Aspekti, ko ņemt vērā, izvēloties bāra krēslus

Lai gan tendences interjera un mēbeļu dizainā nāk un iet, tomēr dažas lietas nezaudē savu aktualitāti. Viena no tādām ir bāra zonas ierīkošana. Šāds risinājums populārs ir ne tikai sabiedriskās vietās, bet arī privātos mājokļos, kur virtuvē vai atvērtā tipa dzīvojamajā zonā tie ierīkota bāra lete, ko papildina bāra krēsli.


Ja letes izvēlē vairāk tomēr dominē klasiski un praktiski risinājumi, jo tā tomēr ir darba virsma, tad krēsli bāram ir tas elements, ar kuru ir vēlme piešķirt interjeram kādu “odziņu”, piesaistīt skatienu. Tāpēc mēbeļu ražotāji, sekojot klientu vēlmēm, piedāvā daudzveidīga dizaina bāra krēslus. Tomēr, lai neiekristu uz pirmo košo un ekstravaganto piedāvājumu, ir vērts padomāt par dažiem aspektiem, kas ir būtiski, izvēloties bāra krēslus.


Ergonomika un ērtums

Krēsla pamatfunkcija ir nodrošināt ērtu sēdēšanu. Un no šādas pozīcijas tad arī vajadzētu vadīties brīdī, kad jāizvēlas krēsli bāram. Par ērtu sēdvietu primāri var nosaukt tādu, kas atbilst ergonomikas pamatlikumiem. Kas īsti ir ergonomika? Tā ir zinātnes disciplīna, kas pēta cilvēka un apkārtējās vides savstarpējās attiecības. Tas nozīmē, ka arī bāra krēslam jāatbilst ergonomikas pamatprincipiem, lai sniegtu komfortu ķermenim, neradītu nevēlamu slodzi, kas jau pēc neilga laika sēdēšanu padarītu diezgan nepatīkamu.


Tāpēc, kad tiek meklēti krēsli bāram, jāpainteresējas, vai ražotājs vispār pievērš uzmanību ergonomikai. Tai vajadzētu būt organiski iekļautai krēsla dizainā, apvienojot labu izskatu ar maksimālu pielāgošanos cilvēka ķermeņa un veselības faktoru diktētajām vajadzībām.


Bāra krēslus pamatā no citiem krēsliem atšķir un raksturo augstums, tomēr jāatceras, ka šādā pozīcijā ne vienmēr ir patīkami sēdēt ilgāku laiku. Lai būtu tā, ka krēsli bāram ir ne tikai labam skatam, bet arī tiešām gribētos tajos sēdēt, tad jāpadomā par tādām niansēm kā kāju atbalsti, atzveltne, polsterējums, krēsla stabilitāte. Protams, ka to visu var kombinēt pēc savām vajadzībām, piemeklējot atbilstošu dizainu.           


Kvalitāte un izturība

Mēbeles nav tas elements, ko pērkam vienai dienai, tām vajadzētu kalpot ilgi un uzticami. Krēsli bāram arī nav lētākais mēbeļu segments, tāpēc noteikti nevajag aizmirst par kvalitāti. Ja maksājat gana lielu summu par skaistiem oriģināla dizaina bāra krēsliem, tad vajadzētu pārliecināties, ka tie ir gana kvalitatīvi. Un to nosaka gan materiāla izvēle, gan ražošanas tehnoloģijas un metodes, gan pašu ražotāju darba profesionalitāte. Diemžēl, to visu ne vienmēr uzreiz tā no malas varēs izvērtēt. Tāpēc ir gudrāk izvēlēties mēbeļu ražotāju, par kura darba kvalitāti jau ir bijusi iespēja pārliecināties. Vai vismaz ir iegūtas pozitīvas atsauksmes.


Mēbeļu ražošanā tagad popularitāti atgūst koks, kas arī tiek kombinēts ar citiem materiāliem. Koks jau pats par sevi ir izturīgs un ilgmūžīgs, arī veselībai draudzīgs materiāls, kas ir ļoti būtiski. Kāpēc gan no koka nevarētu būt arī eleganti krēsli bāram?


Dizains un iekļaušanās kopējā interjerā

Radošais lidojums dizaineriem liek radīt arvien kaut ko pārsteidzošu un varbūt pat tiešām ekstravagantu. Lai gan sākotnēji tas var šķist pievilcīgi, ja gribam neparastus krēslus, tomēr šādu izvēli vajadzētu apdomāt, jo no ļoti koša un ekscentriska dizaina var ātri nogurt. Un ne vienmēr tas arī veiksmīgi sasaucas ar telpas kopējo interjera koncepciju.


Pēdējā laikā mēbeļu dizainā notiek tāda kā atgriešanās pie klasikas. Tas nozīmē, ka arvien vairāk parādās klasiskas, neuzbāzīgas formas, lakoniski risinājumi, pat atturība un vienkāršība to labākajās izpausmēs. Un tomēr tas viss savienots modernā dizaina objektā — mēbelē, kas uzrunā, kas papildina cilvēku un telpu, kas nedominē pār galveno. Šāda pieeja īpaši raksturīga skandināvu dizainā, kas joprojām ieņem stabilu vietu interjera tendencēs.


Krēli bāram jāizvēlas tādi, kas nodrošina to galveno funkciju — ērtu un patīkamu sēdēšanu pie bāra letes. Tiem vajadzētu labi kombinēties ar pārējo interjeru, būt kvalitatīviem un funkcionāliem. Atkarībā no tā, cik liela ir telpa, zināmas priekšrocības var dot arī fakts, ka bāra krēsli ir sakraujami viens virs otra.


Skaidrs, ka mēbeļu izvēlē prioritāri tomēr dominē gaume, kas ir tikai loģiski, tomēr nevajadzētu aizmirst arī par pragmatiskākiem aspektiem, kam vērts veltīt uzmanību, lai izvēlētie bāra krēsli atbilstu visām kvalitātes un ērtību prasībām.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti