Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā atšķiras OCTA un KASKO polises?

Ikdienā gan ar gājējiem, gan velosipēdistiem, motociklistiem un autovadītājiem atgadās dažādas neplānotas situācijas, no kurām daļa, diemžēl var nest arī negatīvas sekas iesaistītajiem transportlīdzekļiem un cilvēkiem vai pat dzīvniekiem. Lai arī nākotni paredzēt nav iespējams, mēs varam laicīgi sagatavoties ārkārtas situācijām.

Ikvienam autovadītājam ir pazīstama OCTA un KASKO apdrošināšanu. Vai Tu zini, kā atšķiras šīs abas polises? Turpini lasīt, lai to noskaidrotu!

Kas ir OCTA un kā tā darbojas?
OCTA jeb Obligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļu Apdrošināšana ir polise, kas obligāti nepieciešama ikvienam sauszemes transportlīdzeklim vai piekabei, kas piedalās satiksmē. OCTA standartlīgums darbojas ne tikai Latvijā, bet arī visās pārējās Eiropas Ekonomiskās zonas (EEK) valstīs un Šveicē, taču, ja dodies, piemēram, uz Ukrainu, Krieviju, Turciju vai vairākām citām valstīm, kas ietilpst sarakstā, ir papildus jāiegādājas Zaļā karte. Savukārt, dodoties uz ASV, būs nepieciešams robežapdrošināšanas līgums.

Šī polise darbojas sekojoši – ja Tev ir iegādāta OCTA apdrošināšana, un kādu iemeslu dēļ Tu izraisi ceļu satiksmes negadījumu, apdrošinātājs kompensēs zaudējumus, kas radušies trešajām personām un to mantai. Šeit ietverta arī morālā kompensācija. Tajā pašā laikā, ja bojāts ir Tavs transportlīdzeklis, izdevumi pilnībā būs jāsedz pašam.

Kas ir KASKO un kā tā darbojas?
KASKO polise, atšķirībā no OCTA, ir pilnībā brīvprātīga, tādēļ, vai to iegādāties, vai nē, izlemt var pats transportlīdzekļa īpašnieks. Šī apdrošināšana izceļas ar ļoti plašu aptverto risku klāstu, līdz ar to, polise ir daudz noderīgāka un biežāk izmantojama. Piemēram, Compensa KASKO polises pamatā ietilpst sekojoši riski:

• bojājumu radītie zaudējumi, kas izveidojušies transportlīdzekļu sadursmes dēļ (arī tad, ja Tu esi bijis vainīgs);

• trešo personu ļaunprātīga rīcība attiecībā uz transportlīdzekli;

• auto stikla bojājumi;

• auto riepu un disku bojājumi;

• dabas stihiju radītie bojājumi transportlīdzeklim;

• dzīvnieku radītie transportlīdzekļa bojājumi;

• applūdušu ceļu radītie bojājumi transportlīdzeklim;

• bojājumi, kas nodarīti transportlīdzeklim, pārvietojoties ārpus publiskiem ceļiem;

• transportlīdzekļa aplaupīšana vai zādzība;

• tīrīšanas un/vai mazgāšanas laikā nodarītie transportlīdzekļa virsbūves bojājumi, kas radīti, atrodoties pakalpojuma sniedzēja uzņēmumā;

• polise darbojas arī, pārvietojot auto ar kuģi vai prāmi.

Kā redzams, KASKO, atšķirībā no OCTA polises, ietver krietni vairāk izplatītu risku, turklāt šie arī nav visi, kas iekļauti polisē.Izvērtējot savu ikdienu, paradumus un vajadzības, par atsevišķu samaksu KASKO polisē var iekļaut dažādus papildu riskus.

Ikvienam, kas iegādājas apdrošināšanu, jārēķinās ar to, ka var būt atsevišķi gadījumi, kad apdrošinātājs atsakās izmaksāt kompensāciju, piemēram, ja brīdī, kad radās bojājumi, transportlīdzekļa šoferis pārkāpis likumu, piemēram, pārvietojies ar auto bez tiesībām vai bijis reibumā.

Vēl jāzina, ka nereti KASKO iegāde tiek noteikta kā obligāta prasība gadījumos, kad automašīna tiek iegādāta līzingā.

Kā papildu faktors, kas atšķir OCTA un KASKO, ir to cena. Ņemot vērā to, ka KASKO apdrošināšana sedz ļoti daudz risku, tā arī parasti maksā vairāk nekā OCTA, taču ieguldītā nauda noteikti ir tā vērta. Kas attiecas uz OCTA cenu, to nosaka dažādi faktori, piemēram, Bonus-Malus klase, transportlīdzekļa marka, modelis, vecums, reģistrēšanas vieta, īpašnieka vecums, stāžs un citi parametri.

To, vai iegādāties KASKO, ir jāizlemj Tev pašam, taču der atcerēties, ka, nonākot negadījumā, kurā rodas bojājumi Tavai automašīnai, remonta izmaksas vairākas reizes var pārsniegt KASKO polises iegādes cenu. Izvērtē, kas Tev ir svarīgāks un ienāc – Compensa.lv!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti