Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

COVID-19: noderīgi ieteikumi autovadītājiem

COVID-19 tiešā vai netiešā veidā skar teju ikvienu Latvijas, Eiropas un arī pasaules iedzīvotāju, un izņēmums nav autovadītāji. Kā automašīnu vadītājiem šajā laikā pielāgoties, lai no vīrusa pasargātu gan sevi, gan citus? Ko darīt, ja automašīna ceļa vidū pēkšņi saplīsusi? Kur meklēt vasaras riepas, pilnībā izvairoties no citiem pircējiem? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem meklē raksta turpinājumā!

Parūpējies, lai auto vienmēr būtu roku dezinfekcijas līdzeklis un salvetes

20200430-1340-2-vasaras-riepas.jpg
Foto: Pixabay.com

Lai gan pašā automašīnā (ja vien nenodarbojies ar pasažieru pārvadājumiem vai neesi taksists, kā arī nepārvadā jau saslimušus cilvēkus) saslimt praktiski nav iespējams, ir svarīgi parūpēties par to, lai vīruss nenonāktu auto salonā. Šim nolūkam lieti noderēs dezinfekcijas līdzeklis, ar kura palīdzību rokas dezinficēt pirms iekāpšanas auto. Svarīgi ir dezinficēt ne tikai rokas, bet arī regulāri tīrīt stūri, pogas, ātrumpārslēga uzliku, rokturus, saulessargu un pārējās auto daļas, kurām pieskaries. Un, kad vien tas iespējams, izvēdini automašīnas salonu.

Ārpus auto – vislabāk ar cimdiem
Tāpat palīdzēt var gumijas cimdi, taču šādā gadījumā cimdi pirms iekāpšanas atpakaļ auto ir jāizmet atkritumu tvertnē, cenšoties nepieskarties to ārējai daļai; pilnai drošībai pēc cimdu izmešanas atkal dezinficē rokas. Īpaši aktuāla cimdu izmantošana ir, uzpildoties degvielas uzpildes stacijās vai apmeklējot veikalus. Par braukšanu ar cimdiem rokās gan aizmirsti – tas ne tikai var traucēt auto vadāmībai, bet arī palīdzēt vīrusam izplatīties uz virsmām, kur ar cimdiem pieskarsies.

Degvielas uzpildes stacijās ievēro īpašu piesardzību
Lai pārvietotos ar auto, bez regulāras degvielas uzpildes staciju apmeklēšanas neiztikt. Taču DUS apmeklējuma laikā jāievēro īpaši piesardzības pasākumi, jo tās ik dienu apmeklē liels cilvēku skaits. Daļā degvielas uzpildes staciju ir pieejami gumijas cimdi, taču – ne visās, tāpēc automašīnā pa rokai turi vismaz dažus rezerves cimdu pārus. Cimdus uzvelc, pirms dodies pie degvielas uzpildes ierīces, un novelc tos vien pirms kāpšanas auto. Lai maksimāli samazinātu saslimšanas iespēju, izmanto DUS, kur pieejamas pašapkalpošanās stacijas. Arī tajās norēķinies, izmantojot cimdus – par spīti tam, ka pogas un virsmas tiek intensīvi dezinficētas, nav nekādas garantijas, ka tieši pirms Tevis uz tām nav nonācis vīruss.

20200430-1341-3-vasaras-riepas.jpg
 Foto: Stocksnap.io

Lieti noder arī degvielas uzpildes staciju apmeklēšana pēc iespējas retāk. To izdarīt ir pavisam vienkārši – atliek vien bākā liet maksimāli daudz degvielas, vai arī degvielu pildīt kannās, kuras uzglabāt garāžā, pagrabā vai citā drošā vietā.

Izvairies no skaidras naudas lietošanas un iepirkšanās “parastajā” veikalā
Kā vēsta izplatīts teiciens, nauda nesmird, taču saukt to par tīru gan nav iespējams – uz tās ir neskaitāmi daudz baktēriju, mikroorganismu un pat parazītu oliņu; arī COVID-19 daļiņas var būt uz banknotēm un monētām. Šī iemesla dēļ labākais risinājums ir izmantot maksājumu kartes jeb debetkartes ar bezkontakta funkciju.

Savukārt, ja ikdienā pārtiku un citas preces esi pieradis braukt pirkt uz fizisku veikalu, šis ir īstais laiks, lai izmantotu iespēju iepirkties internetā. Tas ne tikai ļauj izvairīties no saskarsmes ar cilvēkiem, bet arī ietaupīs Tavu laiku un degvielas izmaksas, turklāt virkne internetveikalu preces piegādā bez maksas, ja pirkums pārsniedzis kādu konkrētu naudas summu. Internetā šobrīd iespējams iegādāties praktiski jebko – gan pārtiku, gan visu automašīnai nepieciešamo, tostarp arī vasaras riepas.

Jo mazāk braucienu, jo labāk
Šis ir laiks, kad ar auto braukt pēc iespējas mazāk, izmantojot spēkratu vien tad, ja citādāk patiešām nevar (jādodas uz darbu, nepieciešams apmeklēt ārstu, jāiegādājas medikamenti). Īpaši svarīgi to ievērot gados vecākiem cilvēkiem un personām ar hroniskām slimībām; arī bērnus vislabāk atstāt mājās.

Kā rīkoties, ja izbrauciena laikā atgadījusies kāda liksta?
Pārvietojoties ar auto, nekad neesi pasargāts no lielākām vai mazākām likstām – sākot ar pārdurtu riepu un beidzot ar elektronikas problēmām. Ja uz ceļa kas atgadījies, šobrīd jārīkojas citādāk, nekā pirms krīzes – izvairies no palīdzības lūgšanas citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kā arī draugiem, radiem un ģimenes locekļiem (izņemot, ja dzīvojat vienā mājsaimniecībā), jo Tu nekad nevari zināt, kurš no cilvēkiem ir inficējies un kurš – nē. Protams, ar defektu vari censties tikt galā pats, tomēr, ja tas nav iespējams, izmanto profesionāļu pakalpojumus, kuri ievēros visus nepieciešamos drošības pasākumus, veicot automašīnas remontu vai nogādājot to līdz autoservisam.

Kā rīkoties taksistiem?

20200430-1341-4-vasaras-riepas.jpg
Foto: Pixabay.com

Ja esi taksometra vadītājs, par drošību braucienu laikā jāpiedomā īpaši. Ja automašīnā nav iespējams nodrošināt divu metru distanci, Satiksmes ministrija ieteikusi:
● Pārvadājot vienu pasažieri, palūgt to sēdēt pēc iespējas tālāk no autovadītāja;
● Pārvadājot vairākus pasažierus no vienas mājsaimniecības, palūgt tiem apsēsties sēdvietās, izņemot blakus transportlīdzekļa vadītājam;
● Fiziski norobežot automašīnas priekšējos un pakaļējos sēdekļus, ja tas iespējams.

Tāpat automašīnā turi salvetes un dezinfekcijas līdzekli, kas pieejams pasažieriem, kā arī regulāri dezinficē visas vietas, kurām pieskaries gan Tu, gan pasažieri. Un, lai gan informācija par to, kā rīkoties COVID-19 laikā, ir atrodama jebkur, par ļaunu nenāks arī izdrukāti norādījumi pasažieriem.


Ceram, ka šajā rakstā esošā informācija Tev ir lieti noderējusi; ja šos padomus ievērosi, iespēju saslimt vai pārnēsāt COVID-19 samazināsi līdz minimumam. Savukārt, ja Tavam auto nepieciešamas jaunas vasaras riepas, meklē tās Riepas1.lv – viss nepieciešamais tiks piegādāts kaut līdz Tavas mājas vai garāžas durvīm!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti