Auto līzings lietota auto iegādei

Absolūti lielākā daļa autobraucēju Latvijā iegādājas lietotus transporta līdzekļus, kuru cena svārstās robežās no 500 līdz 5000 eiro. Ņemot vērā iedzīvotāju ierobežoto maksātspēju, lai iegādātos pat lietotu auto uz nomaksu nereti ir vajadzīgs piesaistīt papildus finansējumu. Ja nav palaimējies piedzimt turīgā ģimenē vai nav vēlme aizņemties no radiniekiem, talkā var nākt auto līzings – skat. autokrediti.lv. Pērkot transporta līdzekli līzingā, Jūs uzreiz varat sākt lietot auto, bet nomaksu veicat pakāpeniski, katru mēnesi uz aizdevēja kontu pārskaitot noteiktu naudas summu.

Iegādājoties auto uz nomaksu, klients sākotnēji kļūst par auto lietotāju, bet līzinga devējs kļūst par īpašnieku. Brīdī, kad visas līgumsaistības ir izpildītas automobils tiek pārrakstīts uz Jūsu vārda un varat ar to rīkoties pēc saviem ieskatiem – pārdot, iznomāt vai izmantot kā pirmo iemaksu cita transporta līdzekļa iegādei.

Katram finanšu darījumam ir savas priekšrocības un trūkumi. Auto līzinga galvenie plusi ir (a) iespēja uzreiz sākt lietot auto, maksājot par iegādi pakāpeniski, kā arī (b) iespēja palielināt savu dzīves kvalitāti un mobilitāti. Gan ikdienā, gan brīvdienās varat braukt ar auto, kur vēlaties, neprasot citu palīdzību. Jāņem gan, protams, vērā, ka pērkot auto uz nomaksu Jūs samaksāsiet par automobili vairāk nekā pērkot to uzreiz vienā maksājumā. Noformējot darījumu papildus jārēķinās ar komisijas maksu par darījuma noformēšanu un valsts nodevu par auto pārreģistrāciju. Pēc auto līzinga līguma noslēgšanas tālākais jau ir pašdisciplīnas jautājums, jo auto kredīta atmaksa norisināsies ilgstošā periodā. Lai izvairītos no maksājumu kavēšanas dēļ aizmāršības, iespējams, ir vērts savā internetbankā noslēgt līgumu par rēķinu automātisko apmaksu.

Atbildīga aizņemšanās

Izvēloties auto līzingu, ir rūpīgi jāizvērtē savas pašreizējās finansiālās iespējas un perspektīvas kredīta atmaksas periodā. Pērkot auto uz nomaksu, automobilis kalpos kā ķīla darījumam, taču auto nolietojums un tā vērtības samazināšanās ilgākā laika periodā var kļūt mazāka par auto iegādes vērtību (līzinga summu). Tas nozīmē, ka ilgstošiem nemaksātājiem jārēķinās, ka auto atsavināšana var nesegt visas auto kredīta izmaksas un pēc tā zaudēšanas vēl pastāv iespēja palikt parādā līzinga devējam. Ja parādnieka vārds tiek iekļauts melnajā sarakstā, tad jārēķinās, ka nākotnē auto līzings ar negatīvu kredītvēsturi nebūs pieejams un, visticamāk, arī citi aizdevumi vairs nebūs pieejami. Aizņemieties atbildīgi.


Pievieno komentāru

Reklāmraksti