Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

7 pazīmes tam, ka esi gatavs ģimenes dzīvei (no finansiālā aspekta)

Šaubu nav – bērnu audzināšana saistās ar pamatīgiem izdevumiem. Turklāt tie nesamazinās, kad mazais ķipars pieaug. Vajadzības mainās, un izmaksas tām līdzi. Tāpat, protams, jāņem vērā arī citi ar ģimeni saistītie izdevumi – par pārtiku, degvielu, mājokli, veselības aprūpi, apģērbu, izglītību un arī gadījumiem, kurus neesam plānojuši.

Kā zināt, kad esi gatavs ģimenei no finansiālā aspekta? Viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu nav, taču piedāvājam Tev septiņas pazīmes, kas varētu liecināt par Tavu finansiālo stabilitāti un gatavību rūpēm par saviem bērniem un otro pusīti.

1. Tev ir skaidrs finanšu plāns.
Skaidra izpratne par to, ko vēlies sasniegt nākotnē, ir ļoti nozīmīga. Un, lai arī gadās, ka dzīvē viss nenotiek pēc plāna, tik un tā ir svarīgi visu “salikt pa plauktiņiem”. Plāno savas vecumdienas, ieguldīšanu dažādos projektos un mājokļa kredīta noformēšanu, un Tu jau būsi par soli tuvāk savu mērķu sasniegšanai. Protams, finanšu plāniem ir jāietver ne tikai Tavi personīgie sapņi un idejas, bet arī mērķi, kas saistīti ar ģimeni.

2. Tu dzīvo, vadoties pēc sava izveidotā budžeta.
Lai sasniegtu jebkuru mērķi, svarīgi saprast, kāda ir Tava finansiālā situācija. To var palīdzēt izdarīt budžeta plānošana. Vienkārši runājot, tā ir visu izdevumu un ienākumu detalizēta apkopošana rakstītā formātā. Vari pielietot papīru un pildspalvu, veidot budžetu datorā vai izmantot dažādas finanšu aplikācijas. Saglabā maksājumu čekus un citus dokumentus, kas palīdzēs vēlāk apkopot pirkumus kategorijās, piemēram, pārtika, apģērbs, izklaide, transports. Tā varēsi saprast, kam tērē visvairāk, un samazināt izdevumus konkrētās jomās, lai iekļautos savā budžetā.

3. Tu rūpējies par veselības apdrošināšanu.
Kad cilvēki kļūst vecāki, viņi sāk arvien skaidrāk apzināties to, cik liela nozīme ir labai veselībai un drošībai par savu nākotni un dzīvi jebkurā situācijā. Tieši tādēļ patstāvīgi un ģimenei gatavi ļaudis iegādājas veselības un, iespējams, arī cita veida apdrošināšanu.

4. Tev ir nelielas parādsaistības.
Grūti atrast kādu, kam mūsdienās nebūtu parādsaistību, ņemot vērā to, ka ir pieejami aizdevumi internetā. Taču, protams, svarīgi saprast, kāds ir Tavu parādsaistību apjoms. Ideālā gadījumā tam vajadzētu būt salīdzinoši nelielam, jo ņem vērā, ka brīdī, kad Tavā ģimenē ienāks mazulis, parādīsies virkne jaunu izdevumu un esošos parādus atdot būs daudz grūtāk. Tāpēc vislabāk savu finansiālo situāciju stabilizēt jau laicīgi un tad tikai domāt par ģimenes veidošanu.

5. Tu zini, kā dzīvot taupīgi.
Vecākiem nereti nākas upurēties savu bērnu labā, tādēļ, pirms Tev ir sava atvase, iemācies dzīvot taupīgi, prasmīgi izmantojot tos līdzekļus, kas Tev ir. Protams, tas nenozīmē, ka šādos apstākļos jādzīvo visu laiku, taču spēja iekļauties ierobežotā budžetā var noderēt vienmēr. Iemācies veikt dažādus remonta un saimniecības darbus, lai nevajadzētu vienmēr saukt meistaru. Pārdod mantas, kuras neizmanto un atrodi citus veidus, kā uzlabot savas dzīves kvalitāti arī tad, ja konkrētajā brīdī ienākumi ir nelieli.

6. Tu redzi ģimeni kā ieguldījumu.
Par to, ka esi gatavs sākt ģimeni, liecina Tava izpratne par bērniem. Ja Tu uzskati, ka bērni ir vērtīgs finansiāls ieguldījums, un vēlies plānot savu dzīvi tā, lai ieguldītu naudu viņu attīstībā, Tu noteikti esi gatavs mazo ķiparu audzināšanai.

7. Tu apzinies, ka bērnu audzināšana nav vienkārša.
Grūti iedomāties, ka kāds tētis vai mamma atzītu – jā, bērnu audzināšana ir nieks, ne par ko nav jāsatraucas un to var izdarīt jebkurš. Tās ir muļķības. Pajautā jebkuriem vecākiem, un viņi Tev atzīsies, ka rūpes par mazajiem ķipariem prasa pūles, laiku, naudu un nemitīgu uzmanību. Apzinies to, un Tev būs daudz vienkāršāk pieņemt situāciju, kad nonāksi māmiņas vai tēta statusā.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti