Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ieteikumi drošai braukšanai tumšā laikā

Lai arī cik ļoti daļai sabiedrības nepatīk ziema un aukstais laiks, ar to jāsamierinās un jāpaciešas pāris mēneši, kad viss sāks zaļot un plaukt. Taču līdz tam mums vajadzētu parunāt par braukšanu ar auto ziemā. Papildus tam, ka šajā gadalaikā uz ceļa parasti sastopams sniegs un pat ledus, vēl viens faktors, kas ievērojami apgrūtina braukšanu, ir tumsa. Īpaši tagad, kad pagriezām pulksteņus par stundu atpakaļ, no rīta dodamies uz darbu tumsā un arī mājās pēcpusdienā nākam tumsā. Kamēr gājējiem un velosipēdistiem tiek atgādināts par atstarotāju lietošanu, autovadītājiem ir jāatceras daudz vairāk lietu un jābūt īpaši piesardzīgiem. Esam tev sagatavojuši vairākus padomus, kas palīdzēs tumšā laikā pārvietoties drošāk.

Blenzt virsū nav pieklājīgi. Tev taču mamma bērnībā mācīja, ka nav pieklājīgi, ja uzkrītoši skaties svešiem cilvēkiem tieši virsū. Šis pats ieteikums tev var palīdzēt arī, braucot ar auto tumšajā ziemas laikā. Tu droši vien jautāsi – kā? Pārvietojoties pa ceļu, centies neskatīties pretī braucošā transportlīdzekļa gaismās. Braukšana ar auto prasa koncentrēšanos un ātras reaģēšanas spējas, tādēļ ļoti spožas gaismas, piemēram, mašīnas priekšējie lukturi, var tevi apžilbināt, kā arī radīt bīstamas situācijas, ja zaudēsi kontroli pār auto.

Izvairies no krēslas, ja tas iespējams. Šajā gadījumā mēs nerunājam par tīņu filmu “Krēsla”, bet gan par laiku starp gaismu un pilnīgas tumsas iestāšanos. Šajā laikā šoferi parasti ir vairāk noguruši, jo bieži vien dodas mājās no darba, turklāt arī cilvēka acis mēģina pierast apgaismojuma maiņai, kas ietekmē arī mūsu redzi.

Paņem līdzi avīzi. Tumšā laikā svītras un pleķi uz tava auto vējstikla var ievērojami apgrūtināt redzamību. Lai šo problēmu atrisinātu, glabā mašīnā kokvilnas vai mikrošķiedras lupatiņu, kuru notīrīt vējstiklu un slotiņas. Šādos gadījumos var noderēs arī avīze, ar ko viegli noņemt svītras no stikla.

Cīnies ar citu šoferu tālajām gaismām, skatoties uz ceļa malu. Braucot naktī, nereti nākas sastapties ar situācijām, kad pretī braucošā auto šoferis nepārslēdzas uz tuvajām gaismām, tādējādi apžilbinot tev acis. Var teikt tikai to, ka tas ir ne tikai nepieklājīgi, bet arī bīstami. Ja tev kādreiz nākas nokļūt šādā situācijā, lai neapžilbtu, centies skatīties uz balto līniju ceļa labajā malā.

Necenties apbraukt briedi. Zināt to, kā rīkoties, ja uz ceļa parādīties briedis vai kāds cits meža dzīvnieks, ir svarīgi, jo Latvijā nereti notiek negadījumi, kuru iemesls ir bijis zvērs. Ja redzi uz ceļa dzīvnieku, necenties tam apbraukt pat tad, ja tas stāv. Zvēri nereti mēdz sekot gaismai, tādēļ tas var paskriet zem mašīnas. Centies nobremzēt un nogaidīt, kamēr dzīvnieks aiziet prom, un tad turpināt ceļu.

Nebrauc ar ieslēgtu mašīnas iekšējo apgaismojumu. Kā zināms, šīs gaismas nav fokusētas konkrētā punktā un izgaismo visu auto salonu. Ja ārā ir tumšs, šis apgaismojums var apžilbināt tevi un padarīt braukšanu bīstamu. Šoferi nekādā gadījumā nedrīkst kautrēties lūgt pasažieriem izslēgt salona apgaismojumu, jo tas traucē.

Regulāri notīri priekšējos lukturus. Ja gaismas ir klātas ar dubļu kārtu, tās pilnīgi noteikti nespēj pilnvērtīgi pildīt savu funkciju. Turklāt vecāku modeļu auto gaismas ar laiku var kļūt dzeltenīgas vai izdzist. Lai padarītu gaismas spožākas, iegādājies un regulāri izmanto lukturu pulēšanas komplektu.

Iegādājies apdrošināšanu. Par spīti dažādus drošības noteikumu ievērošanai, uz ceļa mēdz gadīties neparedzamas situācijas, kuru rezultātā var noteikt negadījums. Lai izvairītos no problēmām, kas radušās tevis izraisītas avārijas rezultātā, OCTA ir dokuments, bez kura neiztikt. Mūsdienās obligātā apdrošināšana ir pieejama dažādās kompānijās, tādēļ ieteicams salīdzināt to piedāvājumu, lai noskaidrotu, kur atrodamas lētas OCTAS polises. Ieskaties Manapolise.lv un salīdzini Latvijā uzticamākos apdrošinātājus!

Vai tev ir bail braukt tumšā laikā? Nesatraucies, tu neesi vienīgais, kurš cīnās ar šādu problēmu. Taču, ja vēlies iemācīties kontrolēt mašīnu arī sliktos apstākļos, ir nepieciešams pārvarēt savas bailes un trenēties. Lai braukšana tumsā nebūtu tik bailīga, paņem līdzi draugu, kas tevi uzmundrinās.

Un kā tu attiecies pret braukšanu tumsā?

Pievieno komentāru

Reklāmraksti