Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā autovadītājs var sagatavoties neplānotām situācijām uz ceļa? 1

Neviens no mums nevēlas piedzīvot neplānotu un nepatīkamu situāciju, esot pie stūres. Diemžēl tās atgadās visai bieži, nesot sev līdzi traumas, liekus uzdevumus un nepatīkamas emocijas.

Par laimi, vairumam šādu situāciju ir iespējams sagatavoties, sperot dažus soļus atpakaļ. Veicot profilaktiskos pasākumus, mēs ne tikai efektīvāk varēsim problēmu atrisināt, bet arī samazināsim stresu, ietaupīsim laiku un naudu.

Ikvienam cilvēkam, kas sēžas pie auto stūres, noteikti noderēs turpinājumā minētās piecas stratēģijas, kā sagatavoties potenciālajiem ārkārtas gadījumiem uz ceļa. Katrs no soļiem paredzēts briesmu un uztraukuma mazināšanai, kā arī laika un naudas ietaupīšanai.


Turi automašīnā pirmās palīdzības aptieciņu
Lai gan ir noteikts ar likumu, ka ikvienā automašīnā ir nepieciešams atrasties pirmās palīdzības aptieciņai, tas ne vienmēr tiek ievērots. Taču, ja tā padomā, nav grūti ielikt auto bagāžniekā nelielu aptieciņu, kas saturēs svarīgākās sastāvdaļas, kuras izmantot ārkārtas gadījumos veselības uzlabošanai vai pat glābšanai.

Svarīgi arī turēt mašīnā ugunsdzēšanas aparātu, auto iedarbināšanas kabeļus, nelielu komplektu ar vienkāršākajiem instrumentiem, līmlenti, ūdens pudeli, lukturīti, trijstūri, lietusmēteli, virvi, segu un cimdus.


Ieliec automašīnas cimdu nodalījumā rezerves telefonu un tā lādētāju
Daudziem no mums mājās ir kāds vecais “podziņu” telefons, kas vēl pietiekami labi pilda savu funkciju. Paņem to un lādētāju līdzi automašīnā. Visērtāk ievietot telefonu cimdu nodalījumā, lai tas būtu pa rokai ārkārtas gadījumos. Atstāj to izslēgtu, lai ieslēgtu tikai tad, kad nepieciešams, piemēram, piezvanīt uz 112.


Saglabā svarīgākos kontaktus un apdrošinātāja telefona numuru telefonā
Ikvienam, kuram ir automašīna, ir nepieciešams saglabāt svarīgāko cilvēku telefona numurus, kā arī apdrošinātāja telefona numuru telefonā, lai tiem varētu ātri piezvanīt. Ja to neesi paspējis izdarīt, vismaz nofotografē apdrošināšanas dokumentu, lai tā foto ar visiem telefona numuriem būtu saglabāts telefonā.

Papildus telefonā saglabātajiem kontaktiem ir ieteicams arī šos svarīgāko cilvēku telefona numurus pierakstīt un papīra lapas un ievietot cimdu nodalījumā. Tie var noderēt gadījumos, kad telefons ir izslēdzies un vajag piezvanīt draugiem vai tuviniekiem no cita telefona.


Apgūsti zināšanas, kas nepieciešamas dažādu ārkārtas situāciju atrisināšanai
Ideālā gadījumā ikvienam šoferim vajadzētu prast nomainīt riepu vai iedarbināt mašīnu, izmantojot vadus. Diemžēl realitātē tā nenotiek. Joprojām ir daudz autovadītāju, kas to nespēj izdarīt bez citu palīdzības. Tāpat ir jāzina, kā rīkoties, ja mašīnai radusies ķibele, un Tu esi apstājies ceļa malā. Atceries par trijstūra novietošanu, avārijas gaismām un atstarojošo vesti. Turklāt nepietiek tikai ar to, ka zini, kā rīkoties konkrētajās situācijās.

Tev savas zināšanas vajadzētu izmēģināt realitātē, piemēram, nomainot mašīnai riepu. Tas mazinās stresu gadījumā, kad pa īstam nonāksi šādā situācijā. Ņem vērā to, vai riepu komplekti Tavam auto ir atbilstošā kārtībā.

Tuvojas pavasaris, un drīz daudzi nomainīs ziemas riepas uz vasaras riepām. Ja vēl neesi paspējis tās iegādāties, atceries, ka riepas internetā pieejamas par ļoti labām cenām, piemēram, 220.lv regulāri pieejamas izdevīgas atlaides un akcijas pasaulē pazīstamu zīmolu riepām.


Atsvaidzini zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem
Mēs visi esam tikai cilvēki, tādēļ var gadīties, ka ar laiku piemirstas daži ceļu satiksmes noteikumi, no atmiņas pazūd dažu ceļazīmju skaidrojumi, kas sākumā var šķist nenozīmīgi, taču izšķirošās situācijās var pat izglābt dzīvību. Esi atbildīgs autovadītājs un ik pa laikam atsvaidzini savas zināšanas, pārskatot ceļu satiksmes noteikumu grāmatu, kā arī, pildot testus tiešsaistē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Atsvaidzinājies

Abi ar kaimiņu šoferējam un par tādām situācijām veicam analīzi pie bagātīgi klāta galda ar tik pat bagātīgu grādīgo dērienu baudīšanu. Secinājums vienmēr viens un tas pats - tā kā esam dzērāju un glupiķu tauta,tad situācija normāla.

pirms gada, 2019.03.06 14:15

Reklāmraksti