Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jumtu un noteku tīrīšana: Viss, ko Tev vajadzētu zināt

Rudens lapas ir skaistas, taču, kad tās sakrīt jumta notekās, rodas dažādas problēmas. Māju saimniekiem rudens ir laiks, kad notiek dažādi apkārtnes sakopšanas darbi, turklāt nokritušo lapu un zaru vākšana nereti jāveic pat vairākas reizes. Ja tas netiks izdarīts, var rasties dažādi jumta konstrukcijas bojājumi un ūdens noplūdes problēmas.

Kad Tu pēdējo reizi tīrīji mājas jumtu un notekas?
Ne visi māju saimnieki zina, ka tīrīšana būtu jāveic vismaz divas reizes gadā. Regulāri sakopšanas darbi samazina bīstamu bojājumu risku, kā arī, protams, paildzina jumta un noteku kalpošanas laiku. Ja redzams, ka ēkas notekas ir aizsprostojušās, tām ir noplūdes problēmas vai citi bojājumi, nekavējoties vajadzētu ķerties pie darba. Turpini lasīt, lai uzzinātu, kā prasmīgi attīrīt notekas no gružiem, zariem un lapām!

Kurš laiks ir piemērotākais jumtu un noteku tīrīšanai?
Tas noteikti būtu jāizdara pirms notekas ir aizsprostojušās un radušies jumta vai pašu noteku bojājumi. Eksperti māju īpašniekiem iesaka veikt tīrīšanas darbus pavasarī un rudenī. Taču, ja arī citā laikā Tu novēro, ka caurules ir pilnas ar lapām un zariem vai arī ūdens plūst tām pāri vai arī tek pa savienojumu vietām un citiem punktiem, negaidi ilgāk. Jo laicīgāk parūpēsies par šo uzdevumu veikšanu, jo drošāk jutīsies.

Pārliecinies, ka Tev ir piemēroti instrumenti un piederumi

Ja Tu plāno tīrīšanas darbus paveikt pats, centies visu izdarīt pareizi. Vispirms pienācīgi sagatavojies šim uzdevumam. Sāc ar nepieciešamo piederumu un instrumentu sagādāšanu. Lūk, kas Tev varētu būt vajadzīgs:

• izturīgas kāpnes (pārliecinies, ka tās ir pietiekami augstas un atbilstošas Tavam svaram);

• darba cimdi;

• sejas aizsargs;

• birste;

• aizsargbrilles;

• šļūtene ar izsmidzināšanas galviņu;

• vēl vismaz viens cilvēks, kas Tev varētu palīdzēt.

Noteku tīrīšanu vienmēr veic esot uz trepēm, nevis liecoties pāri jumta malai
Jumta un noteku tīrīšanas laikā vienmēr jāievēro drošības noteikumi. Noteku sakopšanas laikā nestāvi uz jumta, bet izmanto trepes. Taču arī šajā gadījumā jābūt ļoti uzmanīgiem, jo atrašanās vairāku metru augstumā virs zemes saistās ar dažādiem riskiem. Lūk, kas Tev vēl jāņem vērā, tīrot jumtu un notekas:

• Nekad neveic šos darbus sliktos laikapstākļos. Ja laiks ir lietains un vējains, nogaidi, kad jumts ir nožuvis un tikai tad ķeries pie tīrīšanas. Pretējā gadījumā Tu apdraudi savu veselību un dzīvību, kāpjot uz slapja un slidenām lapām klāta jumta.

• Nēsā atbilstošus apavus. Tiem noteikti jābūt stingriem, bet papēžiem un citām detaļām, kas varētu aizķerties vai apgrūtināt tīrīšanas darbu veikšanu.

• Izmanto atbilstoša izmēra kāpnes. To augstumam nevajadzētu būt pārāk īsam vai garam, salīdzinot ar notekcauruļu atrašanās vietu. Eksperti drošības apsvērumu dēļ  iesaka izvēlēties kāpnes ar četrām kājām. Pirms lietošanas tās noteikti pārbaudi.

• Piestiprini spaiņus vai citus piederumus. Ja Tavām kāpnēm ir vieta, kas speciāli paredzēta spaiņu vai citu piederumu novietošanai, pārliecinies, ka tie ir stingri piestiprināti.

• Ievēro trīs kontakta punktu likumu. Tas nozīmē, ka visu laiku uz kāpnēm ir jāatrodas abām kājām un vismaz vienai rokai.

• Ievēro drošību, esot uz jumta. Ja nepieciešams, piestiprini sevi pie jumta, lai no tā nenokristu, kā arī ievēro citus noteikumus. Lai uzzinātu precīzus norādījumus, konsultējies ar profesionāļiem!

• Nesteidzies. Šie noteikti nav darbi, kurus veikt steigā, tādēļ ieplāno pietiekami daudz laika, lai bez stresa paspētu visu izdarīt.

• Nekad nepārvieto kāpnes, atrodoties uz tām, kā arī sadarbojies ar vēl kādu palīgu, kurš, piemēram, atrodas uz zemes un nodrošina kāpņu stabilitāti, atnes nepieciešamos piederumus un aiznes spaiņus, kas pilni ar savāktajām lapām un gružiem.

Tīrot jumtu, pievērs uzmanību arī tā stāvoklim – vai nav kādu bojājumu, kuri jānovērš. Atceries, ka dažādas jumta konstrukcijas prasa atšķirīgas pieejas to tīrīšanā, jo, piemēram, divslīpņu jumtu būs jātīra citādāk nekā vienslīpnes jumtu. Lai veicas!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti