Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gudrs parāds pret bezatbildīgu parādu

Pirms izlemjat par labu naudas aizņēmumam un ķeraties klāt pie kredīta līguma noformēšanas, ir vērts uzzināt atšķirību starp gudru parādu un bezatbildīgu parādu. Patiesībā, tikai dažas lietas dzīvē ir tā vērtas, lai to dēļ iesaistītos parādsaistībās, tomēr lielākā daļa no tām var jūs novest līdz lielam personīgo finanšu haosam vai pat bankrotam. Apskatīsim dažādus piemērus, kā jums vēlāk spēt pateikt atšķirību starp gudru un bezatbildīgu parādu.

Kāds tad īsti izskatās gudrs parāds?
Vienkāršiem vārdiem sakot, gudrs parāds ir tāds, kas ir saprātīgs ieguldījums jūsu finansiālajā nākotnē, tas ilgtermiņā spēj jūsu labklājību tikai palielināt un tam vispār nevajadzētu negatīvi ietekmēt jūsu kopējo finansiālo stāvokli. Jums būs pilnībā skaidrs un konkrēts iemesls, kāpēc vēlaties uzņemties šī parāda saistības, kā arī reālistisks plāns šī parāda pilnīgai atmaksai. Tāds plāns, kas ļaus jums nodzēst parādu pēc iespējas īsākā laika posmā vai arī tāds, kurā tiek veikti regulāri un finansiāli pieejami maksājumi ik mēnesi (piemēram, hipotēkas vai studiju kredīta atmaksas gadījumā). Cilvēks, kurš ir izvēlējies gudru parādu, ir vispirms arī veicis plašu pētījumu un identificējis lētāko iespējamo aizņēmuma veidu konkrētajai naudas summai un mērķim.

Tas ir ticis panākts, atrodot ne tikai labāko aizņēmumu metodi, procentu likmi, aizdevuma vai kredīta summu, termiņu un maksājumus, bet arī tādu, kas vispiemērotākais ir tieši konkrētā cilvēka individuālajai finansiālajai situācijai. Aizņemties 350000 zviedru kronas (låna 350000), kas ekvivalentas apmēram 35 tūkstošiem eiro, automātiski nenozīmē, ka esat saņēmis gudru aizdevumu. Gudrs tas kļūst tikai tad, kad atbilst visiem pārējiem, augstākminētajiem parametriem. Dažos gadījumos gudrs aizdevums varētu nozīmēt tādu darījumu, kam ir viszemākā iespējamā procentu likmi, bet citos gadījumos tā tas varētu arī nebūt. Piemēram, ja zemākā likme automātiski tiek piesaistīta augstai pakalpojuma maksai vai lieliem nokavējuma soda procentiem.

Kas ir bezatbildīgs parāds?
Bezatbildīgi parādi ir visi tie, kas gala beigās iztukšo jūsu bagātību, jūs tos patiesībā nemaz nevarat finansiāli atļauties un tie nākotnē paver reālu iespēju personīgajam bankrotam vai maksātnespējai. Bezatbildīgi paņemtiem aizdevumiem un kredītiem bieži, iespējams, nemaz nav reālu atmaksāšanas plānu. Standarta gadījumos cilvēki ar bezatbildīga aizdevuma palīdzību veic pirkumus par precēm, kuras viņiem patiesībā nemaz nav nepieciešamas, vai arī aizņemas naudu, lai samaksātu par saviem ikdienas rēķiniem. Ja jūs saprotat, ka nevarat finansiāli atļauties aizņemties naudu un esat pārliecināts, ka nevarēsiet katru mēnesi pilna apmērā veikt ikmēneša maksājumus, tad ir absolūti skaidrs, ka šis būs bezatbildīgs parāds.

Daži bezatbildīgu parādu piemēri:
- Ekskluzīvas luksusa brīvdienas, kuras nevarat atļauties, bet kur talkā nācis ātrs, impulsa vadīts sms kredīts bez kredītvēstures jeb mobillån utan uc. Brīvdienu ceļojums, iespējams, ir jūsu kvēlākais sapnis, bet ja no tā atkarīga jūsu iekalšana parāda važās, tad labāk no tāda atteikties un izvēlēties alternatīvus brīvā laika pavadīšanas veidus, kas neprasa milzu līdzekļus. Vai arī, tā vietā, lai iekultos parādos, vispirms pamēģiniet sakrāt naudu.

- Jauna automašīna, kas jums nav nepieciešama. Ja jūsu iepriekšējā automašīna ir braukšanas stāvoklī, jums tiešām nepieciešams ļoti pārdomāt jauna auto iegādi. Pilnīgi jaunas automašīnas vienmēr zaudē savu vērtību tiklīdz jūs izbraucat no autosalona, un, ja jūs, piemēram, zaudējāt darbu un vairs nevarat turpināt maksājumus, jūsu aizdevums noteikti pārsniegs to summu, par kādu jums ātrumā izdosies pārdot automašīnu. Tas nozīmē, ka jums nebūs jaunās automašīnas, bet būs jāatmaksā nenomaksātais parāds kopā ar procentiem.

- Aizņemties naudu, lai nomaksātu rēķinus un / vai citu kredītu.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti