Īpašas kāzu jubilejas, kuras svarīgi atcerēties un svinēt

Kāzas ir skaists, īpašs un svētīgs dzīves notikums, kas maina divu cilvēku dzīves. Šis mirklis iedeg mīlestības uguni divu dvēseļu starpā, un tam ir jāilgst mūžīgi. Lai saglabātu dzirksteli savā starpā un saglabātu savu mīlestību, daudzi laulātie dibina ģimenē savas tradīcijas un paražas, kas bieži vien ir svētki un gadskārtas, kurus svin katru gadu. Vieni no ikoniskākajiem svētkiem, kas gadu no gada simboliski atgādina par mīlestības un jaunas savienības sākumu, ir kāzu jubilejas.

Mēs svinam dzimšanas dienu kā jaunas dzīves sākumu, un katrs gads, gadu desmits norāda uz ļoti svarīgu dzīves posmu mūsu dzīvē. Arī kāzu gadskārtām, gadiem ejot, mainās nozīme un to, kā mēs šos datumus uztveram. Arī laulātie un to attiecības ar laiku mainās, aug un nostiprinās. Tāpēc daudzu laulāto vidū visā pasaulē ir populāri atzīmēt savas ģimenes dzimšanas dienu, vai nu vienkārši viens otru apveicot, vai sagādājot kāzu jubilejas dāvanas un sarīkojot īstus svētkus ar viesiem.

Tradīciju vēsture

Kāzu jubilejas apsveikumi, dāvanas un skaisti rituāli meklējami jau Senajā Romā, kad pēc tradīcijas īpašajās kāzu jubileju gadskārtās vīrs dāvināja sievai sudraba kroni 25 gadu kāzu jubilejā un zelta kroni - zelta kāzu jubilejā. Velsā vīrietis pēc tradīcijas apliecina savu mīlestību, dāvinot sievietei rūpīgi izgrebtu karoti, norādot uz to, ka viņu mājās vienmēr būs pārticība. Savukārt itāļi vēsturiski ir aizsākuši ļoti skaistu tradīciju atjaunot savus laulību zvērestus. Šīs tradīcijas popularitāte ir uzplaiksnījusi Amerikas Savienotajās Valstīs 50. gados, un arī joprojām pāri visā pasaulē šādā veidā apliecina, ka viņu mīlestība vienam pret otru ir mūžīga un nesatricināma.

Idejas kāzu gadadienu tradīcijām

Pirmā kāzu jubileja ir ļoti svarīga un īpaša katram pārim, un laulātie steidz sarūpēt pavisam īpašu apsveikumu savai otrajai pusītei. Papīra kāzas, kā šo jubileju sauc tautā, ir ļoti dārgas katrai ģimenei, šis ir laiks, kad izbaudīt vienkāršas lietas kopā - mosties, dzert kafiju, slinkot un atzīties mīlestībā katru dienu. Papīrs simbolizē pirmos gadus kopā, tā trauslums līdzinās nenobriedušām attiecībām. Daudzi aizdomājas, kāda dāvana pirmajā kāzu jubilejā būs vispiemērotākā? Pēc tradīcijas, dāvina papīru simbolizējošas lietas – fotoalbumus, gleznas, grāmatas, mīlestības vēstules, biļetes uz koncertiem un kino. Iedibiniet skaistu tradīciju katru gadu doties uz kādu konkrētu kultūras pasākumu, piemēram, kino nakts seansu!

Nedaudz «apbružājoties» laulībā un nodzīvojot tajā pirmos trīs gadus sāns pie sāna, pāra attiecības kļūst izturīgākas un tajā pat laikā arī elastīgākas. Šīs īpašības piemīt ādai, un 3 gadu kāzu jubileja arī to simbolizē - pāra attiecībās parādās cieņa pret otra vajadzībām un personīgo laiku, kuru izmantot sev, laulātie spēj pakārtot laiku kopābūšanai un savām personīgajām lietām. Atzīmējot kāzu jubileju divatā, atskaņojiet savu kāzu dziesmu un dejojiet istabas vidū, pieglaužaties viens otram un iegrimstiet pozitīvās atmiņās. 

5 gadu kāzu jubileja ir pirmie lielāki svētki, un tos var atzīmēt arī ar viesiem. Koka kāzas ir mirklis, kad ģimene kļūst stabila, stipra, parādās bērni. No otras puses, ģimenē daudz biežāk notiek «ugunsgrēki» – strīdi, pārbaudot pāra spēju uzticēties viens otram.  Skaista un arī veselīga tradīcija, kas simbolizēs šos svētkus un ko pāris var uzturēt un lolot – iešana pirtī un pirts rituāli, un to var baudīt arī kopā ar tuvākajiem draugiem vai radiem.

Tuvojoties kāzu desmitgadei, pāra attiecības ir piepildītas ar savstarpējo sapratni un cieņu. Gadu desmits simbolizē alvu, un šis materiāls simbolizē elastību, kas ļauj labāk vienam otru saprast no pusvārda un atbalstīt svarīgos dzīves mirkļos. Ja jums vai paziņām tuvojas 10 gadu kāzu jubileja, dāvanas būtu vēlams izplānot laicīgi, lai īpaši pagodinātu ģimeni vai savu mīļoto šajā īpašajā dienā. Parasti pāris aicina savus kāzu viesus uz kopīgiem svētkiem izvēlētā vietā. Šajos svētkos neiztikt bez bilžu un video skatīšanās, dalīšanās ar skaistām atmiņām par kāzu dienu. Lai tā kļūst par prieka pilnu tradīciju!

Interesanta gadskārta ir arī 16 gadu kāzu jubileja, kas daudziem asociējas ar briedumu un viedumu, ko jaunais cilvēks sasniedz pusaudžu gados. Svētkus var pakārtot jaunības dienu mīļākajiem ēdieniem, apģērbam vai mūzika – sagatavojiet ballīti 90-to stilā vai pavadiet dienu ārā... bez viedierīcēm! Par tradīciju var kļūt viena konkrēta kāzu galda ēdiena baudīšana gadu no gada, un to var pagatavot kopā savā virtuvītē, nobaudīt restorānā vai pasūtīt uz mājām.

20, 25 un 30 gadu kāzu jubileja norāda uz to, ka jūsu savienība ir bijusi brīnišķīga, izturīga pret dažādiem pārbaudījumiem un mīlestības pilna. Šajā jubilejā jums pievienosies arī bērni, lai svinētu kopā savu vecāku mīlestības svētkus un pārņemtu no viņiem iedibinātās tradīcijas. Izbaudiet neaprakstāmo kopīgas un sirsnības caurstrāvotu sajūtu šajā dienā, jo tieši jūsu mīlestība ir radījusi šos augļus, kurus nu tagad varat izbaudīt kopā ar savu mīļoto cilvēku!
 


Pievieno komentāru

Reklāmraksti