Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

5 populārākie drošības riski, kuriem pakļauts arī Tavs mājoklis

Lai arī neviens nevēlas iztēloties, ka ar viņa māju atgadās kas slikts, dažādi negadījumi un likstas ar īpašumiem notiek regulāri. Ir svarīgi būt gatavam uz ļaunāko, jo dzīve ir pietiekami neparedzama.

Nekustamā īpašuma apdrošināšana ir ļoti nozīmīgs aspekts mājokļa aizsardzībā gadījumos, kad notiek dažādas nelaimes. Tā palīdzēs segt remonta un citu pakalpojumu izmaksas, kā arī izdevumus par jaunu preču iegādi. Lai arī apdrošinātāji savā ikdienā sastopas ar dažādām situācijām, ir pieci populārākie riski, ar ko jārēķinās teju ikvienam mājokļa īpašniekam. Apdrošināšanas kompānija Compensa Tev pastāstīs, kā savu īpašumu no tiem pasargāt.

1. Vējš.
Liela daļa apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu ik gadu ir saistīta ar dabas stihiju izraisītajām sekām, un vējš bieži vien ir tas, kurš rada apjomīgus īpašumu bojājumus. Koki tiek izrauti ar visām saknēm, nolauzti koki un to zari uzkrīt māju jumtiem, vējš apgāž un aizpūš dažādus ārā esošus priekšmetus, piemēram, dārza mēbeles.
Ko darīt? Ir svarīgi pēc iespējas samazināt nelaimes iespējamību, pirms spēcīgais vējš sācies. Aplūko mājas apkārtni un pavaicā sev – vai šeit atrodas priekšmeti, koki vai kādi citi objekti, kas vēja laikā varētu kaitēt īpašumam? Kad riski identificēti, veic drošības pasākumus. Koki regulāri jāapzāģē, jānostiprina objekti, lai tie netiktu aizpūsti vēja laikā. Tehniku un dārza piederumus novieto garāžā vai šķūnī. Šie vienkāršie soļi var Tev palīdzēt izvairīties no pamatīgiem izdevumiem nākotnē.

2. Ar laika apstākļiem nesaistīta ūdens radītie bojājumi. Domājot par ar ūdeni saistītajiem riskiem, daudzi cilvēki iedomājas plūdus. Taču patiesībā izplatītāki ir bojājumi, kas radušies no ūdens, kurš jau atrodas mājokļa iekšienē. Tāda sadzīves tehnika kā trauku mazgājamā mašīna, veļas mašīna, kā arī ūdensvada caurules un tualetes pods var būt galvenais iemesls, kādēļ rodas ūdens noplūdes.
Ko darīt? Regulāri apskati ūdensvadus un tehniku, kas izmanto ūdeni savā darbībā, pievēršot uzmanību stiprinājumiem, savienojumiem un daļām, kas nolietojas ātrāk. Tāpat, dodoties prom no mājas uz ilgāku laiku, ieteicams atslēgt ūdens pievadu mājoklim.

3. Negaiss. Arī šogad jau esam paspējuši piedzīvot spēcīgus negaisus un pat vētras, kas radījušas finansiālus zaudējumus māju un automašīnu īpašniekiem. Papildus spēcīgam vējam, šajā gadījumā risku rada arī zibens un lietusgāzes.
Ko darīt? Ja Tev ir mašīna, centies to novietot garāžā vai stāvvietā zem jumta. Pārvieto objektus, kas varētu tikt pakļauti negaisa ietekmei, piemēram, dārza mēbeles vai velosipēdus. Aizver logus un durvis. Lai arī šādos gadījumos ir grūti pasargāt ēku vai tās jumtu, Tu vari nodrošināties pret šādiem gadījumiem jau laicīgi, piemēram, uzstādot zibensnovedēju, kā arī ieklājot izturīgu jumta segumu, ko negaiss nespēs ietekmēt.

4. Ar laika apstākļiem saistīta ūdens radītie bojājumi. Spēcīgs lietus un pavasara plūdi parasti ir populārākie riski, kas attiecas uz šo kategoriju. Protams, otrais punkts visbiežāk attiecas uz tiem, kuri dzīvo, piemēram, ūdenstilpņu tuvumā.
Ko darīt? Pirmkārt, pārliecinies, ka ēkas jumts ir labā stāvoklī, un tam nav caurumu, plaisu vai cita veida bojājumu, kas varētu radīt tecēšanu. Vismaz divreiz gadā iztīri jumta notekas no lapām un zariem. Ja dzīvo ezeru vai upju tuvumā, plūdu sezonā regulāri seko līdzi laika ziņām, lai zinātu, vai Tavs mājoklis nav apdraudēts. Šādos gadījumos arī ieteicams padomāt par liekā ūdens novadīšanas sistēmām, kas īpaši pasargā mājas apakšējos stāvus.

5. Zādzības. Ziņās teju katru dienu lasām, ka dažādās Latvijas vietās uzdarbojas zagļi, kas aplaupa ne tikai mājas, bet arī garāžas, pagrabus un noliktavas.
Ko darīt? Lai uzlabotu redzamību ap māju, apgriez krūmus un apzāģē kokus. Uzstādi sensora apgaismojumu, vienmēr aizslēdz durvis un aizver logus. Ja iespējams, ieteicams arī uzstādīt novērošanas vai signalizācijas sistēmas. Laba alternatīva ir arī suņa iegāde.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti