Kā iegādāties lietotu auto un izvairīties no krāpniekiem? 1

Lietota auto iegādes process ne vienmēr aizrit tik veiksmīgi, cik iecerēts. Apslēpti defekti, nolietotas detaļas, nelikumīgi pārdevēji – tās ir tikai dažas no problēmām, ar kurām nākas saskarties ne vienam vien lietotā auto kārotājam. Kā atpazīt un izvairīties no iekļūšanas krāpnieciskos darījumos un veiksmīgi iegādāties lietotu spēkratu? Octas.lv aicina Tevi būt attapīgam autovadītājam un uzzināt atbildes uz šiem jautājumiem, lai kārotā auto iegāde neizvērstos nepatīkamā murgā.

Ievāc informāciju par konkrēto pārdevēju

Viens no būtiskākajiem soļiem, kas būtu jāveic pirms lietota automobiļa iegādes, ir informācijas ievākšana par izvēlēto pārdevēju. Ja esi nolēmis iegādāties spēkratu kādā no valstī reģistrētajām auto tirdzniecības vietām, noteikti velti nedaudz laika, lai iepazītos ar konkrētā auto plača vai cita veida tirdzniecības vietas internet atrodamajām atsauksmēm. Neaizmirsti pārliecināties arī par to, vai konkrētā tirdzniecības vieta patiesi ir oficiāla un atrodama CSDD mājaslapā.

Ja auto pirkšanas darījumā ir iesaistīta privātpersona, Tavs uzdevums ir pārliecināties par faktu, ka konkrētais spēkrats patiešām ir reģistrēts Latvijā. Ņem vērā, ka, iegādājoties Latvijā nereģistrētu automobili no privātpersonas, Tu, iespējams, tiec iesaistīts noziedzīgā darījumā!

Īsteno auto pirmspirkšanas pārbaudi

Izvēloties iegādāties lietotu spēkratu, jāapzinās, ka ne visi pārdevēji un privātās auto tirdzniecības vietas izvēlas būt pilnīgi godīgas attiecībā prêt automašīnas tehniskā stāvokļa informācijas norādīšanu. Lai izvairītos no nepatiesiem pārdevējiem, atceries, ka auto pārbaude pirms pirkšanas ir ļoti būtisks process, kuru nudien vajadzētu uztvert ļoti nopietni. Šo pārbaudi iespējams veikt arī patstāvīgi, novērtējot auto stāvokli vizuāli.

 Arī gadījumā, ja auto tehniskās lietas nav Tava stiprākā puse, nepaļaujies vien uz pārdevēja norādīto informāciju. Tev kā pircējam ir visas tiesības lūgt pārdevējam iespēju aizvest konkrēto auto uz papildu servisa pārbaudi. Ja automašīnas pārdevējs ir kategoriski pret šādu piedāvājumu, tā jau ir zīme, ka automobilis nav pilnīgā darba kārtībā, un pārdevējam varētu būt krāpnieciska rakstura nodomi.

Pirms pirkšanas auto diagnostika lieti noderēs arī, lai pārliecinātos, ka lietotais auto patiesi atbilst pārdevēja vai tirdzniecības vietas norādītajai cenu zīmei. Šī diagnostika ir visai svarīgs etaps lietota automobiļa iegādāšanās procesā, jo, krietni pārmaksājot par spēkrata īsteno vērtību, Tu tiec pamatīgi apmuļķots.

Proti atpazīt avarējušus vai montētus auto

Lietoto auto Tirgus nereti tiek pielīdzināts laimes spēlei, taču, pārzinot avarējušu vai iepriekš montētu automobiļu vizuālās iezīmes, Tu ievērojami paaugstini savu iespēju izvilkt laimīgo lozi. Tādēļ, lai izvairītos no nokļūšanas krāpniecības upura lomā, ievēro, ka:

● Nelīdzenumi vai manāmas atšķirības automašīnas krāsojumā liecina par auto iespējamo iekļūšanu ceļu satiksmes nelaimes gadījumā;

● Šuves pie automašīnas bagāžnieka un/vai motortelpas ir lielisks pierādījums tam, ka spēkrats ir ticis montēts;

● Ja mašīnas salons nelāgi ož pēc pelējuma un tajā redzamas nelielas ūdens nogulsnējumu pēdas, visticamāk, ka tas kādu laiku ir pavadījis ūdenī.

Vaicā pirkumu apliecinošu dokumentu

Noslēdzošais, bet ne mazāk svarīgais lietota auto iegādāšanās solis ir pirkuma apliecinoša dokumenta saņemšana. Ja pārdevējs ar visām varītēm cenšas izvairīties no šāda dokumenta izsniegšanas – nekavējoties atcel darījumu! Tā Tu pasargāsi sevi no saskarsmes ar ilglaicīgiem un finansiāli ietilpīgiem auto remontiem tuvākā vai tālākā nākotnē.

 

Atceries, ka iegādāto automobili iespējams ātri un ērti pārrakstīt arī atrodoties mājās. Attālināta auto pārrakstīšana ietaupīs Tavu laiku, kā arī maksimāli izskaudīs iespēju savā īpašumā saņemt auto ar viltotiem dokumentiem.

 

 

Pievieno komentāru

Reklāmraksti