Ceļojums maina dzīvi

Ceļošana ir īpašs pasākums – to plānojam, ar nepacietību reizēm gaidām un cenšamies katru ceļojumā izdzīvoto minūti ielikt īpašā sajūtu krātuvītē. Tas ir veids, kā iepazīstam jaunas valstis, cilvēkus un veidojam savu skatupunktu uz dzīvi pavisam savādāku. Vērtējot, kā dzīvo cilvēki citās valstīs, sākam novērtēt savu dzīvi savādāk. Gūstam pieredzi, no kuras mācīties, kā risināt dažādas sarežģītas situācijas. Komforta zona kļūst arvien lielāka un rodas iespēja radīt daudz jaunu ideju, smeļoties pieredzē un redzētajā, ko esam ieguvuši ceļojuma laikā. Nezināmais un neparedzamais vairs nebiedē, jo ceļojuma laikā var nākties risināt dažādas problēmas un šķēršļus.

Tā kā ceļojuma laikā neparedzētais atgadīties var, tad, lai šādas situācijas risināt būtu vienkāršāk un ērtāk, pirms ceļojuma nodrošināmies laicīgi ar visu iespējamo, kas varētu palīdzēt. Viena no šādām lietām – ceļojumu apdrošināšanas polise. Tā parūpēsies, lai neparedzētās situācijās būtu pieejams nepieciešamais atbalsts.

Ko tad īsti sedz ceļojumu apdrošināšana? Standartā, gandrīz pie ikviena apdrošinātāja varam iegādāties polisi, kas sedz:
• Medicīniskos izdevumus - tos izdevumus, kas radušies pēkšņas saslimšanas rezultātā vai nelaimes gadījumu rezultātā, kā arī ja nepieciešama transportēšana līdz medicīnas iestādei vai atpakaļ uz mājām.
• Palīdzības apdrošināšanu - izdevumus, kas saistīti ar dokumentu atjaunošanu, juridiskās palīdzības sniegšanu, tulka pakalpojumu nodrošināšanu, tuvinieka ierašanos, bērna aprūpi un apdrošinātā aizstāšanu komandējuma laikā.
• Izmaiņas ceļojumā (ceļojuma atcelšana, aizkavēšanās vai pārtraukšana) - izdevumi, kas radušies dažādu faktoru ietekmē, tajā skaitā veselības, kavēšanās vai pārvadātāja vainas pēc. Tiek segta arī lidojuma aizkavēšanās, ja tas noticis tehnisku iemeslu dēļ vai laika apstākļu ietekmē - tiek segti izdevumi par viesnīcu, transportu uz/no lidostas un ēdināšana.
• Nelaimes gadījumu apdrošināšana.
• Civiltiesiskās atbildības apdrošināšana (trešās personas manai, veselībai vai dzīvībai nodarīts kaitējums).
• Bagāžas nodrošināšana tās nozaudēšanas vai sabojāšanas gadījumā, pārvadājuma laikā, kā arī pirmās nepieciešamības preču un apģērba iegāde, ja bagāža aizkavējusies.

Lūk, kopumā, jau ar standarta ceļojuma apdrošināšanas polisi esam gana apdrošināti un varam būt pārliecināti, ka šādu situāciju rezultātā būsim pasargāti no papildus finansiālajiem izdevumiem, kas nav bijuši plānoti. Tomēr, ja gribas būt nedaudz drošākam, der pameklēt apdrošinātāju piedāvājumus, kas nodrošina vairāk.

Compensa apdrošinātājs sniedz dažādus unikālus papildinājumus jau aprakstītajai ceļojuma apdrošināšanas polisei. Piemēram, pie palīdzības apdrošināšanas, ar Compensa polisi papildus iegūstam:
• Maiņas autovadītājs, kas nogādās auto uz mājām, ja dažādu apstākļu dēļ pats vairs nespēj vadīt auto.
• Personīgo mantu nosūtīšanu (tiek nosūtītas uz ceļojuma galamērķi tās lietas, bet kurām nav iespējams funkcionēt vai to trūkums ietekmē veselību, ja tās ceļojuma laikā bojātas, pazaudētas vai nozagtas).
• Meklēšanas un glābšanas izdevumu segšana.
• Mājdzīvnieka aprūpe (dzīvnieku viesnīcas izdevumi, ja īpašnieks nonācis slimnīcā).

Savukārt pie izmaiņām ceļojumā tiek piedāvāts tāds papildinājums kā ceļojuma turpināšana – sedzot izdevumus par jaunas biļetes iegādi līdz galamērķim vai starpposmam, ja pēc veselības problēmu novēršanas ceļojumu var turpināt.

Un, ja vēl gribas ieskatīties tajā, ko iespējams iegādāties papildus, kas nav iekļauts standarta polisē, bet ir noderīgi, Compensa piedāvā:
• Mājokļa apdrošināšanu uz ceļojuma laiku (īpašuma, tajā esošās mantas un civiltiesiskās atbildības apdrošināšana).
• Maka apdrošināšanu (ja tas nozagts ceļojuma laikā, izdevumus, kas saistīti ar dokumentu vai maksājumu karšu atjaunošanu, sedz apdrošinātājs).

Kopumā – iegādājoties šādu apdrošināšanas polisi varam būt pārliecināti par to, ka ceļojumam viss sagatavots. Polisi iespējams iegādāties arī atbilstoši ceļojuma laikam vai izvēlētajai ceļošanas regularitātei. Īstermiņa polise – vienam ceļojumam, kas nav ilgāks par 90 dienām, gada polise – vairākkārtējiem ceļojumiem, kur viena periods nepārsniedz 60 secīgas dienas, vai gada atvērtā polise uzņēmumiem – komandējumiem.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti