Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Četri naudas grēki, no kuriem labāk izvairīties

Kā finansiāli apzinīgiem pieaugušajiem mums ir jāapzinās, ka ikdienas pieņemot visdažādākos finanšu lēmumus, mums bieži vien sanāk arī grēkot. Ir neskaitāmi veidi, kā dzīves laikā pieļaut finansiālās kļūdas, tomēr dažas no tām ir grēcīgākas par citām. Masveidā pakļaujoties patērētāju pasaules vadīto naudas grēku ieviešanā arī savā dzīvē, daudzi cilvēki tiek novesti pie izmisuma vadītām, neapskaužamām finanšu situācijām, kuru risināšanai tiek izmantoti ātrie aizdevumi, jaunākie sms kredīti (nya sms lån)un citi neapdomīgi finanšu ielāpu veidi. Bet, lai arī jūs iegūtu vispārēju skaidrību, kuras darbības ar finanšu līdzekļiem tiek uzskatītas par naudas grēkiem, uzskaitīsim populārākos, no kuriem jums vajadzētu maksimāli izvairīties.

1. Ilgtermiņā tērēt daudz vairāk, nekā jūs patiesībā nopelnat. Šim grēkam nav nepieciešami lieli skaidrojumu, jo matemātika visu padara pavisam vienkāršu – ja jūs tērējat vairāk, nekā spējat nopelnīt, jūs sagaida nekas cits, kā absolūts bankrots un parādu bedres. Ja vien neesat gatavi tuvākajā laikā saņemt lielu mantojumu, laimēt milzu loterijā vai tikt klāt pie citiem, līdzīga tipa neparedzētiem ienākumiem, mīnusa zīme jūsu konta izrakstā ilgtermiņā spēs jums nodarīt lielu finansiālo apdraudējumu.

2. Iztikšana bez mājsaimniecības budžeta. Lai gan lielākajā daļa no mums nenēsā līdzi blociņu, kurā atzīmēti visi tekošie ienākumi un izdevumi, lielākā daļa no mums tomēr arī bez tā apzinās mirkļus, kad mēs paši sev esam krāpnieki. Ja neesat sastādījuši mājsaimniecības izdevumu budžetu, jums varētu šķist, ka tad jūs nezināt, kad tieši grēkojat savu finanšu sakarā. Bet tieši budžeta neesamība ir viens no šādiem grēkiem. Kā gan lai jūs spētu atturēties no kārdinājuma netērēt, ja jums nav lielas pārliecības par to, vai jūs vispār ejat pāri savam atļautajam budžetam? Lai gan zināmu brīdi ir lieliski izbaudīt dzīvi bez ierobežojumiem un liekiem uztraukumiem, ko atņem dzīvošana strikta budžeta ietvaros, praktisks un vienkāršs budžets noteikti jums palīdzēs sadzīvot ar jūsu reālo finanšu situāciju un neaizkavēties iedomu pasaulē.

3. Pārāk daudz parādu. Mēs negribam pilnībā noniecināt iespēju aizņemties, jo reizēm parāds var būt arī ar labu mērķi. Tāpēc, lai tas nenonāktu grēku sarakstā, izmantojiet visus aizdevumus gudri, piemēram, lai iegūtu palīdzību iegādāties nekustamo īpašumu, veidojot uzņēmējdarbību un iegādājoties svarīgas investīcijas, kas ļaus jums radīt ievērojamu bagātību un finansiālo drošību nākotnē. Tomēr parāds var būt arī slikts, kad izmantojiet to, lai iegādātos dažādus priekšmetus, piemēram, luksusa automašīnas un augstās modes apģērbus, kad jūs to nemaz nespējat atļauties. Lai gan labākie sms aizdevumi bez kredītinformācijas (bästa mobillån utan uc) var šķist gaužām vilinoši, tas tomēr ir gandrīz kā šodien izmantot rītdienas naudu. Ja jūs gatavojaties izmantot kredītu, pārliecinieties, ka tā atmaksa organiski iekļaujas jūsu budžetā, un jūs varēsiet aizdevumu atmaksāt tam paredzētajā laikā un apmērā.

4. Nākotnes ignorēšana. Lai gan lielākā daļa jūsu ienākumu tiek tērēta ikdienas nepieciešamībām, jo īpaši, ja esat paraduši dzīvot no vienas algas līdz otrai, pienāks laiks, kad jums būs jāpārtrauc darba gaitas un jādodas pensijā. Cik gatavi jūs esat šim laikam? Vai tiešām paļaujaties uz valsts minimālo nodrošinājumu? Ignorējot vecumdienas un nepievēršot uzmanību nākotnes ietaupījumiem, jūs riskējat ar pazeminātu dzīves kvalitātes nodrošināšanu pensionēšanās laikā. Izmantojiet laiku savā labā, pat neliela ikmēneša summa, ko noguldīsiet ik mēnesi šodien, ar lielu uzviju jums atmaksāsies nākotnē un varēs radīt milzīgu atšķirību jūsu dzīves kvalitātē.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti