Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

6 ieteikumi, kā vienmēr iekļauties budžetā

Daudziem cilvēkiem iekļaušanās budžetā sagādā pamatīgas problēmas, kā rezultātā rodas stress un ar to saistītās veselības problēmas. Ja arī Tu atpazīsti sevi šajās situācijās, Tev noderēs seši mūsu sagatavotie padomi par to, kā nodrošināt, lai vienmēr iekļaujies budžetā.

1. Vienmēr dodies uz veikalu ar iepirkumu sarakstu.
Iespējams, Tu jau izmanto preču sarakstu, kad ej iegādāties pārtiku, taču, vai to pašu dari arī tad, kad dodies pirkt mājsaimniecības preces, degvielu vai citas lietas? Pat tad, ja tas šķiet nevajadzīgi, saraksta veidošana vienmēr Tev atgādinās par iztērēto naudu, kā arī palīdzēs noteikt prioritātes. Un, protams, preču saraksts arī ļaus izvairīties no impulsīvu pirkumu veikšanas.

2. Izmanto viedtālruņu aplikācijas budžeta plānošanai.
Mūsdienās ir pieejami dažādi rīki, kas var atvieglot budžeta plānošanu ikdienā. Tā kā vairumam cilvēku šobrīd ir viedtālruņi, ir vērts izmēģināt finanšu aplikāciju sniegtās iespējas. Tās ne tikai ērtā un pārskatāmā veidā palīdz sekot līdzi ienākumu plūsmai, bet arī ļauj sadalīt izdevumus kategorijās, lai Tu skaidri zinātu, cik daudz maksā par pārtiku, saimniecības precēm, transportu, īri un izklaidi.
Sekot līdzi savai finansiālajai situācijai nekad nav bijis tik viegli, kā tagad. Tev nav nepieciešams nēsāt līdzi blociņu, kur pierakstīt visus izdevumus. Atliek tikai piefiksēt visu svarīgāko informāciju savā aplikācijā. Izmēģini tādas aplikācijas kā Fast Budget, Wallet vai Money Manager un citas.

3. Piefiksē izdevumus katru dienu.
Tā vietā, lai gaidītu nedēļas nogali vai pat mēneša beigas, kad apkopot visas izmaksas, centies ieviest jaunu ieradumu savā ikdienā – pieraksti katras dienas izdevumus. Saglabā čekus, rēķinus un bankas izrakstus, lai šo uzdevumu atvieglotu.
Jo laicīgāk Tu piefiksēsi, kam un cik daudz naudas esi iztērējis, jo lielāka iespēja pastāv, ka neko svarīgu nepalaidīsi garām. Un, protams, šis paradums arī nodrošinās to, ka Tu vienmēr būsi informēts par savu finansiālo situāciju un uzzināsi, kādi ir Tavi naudas tērēšanas paradumi.

4. Dalies ar saviem finanšu mērķiem.
Aprunājies ar saviem tuviniekiem, draugiem vai kolēģiem par to, kāds ir Tavs plāns attiecībā uz savu finansiālo situāciju un tās nākotni. Konsultēšanās ar citiem cilvēkiem var palīdzēt paskatīties uz savām problēmām no dažādiem skatupunktiem, par kuriem Tu, iespējams, nemaz neaizdomājies.
Piemēram, Tu vari pastāstīt saviem draugiem par to, ka ļoti vēlies iegādāties jaunas mēbeles, taču Tev pietrūkst mazliet naudas, un tieši šobrīd Tavā iecienītākajā veikalā ir pieejamas lieliskas atlaides. Kā norāda finanšu konsultanti, aizņemties no draugiem vai ģimenes locekļiem naudu nav tā labākā ideja. Taču atceries, ka šādās situācijās lieti var noderēt kredītlīnija. Par to, kas ir kredītlīnija, vairāk vari uzzināt Ladyloan.lv mājaslapā, taču to iespējams raksturot kā aizdevumu neplānotām situācijām ar elastīgāku atmaksas termiņu un pieejamo summu. Atceries, ka pret jebkuru aizņemšanos ir jāizturas atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt!

5. Tērē tikai to naudu, ko redzi.
Iepirkšanās, maksājot tikai skaidrā naudā, var palīdzēt Tev vienkāršāk iekļauties budžetā, kā arī detalizētāk sekot līdzi tam, cik lielu summu Tu katru reizi veikalā iztērē. Pierodot pie bankas kartēm, mēs ātri vien aizmirstam par naudas vērtību, jo darījumi tiek apstrādāti elektroniskā veidā, kā rezultātā zūd klātesamības moments, proti, fiziskas naudas redzēšana, turēšana rokā un maksāšana ar banknotēm vai monētām.

6. Palutini sevi, netērējot naudu.

Pieliekot mazliet radošuma, Tu vari izveidot sistēmu, kā sevi palutināt, netērējot naudu. Tas ne tikai palīdzēs Tev sasniegt savus finanšu mērķus, bet arī ļaus uzlabot naudas tērēšanas paradumus ilgtermiņā.
Padomā par veidiem, kā Tu sevi varētu iepriecināt, neradot papildu izdevumus. Tu vari, piemēram, doties uz kādu bezmaksas pasākumu vai izrādi, izmēģināt kādu jaunu recepti, baudīt atpūtu siltā vannā, pavadīt laiku ar saviem mīļajiem vai satikt sen neredzētus draugus un paziņas.
Atceries, ka ir pietiekami daudz nodarbju, kas sniedz prieku un neprasa papildu ieguldījumus! Izmanto iespēju uzlabot savu ikdienu un motivēt sevi turēties pie mērķiem, lai tos sasniegtu!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti