Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Datu lejupielādes ātrums – izšķirošs faktors operatora izvēlē

Nu jau vairs mūsdienās nevaram noliekt to, ka interneta ātrums ir vien no dzīves izšķirošajiem lielumiem – pilnai laimei vairs nepietiek ar to, ka esam kārtīgi paēduši un mums ir droša mājvieta, nebūt ne, jo tagad ir vajadzīgs arī, lai būtu pieejams internets, ātrs internets vēl pie tam. Šādas vajadzības noteikti ir mūsdienu cilvēka pazīme un ne vecmāmiņām, ne vectētiņiem šāds aspekts pat neienāktu prātā, izvēloties savu sakaru operatoru, bet diemžēl vai par laimi šis mūsdienu cilvēkam ir svarīgi. Ir nepieciešams sazināties ar saviem draugiem un tuviniekiem, iegūt palīdzību darbā vai studijās un uzzināt jaunākos pasaules notikumus jau pāris sekunžu laikā. Tā ka vairs neesam piesaistīti arī tikai vienai valstij, tad varam atļauties salīdzināt citu Eiropas valstu piedāvājumu uden binding un izvēlēties sev piemērotāko pakalpojumu sniedzēju. Atkarībā no Jūsu konkrētajām vajadzībām, tas var būt gan Latvijas, gan kādas citas Eiropas valsts pakalpojumu sniedzējs.

Interneta izšķirošā kvalitātes pazīme ir tā ātrums, tādēļ arī Eiropas Komisija publicēja pētījumu, kurā tika atspoguļoti interesanti dati par mobilo datu izmantošanu un platjoslas interneta pakalpojumu piedāvājuma cenām visās 28 Eiropas Savienības dalībvalstīs, tomēr jāpiebilst, ka šajā pētījumā tika iesaistītas arī tādas Eiropas kontinenta valstis kā Islande, Norvēģija un Turcija, kā arī interneta ātruma līderi – Japāna, Dienvidkoreja un ASV, kuras ir nozīmīgi spēlētāji mūsdienu telekomunikāciju nozarē. Šīs valstis tika izvēlētas ar nolūku, jo tieši šajās ir visātrākais pasaules internets; šāds kritērijs ir ļoti loģisks, jo nebūtu vērts salīdzināt kādas attīstības valsts interneta ātrumu ar tādu, kāds ir pieejams, piemēram, Dānijā vai Zviedrijā, kur šis pakalpojums ir ne tikai augsti attīstīts, bet arī pieejams visiem valsts iedzīvotājiem pat salīdzinoši zemu cenu: under 100 kr. Tātad – pētījums bija balstīts uz katrā valstī pieejamajiem piedāvājumiem, un dati tika iegūti no dažādām mobilo sakaru operatoru interneta mājas lapām. Pētījuma apmēra ierobežošanai tika pieņemts lēmums izmantot katras valsts divu lielāko interneta pakalpojumu sniedzēju datus. Viens no galvenajiem secinājumiem bija tas, ka internets bija lētāks nekā gadu pirms tam, kā arī var apstiprināt, ka šī tendence turpinās un pakalpojumu cenas turpina kristies. Savā starpā salīdzinot Eiropas Savienības valstis, nācās izdarīt visnotaļ interesantu, bet arī likumsakarīgu secinājumu, ka pārsvarā šajās valstīs interneta pakalpojumu izmantošana maksā līdzīgu summu.  Uz citu valstu fona varam lepoties arī ar faktu, ka Latvijā esošie operatori mums nodrošina ļoti kvalitatīvu, ātru un ērtu interneta pieslēgumu, kas ir izveidojis tādu kā pieradumu, un, atrodoties ārvalstīs, ir visnotaļ iespējams, ka vietējie operatori šādu kvalitāti nodrošināt nespēj. Šādās situācijās ir jāņem vērā cenas un kvalitātes attiecība, izvēloties, vai izmantot vietējo pakalpojumu vai viesabonēt datus no Latvijas operatoriem.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti