Kad auto jāmaina zobsiksna un kur to iegādāties 1

Zobsiksnas maiņa ir viens no dārgākajiem un sarežģītākajiem remontdarbiem, kāds jāveic automašīnām. Protams, grūtības pakāpe un izmaksas ir atkarīgas arī no auto modeļa un parametriem. Turpinājumā aplūkosim svarīgāko informāciju, kas jāzina par zobsiksnas funkcijām, maiņas biežumu, iespējamiem riskiem un pazīmēm, kas liecina, ka esošā sinhronizācijas siksna nedarbojas tā, kā tai vajadzētu.

Zobsiksnas funkcijas un bojājumu radītie riski

Zobsiksnu dēvē arī par sinhronizācijas siksnu un dzinēja gāzu sadales siksnu. Tās galvenais uzdevums ir veikt gāzu sadales mehānismu regulāciju, rūpējoties par sistēmas pareizu funkcionēšanu. Zobsiksnas izgatavošanā izmanto neilona auklas, kas uzlabo šīs detaļas izturību, taču, protams, līdzīgi kā citas auto daļas, arī zobsiksna ar laiku nodilst. Un, ja to nepaspēj laikus nomainīt, zobsiksna var plīst, radot nopietnas sekas, tai skaitā, bojājot virzuļus, vārstus, vārpstas un citas detaļas. Tieši tāpēc iespējamie riski ir jāparedz un laikus jānomaina vecā zobsiksna pret jaunu. Taču, kā zināt, cik bieži šī maiņa jāveic?


Uzzini – cik bieži jāmaina zobsiksna?

Tas, cik ilgs būs konkrētās zobsiksnas kalpošanas laiks, ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, tai skaitā, auto modeļa un dzinēja tipa. Tomēr vairumā gadījumu eksperti iesaka nomainīt zobsiksnu pēc katriem nobrauktajiem 100 000 – 160 000 kilometriem. Laika mērogā tie ir vidēji trīs gadi. Lai noskaidrotu tieši Tava auto zobsiksnas lietošanas termiņu, vari ielūkoties transportlīdzekļa ražotāja rokasgrāmatā.
Auto īpašnieki nereti vaicā – vai zobsiksna jāmaina ieteicamajā termiņā arī tad, ja auto tiek lietots reti? Šeit vērā jāņem tas, ka, par spīti nelielam nobraukumam, zobsiksna ar laiku nolietojas un zaudē savu efektivitāti/elastību, kā rezultātā tā var pārplīst. Tāpat zobsiksnas maiņa ieteicama arī tad, ja pērc mašīnu no svešas personas, vai arī nav pilnvērtīgas informācijas par to, kāds ir transportlīdzekļa tehniskais stāvoklis.


Kur iegādāties zobsiksnu un zobsiksnas komplektu?

Lai atrastu kvalitatīvu preci, tālu nav jāmeklē, jo plašs zobsiksnu, zobsiksnu komplektu un citu auto rezerves daļu klāsts pieejams interneta veikalā Partsale.lv! Šeit var iegādāties pasaulē atzītu un uzticamu ražotāju zobsiksnas komplektu cenā, kas būs pieņemama ikvienam, turklāt ir vērts ielūkoties šajā interneta veikalā tieši tagad, un izmantot atlaides, lai iepirktos vēl izdevīgāk!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti