Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklāti par braukšanu ziemā – mīti, kuriem jābeidz ticēt 1

Ziemassvētku vecītis zina, vai tu šogad esi bijis paklausīgs vai nē. Viņš zina arī to, vai tu brauc prātīgi. Tieši tā – par to, vai esi pārsniedzis ātrumu, jo vajadzēja paspēt uz darbu, apstājies tur, kur nevajadzēja un varbūt izdarīji vēl kaut ko.

Ziemassvētku vecītis un viņa rūķīši bija pietiekami jauki, lai pastāstītu mums par vairākiem, bieži pārprastiem mītiem, kas saistīti ar braukšanu ziemā. Un viņi vēlētos, lai arī tu beigtu tiem ticēt un brauktu pareizi. Šogad tu būsi labāk sagatavojies aukstajam laikam!

Mīts: Ja tava mašīna sāk slīdēt pa ledu, ieliec neitrālajā ātrumā, lai labāk varētu to kontrolēt.
Realitāte: Patiesībā ielikšana “neitrālajā” šajā gadījumā neko nemainīs. Un brīdī, kad tava mašīna beigs slīdēt, tu vēlēsies izmantot gāzes pedāli. Ja tavs auto sāk slīdēt pa ledu tā kā ļoti nestabila daiļslidotāja, nespied bremzes un centies iztikt bez panikas. Iztaisno riteņus, lai tie sakristu ar virzienu, kurā slīd tavas mašīnas aizmugurējā daļa. Un atceries – Ziemassvētku vecītis zina, ka tu pa slidenu ceļu brauc pārāk ātri!

Mīts: Ja ziemas riepām mazliet izlaidīs gaisu, lai tās būtu mīkstākas, aukstā laikā tās veidos labāku saķeri ar brauktuves virsmu.
Realitāte: Patiesībā riepas, kurās nav atbilstošs gaisa spiediens, nespēj mašīnu noturēt stabili uz ceļa, it īpaši, kad nepieciešams nogriezties.

Mīts: Ja tu uzsildīsi savu auto pirms braukšanas aukstā laikā, tā labāk darbosies.
Realitāte: Tava automašīna spēj izturēt aukstumu – tai nav nepieciešams uzsilt pirms dodies braucienā pa pilsētu, lielceļu utt. Tiesa, tu pats, protams, labāk spēsi vadīt auto, ja tā būs uzsilusi, nevis nāksies drebināties tā, ka klab zobi.

Mīts: Pārvietojoties pa ledu, sniegu, slapju sniegu utt. centies braukt pa citu auto izveidotajām risām uz ceļa.
Realitāte: Ja redzi, ka uz brauktuves ir automašīnu iebrauktas sliedes, patiesībā tas ir sniegs, kas uzsnidzis uz ledus. Tātad tu brauksi pa slidenu sniegu un ledu. Ja redzi, ka uz ceļa ir daudz iebrauktu sliežu, centies pārvietoties no vienas joslas uz otru, nebraucot pa sniegu, kas pieblietēts ledum. Un iegādājies ziemas riepas – tas noteikti samazinās bīstamu situāciju risku uz ceļa.

Mīts: Visu riepu piedziņa padara manu auto neuzveicamu.
Realitāte: Jā, protams, šādas piedziņas automašīnas ir jaudīgas un iespaidīgas, taču diemžēl arī ir pakļautas dažādiem riskiem. Ja tu nospiedīsi bremzes, braucot pa apledojušu ceļu, visi četri riteņi automātiski nobloķēsies. Un savukārt tad, ja riteņi ir bloķēti, tos nav viegli kontrolēt.

Mīts: Pilnībā pietiek, ja savam auto uzstādīšu tikai 2 ziemas riepas.
Realitāte: Muļķības! Uzstādot tikai divas no četrām ziemas riepām, tu nodarīsi vairāk ļauna, nekā laba. Ja ziemas riepas būs uzstādītas aizmugurējiem riteņiem mašīnai ar aizmugurējo piedziņu, tu varēsi uzņemt ātrumu pietiekami vienkārši, taču pagriezienu veikšana un apstāšanās būs sarežģīta. Šoferi ar ziemas riepām uz priekšējiem riteņiem mašīnām ar priekšējo piedziņu var justies drošāk, taču arī ar viņiem var atgadīties līdzīgs scenārijs. Ātruma uzņemšana un pagriezieni notiks bez problēmām, bet mašīnas aizmugurei būs neliela vilkme, kā rezultātā radīsies disbalanss.

Mīts: Ziemas riepas nepalīdzēs, ja tu dzīvo pilsētā.
Realitāte: Braucot pa pilsētu, nākas sastapties ar mazāku sniega daudzumu nekā ārpus tās, taču ziemas riepas nav domātas tikai ekstrēmiem braucieniem pa lauku apvidiem. Īpaši padziļinātie protektori veidoti, lai tava mašīna varētu pārvietoties bez problēmām un būt stabila uz ceļa, neatkarīgi no tā, kādi ir laika apstākļi. Turklāt arī pilsētās mēdz būs bīstamas vietas, it īpaši stāvvietās un citur, kur sniegs sakrājas, sablīvējas un ir ļoti slidens. Ziemas riepu materiāls ir īpaši piemērots aukstam laikam, jo tas nesacietē, bet saglabā elastību, kā arī saķeri ar virsmu.

Ja apsoli braukt prātīgi, garantējam, ka Ziemassvētku vecītis tev šogad sagadās ko īpašu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Rūdis

Ziemassvētku vecītis nav realitāte , tātad kārtējie meli !

pirms 2 gadiem, 2017.10.13 13:03

Reklāmraksti