Kā darba apģērbs var uzlabot darba produktivitāti?

Ļoti daudzās nozarēs ir nepieciešams darba apģērbs vai ir jāievēro noteikti ģērbšanās principi. Taču arī ikdienas darbus darot var ieviest savu darba formu, kas būtu labāka var vecām džinsām un caurām botām. Kāpēc? Ir veseli 10 lieliski iemesli, kā profesionāls darba apģērbs var sniegt aizsardzību un uzlabot darba ražīgumu. Raksta turpinājumā uzzini, kādi tie ir!

1. Drošība

Darba apģērbi nereti ir ar iestrādātiem drošības elementiem – cimdi aizsargā rokas, apaviem ir pastiprināti purngali, tāpat audumi ir blīvāki, kas aizsargā no dažādiem skrāpējumiem vai griezumiem. Parasts apģērbs ir daudz mīkstāks, maigāks un neizturīgāks. Darba apģērbs daudz labāk aizsargā visu ķermeni.

2. Noskaņošanās darbam

Uzvelkot darba drēbes, kas ir paredzētas tikai un vienīgi darbam, arī noskaņojums mainās un ir vieglāk sagatavoties darbam. Drēbju pārģērbšana ir labs pārejas rituāls, kas palīdz mentāli sagatavoties jaunam aktivitāšu cēlienam. Un otrādi – novelkot darba drēbes, ir skaidrs, ka darbs ir galā.

3. Lielāka izturība un kalpošanas laiks

Darba drēbes ir paredzētas lielākai slodzei nekā ikdienas drēbes, tās ražo no izturīgākiem materiāliem, kā arī dizains ir pielāgots tā, lai nerastos nevajadzīga slodze noteiktos punktos. Vietas, kas parasti nodilst vairāk (ceļgali, elkoņi) ir pastiprinātas ar papildu auduma kārtām. Speciāls darba apģērbs kalpos daudz ilgāk nekā vienkārši darbam izvēlētas parastas ikdienas drēbes.

4. Aizsardzības elementi

Darba apģērbs veidots tā, lai tajā būtu ērti kustēties, kā arī – nebūtu nekādu lieku elementu, kas var kaut kur aizķerties, ieķerties vai sapīties. Tas ir ļoti svarīgi, ja paredzēts strādāt ar dažādu veidu tehniku un instrumentiem. Darba apģērbam ne tikai jābūt tādam, lai to praktiski nejustu, bet arī jāaizsargā valkātājs no dažādiem nejaušiem triecieniem, skrāpējumiem u.tml.

5. Funkcionāls

Darba apģērbs ir radīts darbam. Tas nešļuks, nekrokosies, nesavilksies un neatkailinās. Tāpat šiem apģērbiem bieži vien jau ir iestrādātas atstarojošas joslas un spilgtas krāsas elementi, kas uzlabo drošību tumsā un krēslas stundās. Arī darba zābaki ir būtiska sastāvdaļa. Tiem ir jābūt ūdens necaurlaidīgiem. Plašā izvēlē darba zābakus meklē šeit.  

6. Kustību brīvība

Strādājot fizisku darbu, kustību brīvība ir prioritāri svarīga. Specializētais darba apģērbs to nodrošina.

7. Ilgmūžīgs un izturīgs

Darba drēbes mēdz nosmērēties, tās biežāk jāmazgā. Tieši tādēļ šis apģērbu veids tiek ražots no izturīgākām šķiedrām, kas ne tikai labi pacieš intensīvu nēsāšanu, bet arī saglabā formu, krāsu un funkciju pie biežas mazgāšanas.

8. Labāka aizsardzība pret laikapstākļiem

Parasti drēbes, kas paredzētas izmantošanai darbam, ražo no materiāliem, kas ir noturīgi pret laikapstākļiem. Darba jakas lielākoties ir ūdens necaurlaidīgas un ar kapuci, darba bikšu virskārta bieži ir ūdeni un netīrumus atgrūdoša u.tml.

9. Komandas gars

Darba apģērbs ne tikai palīdz noskaņoties darbam, bet arī palīdz veidot un saliedēt komandas garu. Izskatās daudz profesionālāk, ja visi darbu veicēji ir līdzīgos tērpos, pat ja darbs veicams tikai vienas saimniecības ietvaros.

10. Plašs spektrs papildu aprīkojuma elementu

Uzņēmumi, kas tirgo darba apģērbu, tirgo arī visu iespējamo papildaprīkojumu, lai darbs būtu drošs un produktīvs. Pie darba apģērbiem atradīsiet darba cimdus, darba bikses un kombinezonus, darba jakas un vestes, darba kreklus, darba apavus, gumijas zābakus, vizierus, ķiveres un citu darba aizsardzības aprīkojumu, ausu aizsardzības ierīces, kvalitatīvus lietusmēteļus, pretlietus darba apģērbu un piederumus apģērbu un apavu kopšanai.

Darba apģērbus piedāvā dažādi ražotāji plašā cenu diapazonā atkarībā no darba apģērba veida un tā aprīkojuma elementiem un materiāla. Plašāk to, kādi darba apģērbi ir pieejami, skatiet internetveikalā 1a.lv, kur arī varat pavisam vienkārši veikt pasūtījumu!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti