Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Applūduši griesti: Kā to labot? 2

Mēdz teikt, ka nelaimes nenāk brēkdamas. Taču, iespējams, tās nāk ar kaitinošu “pak, pak, pak” skaņu, kad ūdens piles sāk tecēt no griestiem uz mēbelēm, tehnikas un mūsu galvām. Applūduši griesti ir viena no salīdzinoši bieži izplatītām ķibelēm, kura var atgadīties gan ar tiem, kas mitinās daudzdzīvokļu namos, gan arī tiem, kuriem ir vairāku stāvu privātmāja. Lai arī katra situācija var būt atšķirīga, šajā rakstā mēģināsim saprast, vai un kā var labot applūdušus griestus, un ar ko jārēķinās, sastopoties ar šādu ķibeli.

Ja noplūde ir minimāla apjoma

Applūduši griesti ir nepatīkama situācija, neatkarīgi no skādes apjoma, tomēr, no vienas puses, ja ūdens tikai nedaudz pabojājis griestus un sienas, gudrākais, ko šobrīd varat darīt, ir ieplānot vidēji divas, trīs nedēļas, lai ļautu mitrajām virsmām kārtīgi nožūt. Kad tas noticis, notīriet no sienām un griestiem tumšos plankumus (ja tādi radušies) un apstrādājiet šīs zonas ar pretsēnīšu līdzekli.
Visbeidzot, cietušās virsmas būs nepieciešams gruntēt, kā arī vajadzēs špaktelēt reģipsi, krāsot griestus un sienas. Nepieciešamības gadījumā jāuzlīmē tapetes.

Ja noplūde bijusi nopietna un radījusi ievērojamus bojājumus

Nereti ir situācijas, kad appludināšanas rezultātā rodas ļoti bēdīgas sekas, piemēram, kad augšējo kaimiņu veļas mašīna ir sabojājusies un viņi to nav laikus pamanījuši, kā rezultātā liels ūdens apjoms ir noplūdis, deformējot reģipsi. Šeit uzreiz ir jārēķinās ar krietni dārgākiem remontdarbiem, tāpēc jāapsver varianti, kā rast papildu naudas līdzekļus, ja pašiem šāda summa nav uzreiz pieejama, piemēram, ir cilvēki, kas šādās situācijās izmanto aizdevumu. Par to, kādos vēl gadījumos tas var būt noderīgs, lasiet šajā bloga rakstā.

Daļa no veicamajiem uzdevumiem jau ir minēta iepriekšējās rindkopās, taču, ja ūdens ir pamatīgi sabojājis reģipsi, cietušās plāksnes būs jāņem nost un jāliek vietā jaunas. Ņemiet vērā, ka, lai veiktu reģipša griestu montāžu, būs jārēķinās ar summu 10 – 30 eiro apmērā uz kvadrātmetru, atkarībā no dizaina un līmeņu skaita. Tāpat jārēķinās arī ar to, ka špaktelēšanas darbi radīs izmaksas – vidēji 5 – 10 eiro/kvadrātmetrā. Ja Jūsu mājoklī reģipsim ir koka profili, pie kuriem tas stiprināts, iespējams, nāksies mainīt arī šīs detaļas.

Šie nav vienīgie izdevumi, ar kuriem var nākties sastapties applūdušu griestu gadījumā. Bieži vien mēdz gadīties, ka ūdens ietekmes rezultātā griestu lampu darbība ir traucēta, un tas nozīmē, ka jāiesaista elektriķis, kurš pārbaudīs, kādā stāvoklī ir elektroinstalāciju sistēma. Tas nepieciešams arī Jūsu drošībai nākotnē. Ja bojātas arī sienas, tās jānošpaktelē, jāšpaktelē arī reģipša šuves, jāmontē sienas, tās jānokrāso un jāuzlīmē tapetes/flīzes, ņemot vērā telpu un tās dizainu.

Nav šaubu, ka applūduši griesti var radīt ievērojamus zaudējumus, tāpēc vērts padomāt par laicīgu sagatavošanos šādām situācijām. Viens no variantiem, ko varat darīt, ir, iegādāties mājokļa apdrošināšanu. Savukārt, ja ķibele piemeklējusi pēkšņi, ir ērts variants, kā iegūt nepieciešamo naudas summu mājokļa remontam un citiem nozīmīgiem tēriņiem (lasīt vairāk), protams, to pirms tam atbildīgi izvērtējot.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kamēr

Kamēr Bauskā nebūs varas, tikmēr s.....ūkātāji valdīs un noteiks noteikumus :(((((((

pirms 6 mēnešiem, 2019.11.22 21:53

Man kauns Tautieši

Kūdītājs ! Sēj naidu pret lauciniekiem.

pirms 6 mēnešiem, 2019.11.23 11:23

Reklāmraksti