Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iemesli, kāpēc daži veikali nepieņem maksājuma kartes 7

Pirkuma brīžos, kad vēlamies norēķināties ar savu maksājuma karti, bet izvēlētā tirdzniecības vieta vai komersants to atsakās pieņemt, atrunājoties ar to, ka maksājumus pieņem tikai skaidrā naudā, mēs reti aizdomājamies par iemesliem šādai rīcībai. Jums patīk izbaudīt maksājuma karšu ērtības un priekšrocības jūsu ikdienas pirkumos, taču daudzi uzņēmumu īpašnieki vēlas, lai jūs to nedarītu un dotu priekšroku skaidrai naudai. Laikos, kad pat ātrais kredīts 100 eiro apmērā jeb 100e pika-laina pieejams īsziņas attālumā, šķiet dīvaini, ka vēl joprojām ir vietas, kur neatzīst elektroniskos maksājumus. Ir ļoti nepatīkami dzirdēt biedējošo frāzi: “Atvainojiet, mēs nepieņemam kartes, maksājumus var veikt tikai skaidrā naudā!”, brīžos, kad makā nav ne centa skaidras naudas un viss pirkums ir jāatceļ. Būtu maigi teikt, ka garastāvoklis tanī brīdī ir pilnībā sabojāts, jo no ieceres ir jāatsakās. Jums šķiet, ka uzņēmums noteikti krāpjas ar skaidras naudas darījumiem. Patiesība gan nav tik ļoti kristālskaidra, jo šādam lēmumam ir vairāki iemesli un visbiežāk tie saistīti ar bažām par augstajām izmaksām, nenoteiktību un sarežģītību.

Lai maksājumiem pieņemtu bankas kartes, uzņēmumiem parasti ir jāmaksā noteikti procenti no katra veiktā darījuma uzņēmumam, kas apstrādā elektroniskos karšu maksājumus. Reizēm tiem papildus ir jāmaksā arī ikmēneša nomas maksa par karšu nolasītāju lietošanu, ja uzņēmums tos nav iegādājies īpašumā. Papildus vienmēr ir jābūt pieejamam interneta nodrošinājumam, lai karšu nolasītāji darbotos. Darījumu procentu maksa vidēji var būt aptuveni no 1% līdz 3% no jūsu pirkuma summas (atkarībā no kartes tipa). Tā jums varētu šķist maza summa, bet lielākā daļa uzņēmumu to uzskata par potenciālās peļņas samazinājumu. Debetkartes un to maksājumi parasti ir lētāki nekā kredītkaršu apstrāde, tāpēc citur pamanīsiet, ka uzņēmums pieņem maksājuma kartes – bet tikai debetkartes. Citi veikali, kuri pieņem kartes mēdz uzlikt minimālo pirkuma summu karšu maksājumiem. Karšu apkalpošanas maksa ir jāsedz uzņēmējam, viņam ir aizliekts iekasēt maksu par debetkartes pirkumiem no klientiem, tāpēc ekonomisku apsvērumu dēļ uzņēmējam ir izdevīgāk pieņemt tikai skaidras naudas norēķinus.

Kāpēc kredītkaršu apkalpošana ir dārgāka? Tāpēc, ka kredītkartes piedāvā vairākas priekšrocības, kuras jūs nesaņemat ar debetkarti, piemēram, procentuāla naudas atgriešana par pirkumiem ar karti, īpaši izdevīgas kredītlīnijas procentu likmes (somu valodā “joustoluotto korko”) vai ekskluzīva bonusu punktu krāšanas sistēma. Par šiem bonusiem netieši maksā tieši veikala īpašnieks, kurš maksā augstāku cenu par kartes apkalpošanu viņa tirdzniecības vietā.

Skaidra nauda saistās ar drošības sajūtu. Kad jūs maksājat ar skaidru naudu, uzņēmuma īpašnieks skaidri zina, ka pirkuma transakcija ir pabeigta, un nepastāv risks, ka nākotnē būs kādi sarežģījumi kā tas bieži gadās ar maksājumu kartēm. Skaidrā nauda ir pieejama nekavējoties un uzņēmuma īpašnieks to var tālāk izmantot savu maksājumu veikšanai vai izvēlēties to noguldīt. Maksājot ar karti var paiet vairākas dienas līdz nauda būs pieejama tirgotāja bankas kontā, jo īpaši ar kredītkartēm. Turklāt maksājumi var mainīties pat pēc vairākiem mēnešiem gadījumos, ja maksājumu karte tikusi izmantota krāpnieciski.

Ņemot vērā iepriekš minētos sarežģījums, vēl joprojām ir uzņēmumi, kuri nolemj izvairīties no karšu apkalpošanas. Jā, viņi it kā apzinās labumus, ko varētu iegūt no karšu pieņemšanas, bet nejūtas gatavi pārvarēt problēmas un atrast lētākos maksājumu risinājumus. Darbs un laiks, ko nepieciešams ieguldīt, lai izvēlētos labāko pakalpojuma sniedzēju un cenu modeli, tiem šķiet pārāk laikietilpīgs un sarežģīts.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

vēlētājs

ejiet pupās ar savām kartēm! kādas priekšrocības , kādi labumi , ko var bāzt batonu ausīs!

pirms 2 gadiem, 2018.02.09 08:47

trijos vārdos

tas skan tā- bankas vārās no katra pirkuma, bet uzņēmējs par to maksā. Palielinoties karšu maksājumu apjomam, uzņēmējs pieliek pie preces vai pakalpojuma cenas, lai segtu tos zaudējumus, kas rodas pircējam maksājot ar karti.

pirms 2 gadiem, 2018.02.09 11:12

vēlētājs

ja gadījumā pilsēta paliek bez elektrības , ar savu superīgo kredītkarti, tu paliec badā un varbut pat uz ielas!

pirms 2 gadiem, 2018.02.09 13:19

Zinis

Atslēgas vārdi ( tobiš saites ) šajā visā ir pika-laina un justtoluttokorko, maķ tvaju, mēli izmežģīsi ! Uzspied uz šiem linkiem un visu sapratīsi ( protams , ja zini somu valodu )

pirms 2 gadiem, 2018.02.09 16:24

janka

Pat Iecavas katlu mājā nevar norēķināties ar karti..........KAPĒC?

pirms 2 gadiem, 2018.02.10 09:48

katlu māja

pie mums vienīgi kartes var sadedzināt,,,,,,,,nāc katls jau gaida,,,,,,,

pirms 2 gadiem, 2018.02.11 18:12

CT

kas, pie velna , ir šis??? kaut kādā nevalodā (aizlieKts...) iztulkots smērējums, kas ved uz Somijas ātrajiem kredītiem somu valodā? kas ir galvu saspieduši - tie somi, kas šo reklāmu pirkuši?

pirms 2 gadiem, 2018.02.10 15:18

Reklāmraksti