Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā iemācīt bērnu savākt aiz sevis? Jautri padomi no mammām, kuras vienmēr pamanās uzkāpt uz Lego klucīšiem

Mēs visi zinām, ka mammām ir daudz prasmju, bet ir viena īpaša, kas gandrīz vai palīdz glābt dzīvības! Viņas spēj staigāt pa virtuvi, neuzkāpjot nevienam Lego klucītim, Bārbijas galvai vai pilotam, kurš kaut kādā veidā pazaudējis savu lidmašīnu. Tikpat talantīgi ir arī tēvi – atstājot aiz sevis īstu mīnu lauku, kad dodas cauri dzīvojamai istabai, pilnai ar gandrīz stratēģiski saliktām mazām, krāsainām lamatām. Lai izvairītos no šīm situācijām, sekojiet dažiem ieteikumiem:

1. Rotaļlietu basketbols.
Tā kā mazie vienkārši dievina savus pūkainīšus, jums droši vien mājās ir vismaz ducis plīša rotaļlietu! Cik bieži bērns tās visas naktī aiznes uz gultu, bet beigu beigās visas nabadzītes izspārda ārā? Vienmēr! Un, protams, neviens no rīta tās nevēlas savākt… Kā gan plīša lāči nonāk atpakaļ mājās? Šī ideja ir diezgan vienkārša – dodiet savam bērnam divas minūtes, lai iemestu pēc iespējas vairāk mantu grozā! Viens plīša lācis – viens punkts. Ja jūsu mazajam ir vairāk mašīnu nekā plīša dzīvnieku, vienkārši pārliecinieties, ka noteikums ir ielikt, nevis iemest grozā. Pats galvenais – uzvarētājs iegūst balvu!

2. Skaista gultas veļa nozīmē, ka gulta vēlas būt saklāta!
Viens no visgrūtākajiem uzdevumiem mazajam ir saklāt gultu. Bērnu gultas veļa var būt patiesi dzīvespriecīga, savukārt skaistie raksti var mudināt bērnu saklāt gultu, jo līksmie audumu raksti priecē! Tas liks bērnam smaidīt un gultai palikt kārtīgai. Bērniem patīk izrādīt savas mīļākās lietas, īpaši savā istabā, tāpēc, ja bērns uzskatīs, ka veļa ir tā vērta, tad viņš pārliecināsies, ka tā paliek kārtīga pirms vecvecāki nāk ciemos.

3. Jautri priekšauti grib tikt vilkti!
Tāpat kā gultas veļa, jautri priekšauti, cimdi vai dvieļi parasti tiek izmantoti ar smaidu. Nopērciet savai mazajai princesei to mīlīgo priekšautu, un viņa pilnīgi noteikti gribēs palīdzēt mammai virtuvē, vienalga vai ar ēdiena gatavošanu vai pat tīrīšanu! Daudz jautrāk ir to darīt kopā.

4. Izvēlieties vienu darbu – tikai vienu!

Nekas vairāk kā vienkārša psiholoģija – neviens negrib darīt to, ko viņam liek darīt. Tomēr vienmēr izklausās labāk, ja ir no kā izvēlēties. Tāpēc nākošreiz, kad jādara mājas darbi, tā vietā, lai liktu bērnam tīrīt istabu, dodiet viņam izvēli – iztīrīt istabu vai nomazgāt traukus? Jūs būsiet pārsteigti, ko mazais lēmumu pieņēmējs darīs, kad domās, ka var kontrolēt situāciju. Viens darbs tiks padarīts ar smaidu, tas ir garantēts.

5. Dvieļi stāv šeit!
Kā iemācīt savam bērnam nolikt vietā savu dvieli? Meklējiet oriģinālus pakaramos, kaut ko ar mīlīgiem dzīvniekiem. Dvieļi tiek pakarināti uz garā lapsas deguna, halāti dzīvo uz delfīna astes, un sūkļi stāv uz vāveres zoba! Tas pats ar drēbēm. Jūs varat arī izveidot uzrakstus “dvieļi stāv šeit” vai “kurpju mājas”. Ja jūsu bērns mācās lasīt, jūs varētu marķēt vietas, kur lietām jāstāv pēc alfabēta, īpaši grāmatas plauktā. Kļūstiet radoši!

6. Misters Inspektors Tīrība.
Tā ir perfekta loma tētiem. Ideja ir vienkārša: tētim būs jāizliekas (jāmaina balss, jāuzvelk neparasts apģērbs utt.), ka viņš ir inspektors un ik pa laikam viss jāpārbauda. Viņam pat varētu būt jautra “sodu grāmata”! Sāksim spēli: Misters Inspektors Tīrība ienāk istabā un sāk skaitīt visas uz grīdas atstātās rotaļu mašīnas. Nopietnā, oficiālā tonī viņš saka: “Labvakar. Es redzu, ka jūsu mašīna nav novietota stāvvietā. Izskatās, ka būs jāizraksta sods. Ā, šī arī nav novietota kārtīgi. Un trusītis ar’! Nu, nu, šie sodi jau sāk uzkrāties!” Nešaubieties, šīs spēles patiešām motivē bērnus uzturēt kārtību!

Šīs ir tikai dažas idejas, jūs mierīgi varat improvizēt. Neaizmirstiet bērnu mācīt ar saviem piemēriem – jo vairāk jūs rūpējaties par vidi, rādāt labu piemēru, kopīgi izvēlaties interjera detaļas, jo vairāk jūsu bērns sapratīs, cik svarīgi ir mīlēt savas mājas un pārliecināties, ka tajās valda kārtība.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti