Acu lēcas un to lietošana – interesanti mīti, kuri jāzina arī Tev

Jaunu preču vai pakalpojumu parādīšanās parasti raisa sabiedrībā diskusijas, apbrīnu, kā arī vienlaikus pamodina skeptiskos cilvēkus, kuri apšauba konkrētās lietas funkcijas, kvalitāti un drošību. Tā rezultātā arī nereti rodas dažādi mīti, taču lielākā to daļa neatbilst patiesībai. Viena no plaši apspriestām tēmām ir kontaktlēcas un to lietošana, tādēļ raksta turpinājumā aplūkosim vairākus interesantus mītus par lēcu lietošanu, un arī Tev būtu vērts zināt patiesību.

Mīts: Lēcas piemērotas tikai jauniem cilvēkiem

Tā nav patiesība. Mūsdienās lēcu ražotāji izmanto tehnoloģijas un materiālus, kas ļauj kontaktlēcas pielāgot ikviena nēsātāja īpatnībām, neatkarīgi no viņa vecuma. Tas nozīmē, ka lēcas acīm mūsdienās var piemeklēt gan bērni, gan pieaugušie, gan seniori. Turklāt nav svarīgi, kāds ir redzes stāvoklis, jo lēcas pieejamas cilvēkiem ar tuvredzību, astigmātismu, tālredzību un kombinētajām redzes problēmām. Taču, protams, pirms pērc lēcas internetā vai veikalā, dodies pie ārsta uz konsultāciju!

Mīts: Kontaktlēca acī var pazust
Tās ir muļķības! Sliktākajā gadījumā kontaktlēca var nonākt zem acs plakstiņa, taču to acu ārsts vai optometrists var ātri palīdzēt izņemt. Turklāt šeit vērts zināt arī mazliet par acs anatomisko uzbūvi, jo iekšpusē acs ābols un plakstiņš ir savienots ar gļotādu, un tā nodrošinās, ka lēca nevar nokļūt aiz acs ābola.

Mīts: Kontaktlēcu kopšana ir sarežģīta
Daļa cilvēku noteikti piekritīs, ka lēcu kopšana un higiēna to ievietošanas/izņemšanas laikā ir nozīmīgākā daļa kontaktlēcu lietošanas procesā. Taču tas nenozīmē, ka kopšanas procesam ir jābūt sarežģītam – atliek sekot līdzi lietošanas instrukcijas norādījumiem, rūpēties par roku higiēnu, lai acī neiekļūtu mikrobi un netīrumi, un problēmām lēcu lietošanā nevajadzētu parādīties.

Mīts: Pastāv risks, ka lēca pielips pie acs
Šajā mītā ir daļa patiesības. Uzmanīgiem jābūt ar mīkstajām kontaktlēcām, kuras var pielipt pie acs, tomēr šo problēmu var ātri atrisināt, izmantojot mākslīgo asaru pilienus. Nekādā gadījumā šim mērķim neizmanto lēcu kopšanas līdzekli!

Kur iegādāties labas kontaktlēcas internetā?
Ja meklē lēcas cenā, kas ir Tev pieņemama, kā arī dod priekšroku plašai izvēlei visām vajadzībām, tad Tev noteikti patiks kontaktlēcu interneta veikals Visaslecas.lv! Šeit pieejami dažādi lēcu veidi, tai skaitā, vienas dienas, divu nedēļu, mēneša un citu periodu un vajadzību kontaktlēcas plašā cenu diapazonā. Ienāc jau šodien!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti