Biežāk pieļautās kļūdas veidojot uzkrājumus 2

Teorētiski uzkrājumu veidošana nav nekas sarežģīts. Grūtākais šajā procesā ir sevis motivēšana taupīt un neiztērēt visu naudu, taču, ja tas izdodas, tad iekrājumi šķietami veidojas paši no sevis. Tomēr, ļaujot iekrājumiem veidoties pašplūsmā, jūs būsit zaudētājs. Nauda it kā tiks ietaupīta uz konkrētām izdevumu kategorijām, tomēr tā tāpat kaut kur aizplūdīs, un tāpat mēneša beigās naudas pietrūks, un būs jāņem ātrais kredīts jeb kiirlaen. Lai kas tāds nenotiktu, ir rūpīgi jāpiedomā pie tā, kā uzkrājumi tiek veidoti un pārvaldīti. Šeit būs dažas no tipiskākajām kļūdām, kādas cilvēki mēdz pieļaut, veidojot savus uzkrājumus.

1. Nepareiza krājkonta izvēle
Ļoti liela nozīme tam, vai uzkrājumu veidošana būs veiksmīga, ir krājkonta izvēlei. Tas noteiks to, vai jūsu nauda krāšanas laikā vairosies vai arī zudīs inflācijas ietekmē. Krājkonti un depozītnoguldījumi mūsdienās ir visdažādākie. To, kurš krājkonts  jums ir nepieciešams, vislabāk noteiksit, konsultējoties ar pārstāvjiem no bankas, bet pamatā, izvēloties krājkontu, ir jāņem vērā tādi aspekti kā piekļuve savai naudai, depozīta procentu likme, komisijas maksas par konta uzturēšanu utt. Nepieļaujiet, ka, uzglabājot savu naudu, tā ar laiku kļūst arvien nevērtīgāka. Izvēlieties krājkontu, kas dos jums maksimāli lielu atdevi.

2. Noteikumu neizvirzīšana
Pats svarīgākais veiksmīgas naudas krāšanas pamats ir konkrētu nosacījumu izvirzīšana. Piemēram, ir jāuzstāda noteikumi, ka atteiksities no konkrētiem izdevumiem vai samazināsit konkrētas izdevumu kategorijas. Tāpat jāuzstāda mērķi tam, cik daudz un cik ilgā laikā vēlaties sakrāt. Ja to nedarīsit, iespējams, mazliet naudas arī paliks pāri, taču tā nebūs efektīva uzkrājumu veidošana, kas sniegs vēlamos rezultātus. Ja jums nebūs uz ko tiekties un jūs nezināsit, kā iekrāt naudu, lielas pārmaiņas gaidīt nevarat.

3. Ienākumu un izdevumu nepiefiksēšana
Kā jau tika minēts, svarīgi ir neļaut visam aiziet pašplūsmā. Lai naudu izdotos iekrāt, ir jāpiefiksē visi ienākumi un izdevumi, lai varētu novērot pozitīvās izmaiņas naudas plūsmā un saprast, cik daudz ir izdevies iekrāt. To nedarot, visa iekrātā nauda vienkārši nemanot tiks novirzīta kādiem citiem tekošajiem tēriņiem. Tikai skaidri redzot, kur nauda paliek, ir iespējams to iekrāt ilgtermiņā.

4. Iekrājumu nelietderīga tērēšana
Protams, ka iekrājumi nav domāti tikai tam, lai tie būtu. Krāt naudu var gan konkrētiem mērķiem, gan arī, piemēram, neparedzētām situācijām vai vienkārši finansiālās stabilitātes nodrošināšanai. Ja nauda tiek krāta ar šādiem nekonkrētiem nosacījumiem, tas nozīmē, ka tā tiks tērēta tad, kad tas būs nepieciešams. Lielākā kļūda, ko daudzi pieļauj, ir tā, ka viņi nespēj izvērtēt, kas ir un kas nav gana labs iemesls savu uzkrājumu tērēšanai. Ja naudu krājat neparedzētām situācijām, tad to vajadzētu tērēt tikai un vienīgi tad, kad patiešām esat nonācis nelaimē un naudas tērēšana ir neatliekama. Tas, ka, piemēram, jūsu mīļākajā apģērbu veikalā ir lielas atlaides, nav ārkārtas gadījums, un naudu no uzkrājumu fonda šādiem tēriņiem lietot nevajadzētu.

5. Sevis mānīšana
Viena no visbiežākajām kļūdām, ko cilvēki pieļauj, veidojot uzkrājumus, noteikti ir arī sevis mānīšana. Tas var izpausties ļoti dažādi. Piemēram, daži “aizņemas” naudu no saviem iekrājumiem, ar domu, ka nākamajā mēnesī atliks vairāk, taču tā parasti nenotiek. Vēl nereti cilvēki cer uz iespējamiem papildus ienākumiem nākotnē, tāpēc atļaujas konkrētajā brīdī iekrāt mazāk, cerot, ka pēc tam to kompensēs. Mēs sevi mānām visdažādākajos veidos, un tas liedz iespēju izveidot uzkrājumus. Necentieties sevi attaisnot. Ja gribat naudu sakrāt, tad dariet to bez liekiem aizbildinājumiem un sevis žēlošanas, un mānīšanas.

6. Naudas krāšana laikā, kad jums ir kredītsaistības
Vēl pirms uzkrājumu veidošanas noteikti vajadzētu parūpēties par to, lai jums nebūtu aktīvu kredītsaistību. Šajā gadījumā nav runa par ilgtermiņa kredītsaistībām, piemēram, hipotekāro kredītu vai studiju kredītu, bet ja jums ir paņemti ātrie kredīti vai patēriņa kredīts jeb tarbimislaen, tos noteikti vajadzētu atmaksāt vēl pirms uzsākat veidot uzkrājumus. Kamēr jums būs šādas kredītsaistības, par tām būs jāmaksā procentu maksājumi, un nauda vienkārši tiks izšķērdēta. Labāk vispirms atmaksājiet parādus un tikai tad sāciet veidot iekrājumus.

Ja ievērosit visus iepriekš minētos nosacījumus, tad varam garantēt, ka ar uzkrājumu veidošanu jums veiksies krietni labāk. Nav jēgas taupīt un krāt tāpat vien, bez noteikta mērķa. Arī naudas krāšana savā veidā ir sistemātisks darbs, kas prasa pūles un uzmanību. Pieskatiet savus iekrājumus un neļaujiet savām vājībām gūt virsroku pār jums.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nu ja

ko taupa taupitājs ,to paņem-krīze un naudas reforma un vēl bankas izputēšana! tas no pieredzes,tā kā kas ir to tērē!

pirms 4 gadiem, 2017.03.29 09:48

abet

Šis raksts nebūt nav domāts taupītājam , jo tekstā ietvertā zilās krāsas norāde neizbēgami noved pie patēriņu un ātro kredītu devējiem. Reklāma paliek reklāma, tikai nav skaidrs, kapēc bdz. jāreklamē igauņu saiti

pirms 4 gadiem, 2017.03.30 10:38

Reklāmraksti