Aizkari telpas mājīguma sajūtai 2

Aizkari ir lielisks palīgs aizsardzībā pret pārāk spilgtu vai karstu saules gaismu pavasarī un vasarā, bet rudenī un ziemā tie rada siltu mājīguma sajūtu. Tieši aizkari piešķir telpām mājīgo harmoniju, kuras dēļ ir vēlēšanās atgriezties mājās.

Aizkari ir būtisks aksesuārs, kurš telpai piešķir savu stilu, raksturu un jums nepieciešamo noskaņojumu. Aizkari telpas spēj padarīt vieglas, plašas, gaišas un mājīgas, tie var arī pieklusināt kādu pārāk košu toni telpā, tādējādi radot mierīgāku atmosfēru. Aizkari var būt romantiski viegli vai maigi rotaļīgi, tie var padarīt telpu arī izsmalcināti elegantu vai moderni vienkāršotu. Ar aizkariem telpā var radīt tādu noskaņu, kāda jums ir vistuvākā un tīkamākā sirdij, sākot ar elegantu vienkāršību un beidzot ar graciozi karalisku iespaidu. Šī iemesla dēļ arī ir tik būtisks aizkaru dizains, jo tā ir iespēja ar pieredzējušu dizaineru izrunāt visus jautājumus par to, kādas krāsas, audumus vai pat aizkaru fasonus labāk izvēlēties – kas vislabāk iederēsies tieši jūsu telpās, kā atrast tieši tādu telpas raksturu, kādu vēlaties šeit redzēt un sajust.

Aizkari var būt dažādi, un tie mēdz atšķirties atkarībā no tā, kādās telpās tie atrodas. Piemēram, virtuves aizkari vislabāk izskatīsies un funkcionāli labāk iederēsies, ja būs uztaisīti kā romiešu žalūzijas vai aizkari, jo šādi aizkari aizņem mazāk vietas, skaisti izskatās un nemet krokas, kuras var nokļūt pārāk tuvu ugunij. Līdz ar to tie ir drošāki nekā parastie aizkari, šādi aizkari ir arī pievilcīgi. Romiešu aizkarus virtuvē var kombinēt arī ar vieglajiem aizkariem, šajā gadījumā izmantojot romiešu žalūziju kā tumšo aizkaru aizvietotāju – arī šāds aizkaru noformējums aizņems mazāk vietas, skaisti izskatīsies un radīs virtuvē mājīgi siltu atmosfēru. Aizkari viesistabai var būt īpaši grezni noformēti, šie aizkari paredzēti tam, lai skaisti izskatītos, piešķirtu viesistabai īpašu stilu un harmonētu ar telpas kopējo tēlu. Aizkari guļamistabai ir vieni no svarīgākajiem aizkariem mājā, jo šajā telpā cilvēki pavada diezgan lielu daļu savas dzīves un ir ļoti būtiski, lai šajā telpā jūs labi justos. Guļamistaba ir telpa, kurā jūs atpūšaties, varat atslēgties no steigas un uztraukumiem, šī ir miera osta. Tādēļ guļamistabas aizkariem ne tikai skaisti jāizskatās, bet arī jāspēj labi aizsargāt no saules un ziņkārīgiem skatieniem. Šādi aizkari harmonē ar jūsu būtību, priecē gan acis, gan dvēseli. Bērnu istabas aizkari ir iespēja izpaust krāsas un emocijas, šai telpai piestāvēs krāsaini un viegli motīvi. Bērni priecāsies par rotaļīgiem un interesantiem aizkariem ar dažādiem krāsainiem sīkākiem vai lielākiem rakstiem un zīmējumiem. Savukārt kabineta aizkari vislabāk ir nopietni, tādi, kuri nenovērš uzmanību – neuzkrītoši vienkārši, bet rada kabinetā vēlmi strādāt. Kabineta aizkari rada sakārtotības sajūtu un tādu atmosfēru, kurā jūties mierīgi, harmoniski un spēj vieglāk darboties. Vannas istabas aizkari ir ūdensnecaurlaidīgi aizkari, kuri papildina vai pasvītro vannas istabas iekārtojumu, ar tiem var viegli norobežot telpu.

Aizkari restorānam vai aizkari kafejnīcai rada šajās telpās mājīguma sajūtu. Labā restorānā izsmalcināti eleganti aizkari ir tikpat neatņemama sastāvdaļa interjerā kā gaumīgi galdauti. Restorānā, kafejnīcā vai jebkurā citā telpā ar aizkariem var aizklāt pārāk asus vai tumšus stūrus, nolīdzināt negludumus vai aizklāt vietas pie sienām vai logiem, kuras nav domātas apmeklētāju skatieniem. Šādi aizkari rada restorānā maigu un patīkamu gaisotni, kurā apmeklētājs vēlas atgriezties vēlreiz.

Vēl ir daudz un dažādi aizkari, piemēram, aizkari palīgtelpai, ziemas dārzam, terasei, verandai. Var būt tādi aizkari, kuri norobežo kādu telpas laukumu jeb baldahīni. Arī aizkaru veidi ir daudz un dažādi – gan vienkārši aizkari, gan romiešu aizkari, gan austriešu un franču aizkari. Vēl aizkarus var visādos veidos kombinēt ar dažādām žalūzijām, radot jūsu telpai to īpašo, individuālo jūsu svētnīcas gaisotni.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Juris

Veikalā "Kvēle" Jūs varat pasūtīt aizkarus pie pieredzējuša dizainera.

pirms 4 gadiem, 2017.08.24 07:55

stiliste

Laba diena.Lai nopirktu aizkarus, derētu atcerēties par dažiem sīkumiem....Nomērīsim aizkaru stangu un vēlamo aizkaru garumu,jo nav standartu,katram tas ir individuāli.Nepieciešams arī zināt, vai jums ir stanga,sliede,profils,stieple...ar āķīšiem vai knaģīšiem.Nozīme ir arī krokojumam,nepietiks ar 20 centimetriem.Nedomājiet,ka pārdevējs jums grib vairāk pārdot nekā tas nepieciešams,izņēmums ir paneļaizkari kuri ir taisni un gludi...Lai jums veicās izvēlē,jo ar aizkariem mēs sadzīvojam diezgan ilgus gadus,līdz tos nomainām pret citiem.

pirms 4 gadiem, 2017.08.24 10:32

Reklāmraksti