Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Droši kā mājās, tā ceļā

Dodoties ceļojumā bieži vien sastādam sarakstus – kas mums jāizdara pirms došanās ceļā (jānodrošina, ka kāds pieskatīs mājokli/telpaugus/mājdzīvniekus), kas jāliek ceļasomās (atkarībā no galamērķa un ceļojuma ilguma, mēģinot nepaņemt līdzi par daudz, bet gan tieši tik, cik nepieciešams, un tieši to, kas nepieciešams), kad iegādāties biļetes (lidojumam, vilcienam, citiem transportiem), rezervējam viesnīcu vai citu nakšņošanas opciju galamērķi, padomājam par auto īri, par ceļojuma maršrutu un dažādus citus sīkumus izplānojam, reizēm, līdz skurpulozai precizitātei, jo vēlamies taču, lai ceļojums būtu lielisks, atmiņās paliekošs un pildīts ar patīkamām un labām emocijām, atmiņām. Tiesa, kādu būtisku darbību arī nevajadzētu aizmirst, lai izvairītos no patiešām nepatīkamām situācijām ceļojuma laikā – neaizmirstam, ka vajadzīga ceļojumu apdrošināšana!

Bieži vien, dodoties ceļojumā, nedomājam par to, ka varētu atgadīties kas slikts, nepatīkams vai rasties kāda gaužām nekomfortabla situācija. Tomēr tā notiek, un pasargāts no tā nav neviens (arī tad, ja esam iegādājušies ceļojuma apdrošināšanu), negadījumi notiek, bagāža lidostā mēdz pazust, gadās krist par garnadžu upuri lielās pilsētās un sabiedriskajā transportā, gadās saslimt arī ceļojuma laikā, vai gūt kādu nepatīkamu traumu un tā tālāk. Protams, neviena no šīm situācijām nav tīkama, un, ja būtu tāda ceļojuma apdrošināšana, kas nozīmētu – šīs situācijas ar mums noteikti nenotiks – obligāti iegādātos tādu apdrošināšanu pirms došanās ceļā. Diemžēl, tādas apdrošināšanas polises nav, toties esošā ceļojumu apdrošināšana spēs palīdzēt novērst visu šo nepatīkamo situāciju sekas ar daudz mazāku pašu piepūli, mazāku stresu un problēmām.

Piemēram, nozagto maku ar visiem dokumentiem, kartēm un citu būtisku informāciju, ja esam apdrošinājuši, iegādājoties ceļojuma apdrošināšanas polisi, varam atgūt daudz vieglāk – ar apdrošināšanas polisi sedzot visus zaudējumus, kas būs radušies maka zuduma gadījumā.

Ceļojumu apdrošināšana piedāvā daudz lielisku iespēju, kā pasargāt savu ceļojumu no nepatīkamo situāciju un nelaimes gadījumu sekām. Arī tad, ja uzskatām, ka ceļojumu apdrošināšana mums nebūt nav vajadzīga, atļaujam sev ļauties ziņkārībai – ievācam informāciju. Varam paviesoties dažādu apdrošinātāju mājas lapās, lai noskaidrotu, kuri apdrošinātāji piedāvā ceļojumu apdrošināšanu un dažādos nosacījumus un iespējas, ko tie piedāvā. Ne visi apdrošinātāji piedāvā vienādu ceļojumu apdrošināšanas polisi, tāpēc ir vērts izpētīt un salīdzināt. Ja rodas lielāka interese – nevajadzētu baidīties doties pie konkrētajiem apdrošinātājiem un noskaidrot visu precīzi – cenas, to, kā notiek kompensāciju izmaksas, kas reāli jādara brīdī, kad notiek kāda no situācijām, pret kurām būsim apdrošināti, ja esam iegādājušies polisi un tā tālāk. Muļķīgu un lieku jautājumu nav – vienmēr labāk ir būt informētam, nekā iegādāties polisi un pēc tam nezināt ko ar to iesākt.

Par vienu no būtiskākajiem un vērtīgākajiem apdrošināšanas punktiem ceļojumu apdrošināšanā parasti tiek uzskatīta medicīniskā apdrošināšana. Jo, ja vēl nozagts maks ir, nepatīkama, tomēr atrisināma situācija, tad pēkšņas veselības problēmas svešā valstī, kur veselības aprūpe var izmaksāt krietni vien dārgi, būs daudz nepatīkamāka situācija. Ceļojumu apdrošināšana parasti (klasiski teju visās ceļojumu apdrošināšanas polisēs) sedz medicīniskos izdevumus – tas ir, tiek segti dažādi neatliekami medicīniskie izdevumi, kas radušies pēkšņas saslimšanas gadījumā, akūtu situāciju gadījumos, vai, ja pēkšņi saasinās kāda hroniska saslimšana. Arī akūtu stomatoloģisku saslimšanu gadījumos un nelaimes gadījumos, kur cieš veselības stāvoklis, ceļojumu apdrošināšana sedz izdevumus. Par savu veselību parasti jārūpējas daudz vairāk, nekā par nozaudētu bagāžu lidostā, tāpēc šis apdrošināšanas polises punkts ir gaužām noderīgs, praktisks, un pamatā ceļotāji galvenokārt izvēlas ceļojumu apdrošināšanu tieši medicīniskās apdrošināšanas dēļ vien – pārējais nāk kā labi bonusi un papildinājumi, izvairoties no dažādām nepatīkamām situācijām ceļojuma laikā.

Vēl ļoti labs punkts ceļojumu apdrošināšanā (pārliecinieties, vai jūsu izvēlētais apdrošinātājs to piedāvā) ir mājokļa apdrošināšana, kamēr esam ceļojumā. Mājoklis ir svarīgs, un, ja gadās tā, ka, kamēr esam ceļojumā, mājoklī neviena nav, tas paliek nepieskatīts, ir labi, ja par to parūpēsies vismaz izvēlētā apdrošināšana. Tas nozīmē, ka varam, iegādājoties ceļojumu apdrošināšanas polisi, apdrošināt arī īpašumu ceļojuma laikā, mantu, kas tajā atrodas un civiltiesisko atbildību apdrošinātajā mājoklī.

Tad nu lūk, ceļojumu apdrošināšana var būt pavisam noderīga lieta, jo īpaši, ja dodamies garākā ceļojumā uz kādu eksotisku valsti vai izbaudīt ekstrēmus atpūtas veidus. Vienmēr labāk būt iepriekš parūpējušam par savu drošību, nekā pēcāk atgriezties mājās ar sabojātu ceļojuma sajūtu un kaudzi rēķiniem, kas jāapmaksā pašam.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti