Kā izvēlēties instrumentus mājas un dārza darbiem?

Ikvienā privātmājā un vasarnīcā nepieciešami dažādi instrumenti – zālāja kopšanai, koku zāģēšanai, malkas skaldīšanai, pagalma sakopšanai un citu nepieciešamo darbu veikšanai. Pavasaris ir laiks, kad tiek pārskatīta un sagatavota nepieciešamā tehnika sezonas darbiem, taču, iespējams, jāveic arī kāda jauna instrumenta iegāde.


Izvēloties sev jaunu instrumentu - ķēdes zāģi, zāles pļāvēju, dārza traktoru vai krūmgriezi – pircējs vēlas, lai ierīce būtu pietiekoši jaudīga, droša un kalpotu ne vienu vien sezonu. Kā izvēlēties piemērotāko no plašā piedāvājuma? Kādas ir galvenās atšķirības starp ar akumulatoru un ar degvielu darbināmiem instrumentiem?


  1. Vieglums

Akumulatora instrumenti, salīdzinot ar degvielas darbinātiem instrumentiem, ir gandrīz divas reizes vieglāki, jo nav nepieciešama degvielas tvertne. Strādājot ar vieglāku instrumentu, tā lietotājs tik ātri nenogurst, kā arī rokām un mugurai ir mazāka slodze.


  1. Klusa darbība

Akumulatora instrumentiem ir mazāka vibrācija un klusāka darbība – par aptuveni 13 dB mazāk nekā degvielas analogiem. Tā ir ievērojama atšķirība, jo, samazinot troksni tikai par 3 dB, cilvēkam šķiet, ka tas kļuvis divas reizes klusāks.


  1. Vienkārša apkope

Akumulatoru instrumentu apkope ir vienkāršāka, jo nav nepieciešama degviela un smērvielas, maiņas filtri u.c. Vajadzīgs tikai uzlādēt litija jonu akumulatoru, kas nodrošina 85 minūšu nepārtrauktu instrumenta darbību.


Husqvarna” akumulatoru instrumentu piedāvājums


Zviedru kompānija „Husqvarna” jau vairāk nekā 50 gadus ražo profesionālo un pusprofesionālo tehniku koku un piemājas teritoriju kopšanai. Kompānijas piedāvājumā ir liela akumulatoru instrumentu izvēle: ķēdes zāģi, zāles pļāvēji, krūmgrieži, dārza šķēres, gaisa pūtēji un robotizētie zāles pļāvēji. „Husqvarna” akumulatoru ražojumi izceļas ar tādu pašu kvalitāti kā degvielas instrumenti. Tie ir jaudīgi, droši, izturīgi un nepiesārņo apkārtējo vidi. “Visi profesionālie „Husqvarna” akumulatoru instrumenti apgādāti ar jaudīgiem akumulatoriem – 4,2 Ah, 36V Li-ion. Pateicoties tiem, darbus iespējams veikt ilgstoši,” apgalvo kompānijas “Husqvarna Latvija” pārstāvis Juris Marhilevičs. Turklāt zīmols „Husqvarna” tiek atzīts par uzticamas tehnikas simbolu visā pasaulē.


Akumulatora ķēdes zāģis klausa arī sievietēm


„Husqvarna” akumulatoru ķēdes zāģu piedāvājumā ir 3 modeļi ar litija jonu akumulatoriem. Salīdzinot ar degvielas ķēdes zāģiem, tie ir gandrīz divas reizes vieglāki un sver no 2,4 līdz 2,7 kg (bez akumulatora). Parastais degvielas ķēdes zāģis atkarībā no modeļa sver no 4 līdz 6 kg (bez degvielas un eļļas).

“Akumulatora ķēdes zāģi var izmantot arī slēgtās telpās, kas ir aktuāli, būvējot baļķu un koka karkasa mājas. Ar vieglāku instrumentu rīkoties sarežģītās situācijās ir parocīgāk, piemēram, strādājot uz jumta. Kā arī gadījumos, kad nepieciešama augsta precizitāte, piemēram, izzāģējot sarežģītas koka detaļas, to var izmantot figūrzāģēšanā. Tas ir tik viegls un ērts, ka arī sievietei nebūs grūti ar to strādāt,” skaidro J. Marhilevičs.


Akumulatora instrumenti apkārtnes sakopšanai


Rūpes par piemājas zālāju prasa lielus pūliņus. Bez labas tehnikas daļai zemes īpašnieku rūpes par zemes gabalu kļūst patiesi problemātiskas.

Izvēloties jaunu tehniku rūpēm par zālāju, J. Marhilevičs iesaka ņemt vērā zemes gabala reljefu un zāles stāvokli. Nelielam piemājas zālājam nav nepieciešami jaudīgi instrumenti, bet lielākā vasarnīcā, kur vajadzīgs nopļaut garāku zāli un reljefs ir nelīdzens, nepieciešama jaudīgāka tehnika. „Tiem, kuri meklē vienkārši apkopjamu tehniku, kam nav nepieciešama degviela un eļļas maiņa, varu ieteikt akumulatoru instrumentus,” stāsta J. Marhilevičs.

Viens no jaudīgākajiem pusprofesionālajiem instrumentiem ir jaunās paaudzes „Husqvarna” akumulatora trimmeris ar inovatīvu motoru bez slotiņām, kas paaugstina tā darbības efektivitāti par 25% salīdzinājumā ar standarta motoriem un nodrošina vienmērīgu griešanu gan biezā, gan slapjā zālē. Ar akumulatoru darbināmi izstrādājumi strādā ļoti klusi, kas ir svarīgi, strādājot privātmāju rajonos, parkos pie atpūtas mājām un viesnīcām.

Kompānijas „Husqvarna” piedāvājumā ir jaudīgas akumulatora šķēres dzīvžogiem, zāles pļāvēji, kas parūpēsies arī par garas zāles pļaušanu un ļaus skaisti noformēt zālāja malas.

Kompānija „Husqvarna” piedāvā divus akumulatoru gaisa pūtēju modeļus, ar kuriem iespējams ne tikai savākt lapas pagalmā. „Akumulatora gaisa pūtējus var izmantot ne tikai uz ielas, bet arī telpās. Tie ir neaizstājami lielu teritoriju kopšanā – stadionos, slēgtos sporta laukumos, kur pēc pasākumiem nepieciešams savākt lielu daudzumu atkritumu vienviet, bet darīt to ar atkritumu savācēju mašīnām ir sarežģīti vai neiespējami,” stāsta J. Marhilevičs.


Video: https://www.youtube.com/watch?v=xURN-JrL6sE


Par Husqvarna

„Husqvarna Group” ir pasaulē lielākais ārā darbu un dārza tehnikas ražotājs, piedāvājot tādas preces kā motorzāģus, zāles pļāvējus, dārza traktorus. Tas ir arī Eiropas līderis plaša patēriņa laistīšanas preču ražošanā un viens no pasaules līderiem griešanas instrumentu ražošanā būvindustrijas nozares vajadzībām. „Husqvarna” produkcija caur izplatītāju tīkliem un vairumtirgotājiem tiek tirgota vairāk nekā 100 pasaules valstīs. 2014. gada „Husqvarna Group” tīrā pārdošanas peļņa sastādīja 33 miljardus SEK, vidējais darbinieku skaits – 14000.

Kontakti:

Juris Marhilevičs, „Husqvarna Latvija” vadītājs

Tel. +371 67520515

E-pasts: info@husqvarna.lvPievieno komentāru

Reklāmraksti