt ir kāda lieta, bez kuras Tu vari iztikt. Protams, katrai mantai ar laiku zūd vērtība, taču ikvienai lietai tomēr ir kaut kāda vērtība. Vispareizākais būtu pārdot tās lietas, kuras nav pirmās nepieciešamības, piemēram, televizors, dators, kādas dizaina lietas. Taču jāatcerās tas, ja gribi ātri tikt pie naudas, tad visas šīs lietas Tev būs jāpārdod zem tirgus vērtības. Kad Tava finansiālā situācija būs nostabilizējusies, jāatcerās, ka, lai atgūtu šīs lietas, būs jātērē daudz vairāk.  Tomēr, pārdodot savas mantas Tu ātri tiksi pie naudas, kā arī bez lieka riska.

3. Palūdz avansu darbā
Daudzi cilvēki pieraduši ņemt kredītus pie katrām finansiālajām grūtībām, ka pat neiedomājas palūgt avansu darbā. Protams, avansi ne vienmēr tiek piešķirti, taču lielākoties darba devēji ir pretimnākoši un tos piešķir. Taču Tev noteikti jābūt labam un lojālam darbiniekam, lai to saņemtu. Ņemt avansu darbā ir daudz izdevīgāk. Pirmkārt, nav jāmaksā procenti. Otrkārt, risks ir ievērojami mazāks. Taču, ja ņem avansu, Tev ir jārēķinās ar to, ka nākamajā mēnesī alga būs daudz mazāka un laikus ir jāsāk jau taupīt.

4. Patēriņa kredīts
Pieredze rāda, ka vien retais veido uzkrājumus. Atsaucoties uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Klientu skolas veikto pētījumu 2016. gadā, tikai 25% jeb katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs veido uzkrājumus. Ja Tev ir savi iekrājumi, kas paredzēti naparedzētiem gadījumiem, tad viss kartībā. Tomēr, ja neviens no iepriekšējiem gadījumiem nav Tev piemērots un tos nevari īstenot, tad jādomā par aizņēmumu. Patēriņa kredīts ir viens no labākajiem risinājumiem, kas palīdzēs Tev atrisināt radušās finansiālās problēmas. Rūpīgi izvērtē kredīta devējus un izvēlies to, kas piedāvā aizdevumu ar zemāku procenta likmi un ilgāku aizņēmuma atdošanas termiņu. Taču Tev jāatcerās, ka šādi aizņemoties naudas līdzekļus, risks ir krietni vien lielāks. Aizņemies naudu tikai tādā gadījumā, kad skaidri zini, ka to varēsi atmaksāt un ka nav citu variantu kā atrisināt finansiālās problēmas.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti