Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Informācija internetbankas lietotājiem

Ja Tev ir atvērts konts kādā no Latvijā reģistrētām komercbankām un lieto internetbanku, iespējams vari pretendēt uz ātru aizdevumu – kredit.lv (skat. informāciju). Saņemt kredītu internetā var cilvēki, kas atbilst aizdevēju izvirzītajām prasībām, kas lielākajai daļai ir samērā līdzīgas. Pirms rīkoties, rūpīgi izvērtējiet savas vajadzības un iespējas atmaksāt parādu līgumā noteiktajā termiņā. Iesakam aizņemties atbildīgi.

Kādas ir prasības aizdevuma saņemšanai?

Uzņēmumi, kas darbojas interneta kreditēšanas jomā ir izstrādājuši samērā vienkāršotu procedūru klientu izvērtēšanai. Pirms piešķirt kredītu viņi vērtē ziņas, kas atrodamas parādnieku reģistros, kā arī skatās klienta ienākumus. Aizdevumiem līdz 300 eiro, kreditori var paļauties uz klienta sniegto informāciju, bet lielākiem kredītiem ir obligāti jāvērtē maksātspēja. Pārbaudīt maksātspēju var trīs veidos – izvērtējot bankas konta izdruku, pārbaudot ziņas VSAA un VID datu bāzēs. Tā kā pārbaudes prasa laiku, daļa izvēlas paļauties uz klientu ziņām. Diemžēl pieredze liecina, ka paļaušanās ne vienmēr dot cerēto rezultātu, jo cilvēki paši nespēj izvērtēt savu maksātspēju. Rezultātā tiek plānots tuvākajā laikā uzlikt aizdevējiem par pienākumu vērtēt klienta ienākumus visās situācijās. Tas nenoliedzami palielinās laiku, kas vajadzīgs kredīta piešķiršanai un jārēķinās, ka ātrie kredīti 15 minūtēs vairs jaunajiem klientiem nebūs pieejami.

Lielākā grupa, kuriem tiek atteikts aizdevums ir cilvēki ar negatīvu kredītvēsturi un nenomaksātiem parādiem. Otrajā vietā ir klienti, kas nesaņem oficiālus ienākumus, taču gūst peļņu savādākā veidā. Tādā veidā klienti, kas saņem šķietami augstākus ienākumus uz rokas ir spiesti saskarties ar sekām, ko rada nodokļu nemaksāšana. Arī Lietuvā ir līdzīga situācija un tur kredīti bez darba vietas (kreditai bedarbiams) netiek piešķirti pat, ja klients saņem stipendiju vai strādā kā pašnodarbinātais. Papildus tam Lietuvā ir ieviesta arī prasība pārbaudīt aizņēmēja dzīvesbiedra ienākumus, kas ir samērā sarežģīti un vēl vairāk paildzina laiku, kas vajadzīgs aizdevuma iegūšanai. Rezultātā mēs nonākam situācijā, kurā nebanku kreditoru galvenā priekšrocība – ātra kredīta izsniegšana tiek zaudēta un komercbankas Lietuvā gavilē. Šajā aspektā raugoties Latvijā ieviestie nosacījumi īstermiņa aizdevumu izsniegšanai ir vērtējami kā samērā brīvi.

Vai aizdevumi internetā ir izdevīgi?

Tie Latvijas iedzīvotāji, kuriem ir vajadzīgs ātrs aizņēmums, visticamāk, piekritīs, ka iespēja saņemt  kredītu mazāk kā stundas laikā ir izdevīga. Tajā pašā laikā ir jāņem vērā, ka ātro kredītu kompānijas tradicionāli prasa augstākus procentus un komisijas maksu nekā citi pakalpojumu sniedzēji. Lai darījums būtu izdevīgs un neradītu vēlāk galvassāpes, ir būtiski pirms lēmuma pieņemšanas rūpīgi izvērtēt visus plusus un mīnusus. Pilnīgi iespējams, ka ātrums, kas uzskatāms par plusu nav samērīgs ar izmaksām. Ja jautājums nav steidzams un varat gaidīt, izvērtējiet kādus nosacījumus piedāvā Jūsu komercbanka. Pastāvīgajiem klientiem daudzos gadījumos tiek piedāvāti izdevīgi nosacījumi, taču kredītspeciālistiem ir vajadzīgs laiks pieteikuma izvērtēšanai. Tas nozīmē, ka ietaupīt naudu aizņemoties pārsvarā var tie cilvēki, kas rīkojas savlaicīgi, nevis atstāj jautājuma risināšanu uz pēdējo brīdi.

Vērts pieminēt, ka naudas aizdevumi internetā ir pieejami ne tikai latviešiem, bet arī ES pilsoņiem ar pastāvīgo uzturēšanās atļauju, kā arī nepilsoņiem (lasi – быстрые кредиты). Šajā aspektā raugoties varam secināt, ka nebanku aizdevējus neinteresē klientu politiskā nostāja, dzīvesveids un etniskā izcelsme. Viņi vēlas nopelnīt naudu un ir gatavi uzņemties risku uz abām pusēm skaidriem nosacījumiem. Vai tas ir izdevīgi, katram ir jādomā pašam. Rīkojieties atbildīgi.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti