Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

6 lietas, ko iemācās ikviens, kurš sāk pārvaldīt savu naudu

Prasme pārvaldīt savas finanses dod daudz ieguvumu – Jūs zināt, kur paliek Jūsu nauda, varat labāk sagatavoties neplānotiem izdevumiem, varat īstenot lielākas ieceres un sasniegt savus mērķus. Vārdu sakot – finanšu plānošana dod iespēju plānot visus gaidītos un negaidītos Jūsu finansiālās dzīves aspektus.

Ja vēl neesat personīgi pārliecinājies par labumiem, ko sniedz pārdomāta rīkošanās ar personīgajām finansēm, ir īstais brīdis sākt. Lielākai motivācijai piedāvājam iepazīties ar 6 lietām, ko iemācās ikviens, kurš sāk pārvaldīt savu naudu.

Sakārtotas finanses atklāj jaunu iespēju pasauli
Var paiet laiks, kamēr iegūstat finansiālo stabilitāti un atbrīvojaties no parādiem, taču kādā mirklī Jūs atklāsit, ka sakārtotas finanses atklāj jaunu iespēju pasauli. Tie, kuri ir izbaudījuši gan dzīvi ar naudu, gan dzīvi bez naudas, atzīst, ka dzīve ar naudu ir daudz labāka.

Budžeta plānošana sniedz brīvību

Daudzus no budžeta plānošanas attur doma, ka plāna izveide atņem brīvību – katrs cents tiek novirzīts kādam konkrētam mērķim, tādēļ zūd spontāno mirkļu burvība. Taču tas ir mīts – patiesībā budžeta plānošana sniedz lielāku brīvību, jo naudu var atvēlēt visam svarīgajam.

Personīgo finanšu pārvaldīšana palīdz ātrāk segt kredītsaistības
Veiksmīga naudas pārvaldīšana sākas ar budžeta plāna izveidi. Viens no galvenajiem mērķiem, kas tiek izvirzīts, ir pēc iespējas ātrāka kredītsaistību segšana. Dažkārt, ja kredītsaistību apmērs ir iespaidīgs, bez konkrēta plāna izstrādes to segšana var sagādāt lielas grūtības.

Vēl kāds ieguvums – iegūstot lielāku kontroli pār savām finansēm, varēsit labāk izvērtēt kredīta nepieciešamību un savas iespējas aizņemto savlaicīgi atmaksāt. Piemēram, dažādu mērķu sasniegšanai var noderēt kredītlīnija, par kuru var uzzināt vairāk šajā mājas lapā. Zinot, kādas ir Jūsu finansiālās iespējas, varēsit izlemt, cik daudz Jums nepieciešams, kāds ir optimālais aizdevuma atmaksas termiņš.

Prasme rīkoties ar naudu ļauj sasniegt vairāk
Prasme rīkoties ar sev pieejamiem finanšu līdzekļiem ļauj īstenot dažādas ieceres un piepildīt sapņus. Ceļā uz saviem mērķiem var nākties mainīt vairākus ar finansēm saistītus ieradumus, taču tas noteikti ir tā vērts. Dažas stratēģijas, kas var palīdzēt, iespējams izlasīt šeit.

Finanšu plānošana sniedz lielāku mieru
Finansiālais stress ir viens no grūtākajiem izaicinājumiem, ar kādiem var saskarties. Tas var atstāt negatīvu ietekmi arī uz citām dzīves jomām, piemēram, attiecībām.

Finanšu plānošanas priekšrocība ir miers, ko iegūstat. Pat kaut kas tik vienkāršs kā uzkrājuma izveide neplānotām situācijām var labvēlīgi ietekmēt Jūsu dzīvi. Nenovērtējiet par zemu mieru, ko iegūsiet, kad sāksiet efektīvi pārvaldīt savu naudu.

Budžeta plāna izveide un ievērošana maina domāšanu
Kad Jums ir skaidri mērķi un Jūs pārvaldāt savu naudu, Jums vairs tik daudz nerūp tas, ko domā citi. Jūs sākat labāk apzināties, kas vajadzīgs tieši Jums. Un Jūsu attieksme pret naudu sāk mainīties. Jūs arvien labāk izprotat finansiālās brīvības priekšrocības un darāt visu, kas nepieciešams, lai to saglabātu.

Nauda – resurss, kas spēj ietekmēt visas dzīves jomas. Mūsu dzīves kvalitāte atkarīga ne tikai no pieejamā naudas daudzuma, bet arī prasmes ar šo resursu rīkoties. Lai ieviestu paliekošas pārmaiņas, iesākumā nemaz nevajag daudz – pārskatāms budžeta plāns,  prioritāšu izvirzīšana un ieguvumu apzināšanās būs pārliecinošs pirmais solis ceļā uz finansiālo stabilitāti.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti