7 noderīgi padomi mājas biroja iekārtošanai


Pateicoties straujai tehnoloģiju attīstībai, daudzi izvēlējušies strādāt no mājām. Šāda formāta darbam ir vairākas priekšrocības, piemēram, iespējams patstāvīgi plānot savu laiku, tomēr Jūs nevarat paņemt portatīvo datoru, iegulties dīvānā un cerēt, ka būsiet produktīvs.

Lai parūpētos par nepieciešamo atmosfēru, produktivitāti un spētu paveikt savus pienākumus laicīgi, iekārtojiet mājas biroju – lūk, 7 noderīgi padomi, kas palīdzēs!

Izvēlieties piemērotāko vietu

Mājas birojiem ir daudz dažādu formu un izmēru – tas var atrasties atsevišķā telpā, klusā stūrītī vai pat virtuvē. Izvēloties piemērotāko vietu, apdomājiet, vai tajā ir pietiekams apgaismojums, vai tā ir pietiekami klusa, vai tajā ir pietiekami daudz vietas, lai izvietotu visu nepieciešamo, vai tā birojs netraucēs citiem mājokļa iemītniekiem.

Mūsdienās neatņemama mājas biroja sastāvdaļa ir arī portatīvais dators, tādēļ noteikti sekojiet līdzi tam, vai mājas birojā ir pieejama kontaktligzda, vēlams vairākas. Par to, kā izvēlēties portatīvo datoru, vairāk lasiet Creamcredit.lv blogā!

Dodiet priekšroku minimālismam

Iekārtojot mājas biroju, centieties ievērot minimālismu - galvenais, kas Jums nepieciešams, ir rakstāmgalds! Papildiniet rakstāmgaldu ar krēslu, pāris mapēm, kur uzglabāt svarīgāko, rakstāmpiederumiem. Jūs jutīsieties daudz labāk, ja darba vieta vienmēr būs kārtīga, savukārt, jo mazāk lietu, jo lielāka iespēja, ka birojs neizskatīsies haotisks.

Izmantojiet organizatorus

Uz rakstāmgalda ieteicams uzglabāt vien darbam svarīgāko un nepieciešamo, savukārt pārējo vajadzētu izvietot organizatoros: plauktos, mapēs, kastēs, atvilktnēs. Ievērojot darba organizāciju, birojs ne tikai izskatīsies kārtīgāks, bet Jums būs vieglāk atcerēties, kur un kas atrodas, nepieciešamos priekšmetus varēsiet atrast ātri un tiem piekļūt – ērti.

Parūpējieties par apgaismojumu

Labi apgaismots birojs ir tad, ja tajā ieplūst gan dabiskais apgaismojums, gan tajā ierīkotas papildu apgaismes ierīces, un ideālā variantā rakstāmgalds atrodas tieši pie loga.

Tomēr var gadīties, ka atrodat šķietami ideālo vietu mājas birojam, kurā nav pietiekami daudz apgaismojuma – kā rīkoties šādās situācijās? Dodiet priekšroku īsiem, gaišiem aizkariem vai žalūzijām, izvietojiet galda lampu un nelielas lampiņas tieši virs rakstāmgalda, izvietojiet birojā atstarojošus elementus, piemēram, spoguļus un metāla armatūras.

Izvēlieties piemērotākās krāsas

Iekārtojot mājas biroju un jebkuru citu telpu, liela nozīme ir krāsām, kas rada noteiktu garastāvokli. Ja darbs ir mierīgs un vienveidīgs, brīžiem pat garlaicīgs, vajadzētu izvēlēties enerģiskas un aktīvas krāsas, kā dzeltens, oranžs, sarkans. Un otrādi – ja darba ir straujš un daudzveidīgs, brīžiem pat nogurdinošs, vajadzētu izvēlēties neitrālas krāsas, kā gaiši zaļš, zils, violets.

Ņemiet vērā, ka krāsas attiecas ne tikai uz sienām un mēbelēm, bet arī šķietami nenozīmīgiem elementiem, kā rakstāmpiederumi, peles paliktnis, pierakstu klade un citas lietas.

Pievienojiet augus

Augi, radot ilūziju, ka atrodamies pie dabas, rada patīkamu un dzīvīgu vidi, kas nāk par labu veselībai. Kad cilvēks strādā no mājām, viņš pārsvarā atrodas iekštelpās un no mājām iziet reti, tādēļ mājas birojā noteikti vajadzētu izvietot vismaz vienu augu.

Ja augi nav Jūsu favorīts un Jums neizdodas par tiem rūpēties, varat mājas birojā izvietot arī mākslīgos augus, kas mūsdienās ir diezgan reālistiski.

Pievienojiet dekorācijas un personalizējiet

Viena no lielākajām priekšrocībām, strādājot no mājām - iespējams patstāvīgi izlemt, kā izskatīsies darba vieta. Saskaņojiet mājas biroju ar mājas kopējo noformējumu un stilu un padomājiet par to, kas Jūs iedvesmo!

Mājas biroja iekārtošana prasa papildu finanses, taču ko darīt, ja darbs no mājām jāuzsāk nekavējoties, savukārt ar pašreizējām finansēm nepietiek? Telpas remontam uniekārtošanai var palīdzēt aizdevums vai kredītlīnija mājas lapā Creamcredit.lv, tomēr atcerieties, ka ikviens aizdevums ir nopietnas saistības, tādēļ izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt.

Lai izdodas iekārtot mājīgu un efektīvu mājas biroju!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pievieno komentāru

Reklāmraksti