6 kopšanas padomi, kas nodrošinās labāku portatīvā datora darbību

Ja tu vēlies, lai tava automašīna kalpotu labi, tai ir regulāri jāmaina eļļa un citas detaļas, kas ātri nolietojas. Ja vēlies, lai veļas žāvētājs darbotos kvalitatīvi, bieži jātīra pūku filtrs. Savukārt, lai tavs dators strādātu ātri un pildītu visas funkcijas, tev jāiepazīstas ar vairākiem tā kopšanas padomiem.

Tāpat kā citas mehāniskās lietas, arī datori prasa atbilstošu aprūpi. Tam ir atbilstošs pamatojums: šīs ierīces ir sarežģītas un salīdzinoši dārgas, tādēļ regulāra kopšana un rūpes palīdzēs paildzināt to mūžu. Lūk, kas tev jāņem vērā:

1. Uzliec vāciņu savam dzērienam. Ja tu esi viens no daudziem citiem cilvēkiem, kas mēdz sēdēt pie datora ar krūzi karstas tējas, kafijas vai glāzi ūdens, padomā par šo drošības aspektu. Diemžēl atliek tikai netīšām aizķert krūzi, un tā saturs būs uz tava datora klaviatūras.
Šo detaļu nomaiņa ir ne tikai laikietilpīgs, bet arī salīdzinoši dārgs process. Turklāt datora korpusā atrodas dažādas citas svarīgas detaļas, kuras ar mitrumu var ātri sabojāt. Tādēļ tā vietā, lai maksātu par remontu vai pirktu jaunu ierīci, pie datora centies neturēt šķidrumus, vai arī izvēlies tādus traukus, kurus apgāžot, to saturs neizlīs.

2. Tīri datora klaviatūru. Lai arī tu ievēro galvenos noteikumus, kā saglabāt datoru tīru, piemēram, neēd tā tuvumā, ir vairāki padomi, kas būtu jāņem vērā. Pirmkārt, pirms tīrīšanas atslēdz tastatūru vai izslēdz datoru. Otrkārt, apgriez datoru otrādāk, ar tastatūru uz leju. Tīrīšanai var izmantot īpašu gaisa kompresoru. Treškārt, iztīri tastatūras pamatni. Lai noņemtu eļļainos nospiedumus un netīrumus, samērcē vates kociņu līdzeklī, kuram ir alkohols, un izslauki ar to spraugas starp taustiņiem.

3. Atbrīvojies no plankumiem uz datora ekrāna. Planšetes un datora ekrāns ir jutīgs pret plankumiem. Tie ne tikai apgrūtina redzamību, bet arī pakļauj ierīces sistēmu riskam. Par laimi ekrāna tīrīšana ir vienkārša. Vienkārši uzsmidzini nedaudz stiklu tīrāmā līdzekļa vai īpaši datoriem piemērotā šķidruma un mikrošķiedras lupatiņas un maigi noslauki ekrānu. Tāpat vari notīrīt arī klaviatūru un datora korpusu.

4. Iztīri datora ventilatorus. Tāpat kā veļas žāvētāja filtrā ar laiku sakrājas pūkas no apģērba, arī datora ventilatoru “aizķepina” putekļi. Šī iemesla dēļ ierīces nereti sāk pastiprināti uzsilt.
Lai atrisinātu putekļu problēmu, izslēdz datoru, apgriez to otrādāk un izņem bateriju. Ap to, iespējams, redzēsi vairākus ventilatorus. Tos var iztīrīt izmantojot īpašu gaisa kompresoru. Ja tava datora uzbūve ir citādāka, iespējams, prātīgāk būtu atstāt tīrīšanu profesionāļa ziņā.

5. Instalē antivīrusa programmu. Viena no būtiskākajām lietām, kuru tu vari darīt, lai pasargātu datoru, ir antivīrusa programmas instalēšana. Mūsdienās ir pieejami gan maksas, gan bezmaksas antivīrusi, piemēram, “Avast”, “Eset”, “AVG”, “Kaspersky” u.c. Ja nezini, kuru izvēlēties, pakonsultējies ar kādu IT speciālistu.

6. Atbrīvojies no nederīgām programmām. Daudzos datoros ir novecojušas programmas, kuras nemaz netiek lietotas. Tās ne tikai aizņem lieku vietu atmiņā, bet arī palēnina datora darbību. Reizi dažos mēnešos, pārskati programmu sarakstu, un atinstalē tās, kuras tev nav nepieciešamas.

Atbilstošas rūpes par datoru noteikti atmaksāsies – tas ne tikai labāk un ātrāk darbosies, bet arī ilgāk spēs pildīt savas funkcijas. Ja uzskati, ka kopšana ir pārāk sarežģīts uzdevums, vari datoru aiznest uz servisu, kurā tiek veikta šādu ierīču aprūpe. Tad tev nebūs jāsatraucas par to, vai visu esi izdarījis pareizi.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti