Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbs ārzemēs: Kā atgūt nodokļus, strādājot Lielbritānijā un Vācijā?

Studenti un jaunieši, kuri ir tikko pabeiguši skolu vai universitāti, mūsdienās arvien biežāk cenšas strādāt ārzemēs. Kad vēlaties nopelnīt un sakrāt naudu studijām vai ceļošanai, ir noderīgi zināt, ka ir iespējams ietaupīt vēl vairāk, atgūstot pārmaksātos nodokļus. Nedaudzi vien zina, ka nodokļus ir iespējams atgūt, arī strādājot ārzemēs. Padziļināti papētīsim procesu Lielbritānijā un Vācijā, tā kā šīs ir vispopulārākās vietas darbam ārzemēs. Tātad, ko vajadzētu zināt par nodokļu atgūšanu šajās valstīs?

LIELBRITĀNIJA
Pirmkārt, nodokļu atgriešana no Lielbritānijas iespējama tikai tiem, kas Lielbritānijā strādā legāli un maksā nodokļus.Parasti darbiniekiem nevajag uztraukties par maksājumiem, jo tos no algas atskaita darba devējs. Bieži notiek tā, ka viņi atskaita vairāk nekā vajadzētu (īpaši, ja jūs strādājat vairāk kā vienā vietā), tādēļ ir iespējams atgriezt summu, kas noņemta nepamatoti. Tomēr, ja uz vietas nav visu nepieciešamo dokumentu, tad nauda varētu būt zaudēta uz visiem laikiem.

Darbinieku grupas. Ir divu veidu darbinieki – pašnodarbinātie un cilvēki, kas strādā uz darba devēja līguma pamata. Lielākajai daļai no viņiem Lielbritānijā ir tiesības atgūt savus nodokļus par pagājušo gadu, un nav svarīgi, kur viņi dzīvo tagad. Pašnodarbinātie var atgūt savus nodokļus, ja viņi ir iesnieguši deklarāciju ar saviem ienākumiem un ar darbu saistītiem izdevumiem. Darbinieki, kas strādā uz darba devēju līgumu pamata, var atgriezt savus nodokļus, ja nav strādājuši visu gadu, nav sasnieguši beznodokļu minimumu, maksājuši nodokļus ar ārkārtas nodokļu kodu vai ir bijuši studenti un strādājuši brīvdienās, bet maksājuši nodokļus saskaņā ar regulāro procedūru.

Kā uzsākt procesu?
Procedūra Lielbritānijā ir ļoti vienkārša. Nodokļu iestādē ir jāiesniedz sekojoši dokumenti:
● pases vai ID kartes kopija;
● NINO – Valsts Apdrošināšanas Numurs un dokumenta kopija;
● oriģinālās P45 vai P60 veidlapas no visiem darba devējiem pagājušā gada laikā;
● ja jums nav P45 vai P60 veidlapu, jūs varat atnest jaunākos algas aprēķinus no katras darbavietas, kurā esat strādājuši pēdējā fiskālajā gadā;
● UTR numurs no CIS reģistrācijas (strādājot neatkarīgi).

Nodokļu atmaksas summa
Parasti summa mainās atkarībā no indivīda un summas, ko cilvēks ir pārmaksājis. Parasti 20%, dažreiz pat 30% no nopelnītās naudas aiziet rēķiniem. Jūs varat iegūt atmaksu tikai par summu, ko esat pārmaksājuši, nevis visu nodokļu summu, izņemot gadījumus, kad jūsu peļņa nesasniedza beznodokļu minimumu.

Ilgums un laiks
Lielbritānijā jūs varat atgūt savus nodokļus līdz pat sešu gadu laikā pēc fiskālā gada beigām. Visa procesa ilgums ir atkarīgs no iesniegto dokumentu precizitātes un nodokļu iestādes darbības. Tas var prasīt dažas dienas vai nedēļas, bet dažreiz var ilgt pat vairākus mēnešus. Ir ļoti svarīgi laicīgi sagatavot visus dokumentus, pārliecināties, ka tajos nav kļūdu, lai izvairītos no nodokļu iestādes papildu jautājumiem. Ja vēlaties izvairīties no kļūdām un iegūt sekmīgu, ātru nodokļu atmaksas procesu, vislabāk ir meklēt profesionālu palīdzību.

VĀCIJA
Tiem, kam aktuāla nodokļu atgriešana no Vācijas, vajadzētu būt nodokļu kartei, jo tieši tur viņi ieraksta visas izmaiņas saistībā ar nodokļiem, kā arī summu, ko jau esat samaksājuši. Viņi aprēķina nodokļus, pamatojoties uz īpašām nodokļu tabulām un programmām. Dokumentus nodokļu atmaksai var iesniegt jebkurā laikā visa gada garumā par iepriekšējo gadu līdz pat 4 gadiem. Fiskālais gads Vācijā sākas 1. janvārī un beidzas 31. decembrī.

Vācijai ir progresīva nodokļu sistēma. Minimālais atbrīvojums no nodokļiem ir 8004€. Ja cilvēka ienākumi nav sasnieguši tādu summu gadā, tad viņam tiks atgriezti visi nodokļi. Ja tāda summa ir sasniegta, tad cilvēks saņems atmaksu tikai par pārmaksāto summu. Galvenais faktors, kas nosaka atmaksas summu, ir ienākuma nodokļa apmērs. Tāpat Vācijā tiek ņemts vērā arī jūsu ģimenes stāvoklis, cik daudz nepilngadīgu bērnu jums ir, cik daudz pelna jūsu partneris. Ir gandrīz neiespējami paredzēt atmaksas lielumu.

Kā uzsākt procesu?
Kad fiskālais gads ir beidzies, dodieties uz nodokļu iestādi un piesakieties nodokļu atmaksai. Sagatavojiet šos dokumentus:
● pases vai ID kartes kopija;
● algas aprēķini no darba devēja vai „Lohnsteuerbescheinigung“ un/vai „Lohnsteuerkarte“ veidlapas;
● aizpildīta pieteikuma veidlapa.

Cik ilgu laiku tas aizņem?
Kad jūs iesniedzat visus pareizos dokumentus, process parasti aizņem aptuveni 6 mēnešus. Nodokļu atmaksa ar "Lohnsteuerkarte" un/vai "Lohnsteuerbescheinigung" veidlapām  ir daudz ātrāka un drošāka, tā kā algas aprēķiniem nav visas nepieciešamās informācijas un tas padara to nedaudz sarežģītāku nodokļu iestādei. Viņiem parasti ir atsevišķi jāprasa papildu informācija, kas prasa daudz vairāk laika.

Vai jums vajadzētu izvēlēties uzņēmumu, kas palīdzēs ar nodokļu atmaksu?

Pilnīgi noteikti. Klients, kurš dodas uz nodokļu atmaksas uzņēmumu var būt pārliecināts, ka process noritēs gludi un ātri. Pirms dokumentu iesniegšanas ir svarīgi uzmanīgi pārbaudīt kļūdas. Parasti nodokļu atmaksas uzņēmumi var identificēt visbiežāk pieļautās kļūdas jūsu vietā, un viņi zinās, kā tās izlabot, tā kā viņiem ir liela pieredze. Tā ir lieliska palīdzība tiem, kuri tik labi nezina vietējo valodu. Pie tam šīs kompānijas parasti neprasa priekšapmaksu.

Pakalpojuma maksa parasti ir atkarīga no atmaksas summas, līdz ar to, ja jūs nesaņemat nodokļu atmaksu no nodokļu iestādes (gadījumā, kad nav pārmaksājuma), jums nevajadzēs maksāt pakalpojuma maksu. Atsaucoties uz darbiniekiem ārzemēs, šāds pakalpojums lieliski palīdz tiem, kam vajag ātri un bez problēmām saņemt nodokļu atmaksu.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti