Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ekspertu padomi kā izvēlēties motorzāģi

Neatkarīgi no tā, vai sanāk strādāt piemājas dārzā vai dodaties darboties mežā, pareiza un piemērota motorzāģa izvēle ir ļoti svarīga, lai darbi veiktos raiti un ērti. Šobrīd pircējiem ir pieejams ļoti plašs motorzāģu klāsts, tāpēc iespējams ikvienam atrast savām vēlmēm un vajadzībai piemērotāko. Speciālisti iesaka pievērst uzmanību vairākiem parametriem, lai pēc motorzāģa iegādes un sākšanas lietot, savu izvēli nenāktos nožēlot.

Galvenokārt, nevajadzētu izvēlieties motorzāģi tikai pēc modeļa dzinēja jaudas un sliedes garuma vien, vadoties pēc tā, ka lielāks noteikti ir arī labāks. Lieli zāģi bieži vien ir neparocīgi, darbs ar tiem prasīs vairāk enerģijas no cilvēka. Savu izvēli labāk sākt ar jautājumu sev, ko es ar konkrēto zāģi darīšu visvairāk? Ja tā būs zaru griešana piemājas dārzā vai malkas sazāģēšana nelielos daudzumos, pareizā izvēle būs viegls, parocīgs un ērts motorzāģis. Šādu ierīču priekšrocība ir zemā cena un nelielais svars.

Ieteicams arī izvēlēties zināma ražotāja modeli. Tas ir viens no galvenajiem pamatprincipiem, ko derētu atcerēties, iegādājoties jebkādu jaunu darbarīku. Izvēloties nezināma ražotāja produktus tiem bieži vien netiek nodrošinātas servisa iespējas un ir daudz grūtāk atrast rezerves daļas. Tāpat, nepieciešams izvēlēties zāģi, atbilstoši savām prasmēm. Ja iepriekš nekad nav strādāts ar motorzāģi, ieteicams pirmo meklēt mazāku un parocīgāku modeli, ar kuru var iemācīties strādāt, un pie lielāka zāģa ķerties tikai krietni vēlāk.

Zāģa ķēdes izvēle šķiet vienkārša un loģiska — asi zobi, kas viegli iecērtas koksnē. Tomēr nav tik vienkārši, kā varētu šķist. Saimniecības zāģiem parasti lieto ķēdes ar neliela izmēra zobiem. Ķēdes veido tā, lai tās pēc iespējas mazāk vibrētu un radītu minimālu pretsitiena risku. Tāpat, nevajag aizmirst, ka ķēde bieži vien ir jāasina arī darba gaitā. Neasa ķēde noslogo zāģi, un darbu veikt būs nepatīkami, grūti vai pat neiespējami.

Modernajos zāģos parasti lieto divtaktu dzinējus. Nevajag aizmirst, ka tiem ir nepieciešams ar eļļu sajaukts benzīns. Lai iegūtu vajadzīgo sajaukumu, parastam benzīnam pievieno īpašu divtaktu eļļu attiecībā, ko ražotājs norādījis zāģa lietošanas instrukcijā. Zināmākajiem zīmoliem šī attiecība ir 50:1 jeb 100 ml eļļas uz 5 l benzīna. Ja nav iespējams tik precīzi nomērīt, tad labāk būs pievienot vairāk eļļas, nekā pievienot pārāk maz. Izvēloties dzinēju, viens no būtiskajiem parametriem ir dzinēja jauda un svars. Smags zāģis ar mazu jaudu un lielu darba tilpumu nebūs labākā izvēle liela apjoma darbiem. Reizēm noderēs arī atvieglinātā iedarbināšana jeb tā sauktais vieglais starts. Tas nozīmē, ka zāģa iedarbināšanai nebūs vajadzīgs liels fizisks spēks. Visiem zāģiem nav šāda funkcija, tādēļ ir vērts par to pajautāt pārdevējam.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti