Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dāvanas svētkos – ko izvēlēties un no kā izvairīties?

Dāvanas neizvēlas (respektīvi – visbiežāk, vismaz ne pats saņēmējs). Dāvanas izvēlas tās dāvinātājs un labais tonis pieprasa, lai saņēmējs priecīgi smaida, saņem dāvanu un pasakās par to, paužot savu prieku un entuziasmu par konkrēto dāvanu. Bet ja viss šis ir uzspēlēts un tikai pieklājības pēc darīts? Dāvanu nekad nevajag izvēlēties tikai tāpēc, ka vajag. Arī tad, ja dodamies ciemos vien pieklājības pēc, cenšamies izvēlēties tādu dāvanu, kas patiešām varētu tās saņēmējam patikt. Tāpat, nekad īsti nevajadzētu izvēlēties dāvanu, balstoties uz savām vēlmēm un patikšanām – dāvana jāizvēlas atbilstoši tam, kas patīk un interesē dāvanas saņēmējam.

Ne vienmēr ar dāvanām “pieļaujam kļūdas”. Parasti jau cenšamies izvēlēties tādas dāvanas, kas tās saņēmējam patiešām būs patīkamas, lietderīgas, prieku un sajūsmu radošas. Labākajiem draugiem, ģimenei un mīļotajiem cilvēkiem dāvanu izvēlēties ir salīdzinoši vienkāršāk – zinām viņu vēlmes, hobijus, aizraušanās, intereses, lai, balstoties uz šo informāciju, varētu izvēlēties gana atbilstošu un attiecīgu dāvanu, kas radīs patiesu prieku. Tomēr, ja dodamies ciemos pie kāda, kura vēlmes un aizraušanās nepārzinām tik labi, cenšamies izvēlēties vismaz aptuveni, galvenais, izvairoties no tām dāvanām, ko noteikti NEVAJADZĒTU dāvināt! Jā, arī tādas pastāv – tāpēc – neliels uzskaitījums par tām dāvanām, kurām labāk “iet ar līkumu”.

Kādas dāvanas nevajadzētu pasniegt?

1) Viens no dāvanu tipiem, no kā vajadzētu izvairīties – dāvanas, kas varētu “sūtīt” nepareizo mājienu vai informāciju. Neizvēlamies lietas, kas varētu saņēmējam norādīt vai atgādināt uz dzīves nepilnībām (mums visiem tādas ir). Tādas lietas kā sporta zāles abonements kādam, kas ar sportu nenodarbojas (un ja vēl uztraucas par saviem ēšanas paradumiem), pašpalīdzības grāmatas, kas māca kā būt veiksmīgam, laimīgam, mīlētam, pieklājīgam un tā tālāk – tas var radīt priekšstatu, ka cenšamies dāvanas saņēmējam norādīt uz iztrūkumiem viņa dzīvē. Protams, šādas dāvanas var sasniegt pilnīgu pretēju efektu, ja dāvinātas draugiem un ar humora izjūtu (bet tad jābūt drošam, ka dāvanas saņēmēja  humora izjūta ir tikpat laba, kā jūsējā).

2) Pašgatavotas dāvanas. Protams, tās ir dāvanas ar īpašu pievienoto vērtību – mūsu centieniem, labo domu, sirsnību un rūpību. Tomēr, vai vajadzētu dāvināt paša darinātu dāvanu, ja neesam profesionāļi konkrētajā jomā, turklāt, rezultāts neizskatās tik lieliski, kā bijām paši iecerējuši? Paša darinātas dāvanas var pasniegt vecākiem, kas vienmēr priecāsies par savu atvasi un tās radīto, tomēr pasniegt attālākam paziņam, radiniekam vai kolēģim? Šāda dāvana, visticamāk, nebūt neradīs gribēto sajūsmu un prieku.

3) Tukšas lietas. Tas, šķiet, visiem ir labi zināms – nekad nedāvinām tukšas lietas. Lai gan šī vairāk ir māņticība, tomēr pie tās rūpīgi pieturamies (un ir vērts). Nekad nedāvinām tukšu maku, somu, traukus, katlus un tā tālāk. Monēta, konfekte, piparkūkas, kāds gardums – atšķirībā no tā, kāda ir izvēlētā lieta, padomājam ko tajā ielikt, lai tā nebūtu jādāvina tukša.

4) Uzmanīgi ar mākslu. Lai gan mākslas darbi var būt lieliska dāvana, ar to izvēli jābūt uzmanīgiem. Nevajadzētu dāvināt mākslas darbus, uz kuriem ir attēloti hieroglifi vai mums neizprotamas zīmes – tā varam ienest dāvanas saņēmēja mājās nepareizu enerģiju. Tāpat, izvēloties klasiskos mākslas darbus – gleznas – tikai tad, ja pārzinām dāvanas saņēmēja mājokļa interjeru, izvēloties tādu gleznu, kas tajā iederēsies, kā arī tad, ja vismaz aptuveni zinām dāvanas saņēmēja gaumi attiecībā uz gleznām – uzdāvināt gleznu, kas stāvēs bēniņos vai skapī, nav nekādas jēgas.

5) Apģērbs? Aksesuāri? Apģērbu parasti nedāvina, aksesuārus gan – šalles, kaklasaites, tauriņus, cimdus un tā tālāk. Atceramies – veļu drīkst dāvināt tikai savai sievietei (sievai, draudzenei), citādi pārkāpjam pieklājības normas. Līdzīgi ar kaklasaiti vīrietim – to var dāvināt tikai tuvs cilvēks, citādi dāvana var radīt nepareizo iespaidu. Teorijā – tikai lieta jau vien ir, un tomēr, tradīcijas un ieradumi dāvanu dāvināšanā norāda citādāk.

Atceramies, ka dāvana vienmēr jāpasniedz iesaiņota – arī alkohols. Kas nozīmē, ka īpaši varam padomāt par iesaiņojumu, lai dāvana izskatītos skaistāka un elegantāka. Lielākoties, šādi padomi jāņem vērā tad, ja patiešām dodamies viesos pie mazāk pazīstamiem radiem vai paziņām. Draugiem un tuviniekiem dāvanu izvēlē varam būt daudz brīvāki, nepiespiestāki un izdomas, radošuma un humora bagātāki.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti