Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kādēļ katram bērnam būtu vajadzīgs konstruktors?

Spēlēšanās nereti tiek uztverta kā atpūta no mācīšanās. Taču patiesībā bērni arī rotaļāšanās laikā mācās un attīstās. Turklāt, kļūstot ar katru dienu gudrāki un ņiprāki, mazie ķipari ir gatavi sarežģītākiem izaicinājumiem.

Tieši tādēļ, kad arī Tava atvase būs sasniegusi noteiktu vecumu, iepriecini viņu ar konstruktoru. Kādēļ? Lūk, interneta veikals 220.lv piedāvā vairākus iemeslus, kādēļ katram bērnam būtu nepieciešama šāda rotaļlieta.

• Sīkās motorikas attīstīšana. Psihologi un zinātnieki norāda – kad bērns nodarbojas ar dažādu detaļu likšanu kopā, attīstās viņu pirkstu muskuļi, kā arī tiek veicināta smadzeņu darbība. Tā, piemēram, kubi stimulē iztēles veidošanos, mācot mazajiem ķipariem, kā atšķirt krāsas un izmērus. Mozaīkas rosina fantāziju, radošo pasaules uztveri, attīsta kustību koordināciju un krāsu izpratni.
Dažādu formu un krāsu klucīši savienojumā ar iepriekš aprakstītajām lietām, arī palīdz izprast apkārtējo telpu. Gan LEGO konstruktori (apskatīt šeit), gan arī citu ražotāju komplekti ir lieliski rīki, kas palīdz bērniem attīstīties dažādos veidos. Un konstruēšanas procesā tiek veicināta ne tikai kustība, bet arī redzes un nervu attīstība.

• Stimulē noturību. Šī mūsdienās ir ļoti svarīga īpašība. Šajā trauksmainajā, digitālajā laikmetā jaunā paaudze ir pakļauta daudziem uzmanības novērsējiem – datoriem, telefoniem utt. Taču tā vietā, lai mēģinātu visu paveikt vienlaicīgi, vērtīgi ir iemācīties pieķerties vienam uzdevumam un to paveikt kārtīgi. Lai saliktu konstruktoru, ir nepieciešama uzmanība, pacietība un neatlaidība.

• Veicina bērna runas attīstību. Eksperti atzīst, ka bērnu smadzeņu daļa, kas atbild par runas un rakstīšanas prasmju veidošanos, tiek stimulēta ne tikai, spēlējoties ar parastajām rotaļlietām, bet arī, darbojoties ar konstruktoriem.

• Pamata inženiera prasmju veidošana. Iespējams, Tavs bērns nekļūs par inženieri, taču attīstīt strukturālo un loģisko domāšanu noteikti ir svarīgi. Turklāt ne tikai puišiem, bet arī meitenēm, jo šādas spējas nav iespējams kategorizēt pēc vecuma. Lielāku konstruktoru salikšana liek mazajam domāt, kā savienot detaļas, lai izveidotos gatavs objekts.

• Matemātikas un fizikas pamata likumu apgūšana. Darbojoties ar konstruktoriem, Tava atvase apgūs līdzsvara, stabilitātes, lielumu un citus parametrus, kas būtībā ir tiešā veidā saistīti ar elementāro fiziku un matemātiku.

• Radošuma un iztēles attīstība. Interneta veikalā 220.lv ir pieejami dažādas sarežģītības konstruktori, sākot no tādiem, kas piemēroti pašiem mazākajiem, beidzot ar modeļiem, kas liks palauzīt galvu pat pieaugušajiem. Jo vecāks būs bērns, jo interesantāk viņam būs darboties ar konstruktoriem, kuros nepieciešams izveidot arī sarežģītākus objektus.

• Spēlēties ar konstruktoriem var visa ģimene. Darbošanos ar šīm rotaļlietām var pārvērst par izklaidi visiem – gan bērniem, gan vecākiem un pat vecvecākiem! Atliek tikai izvēlēties atbilstošu konstruktora modeli, un – jautrība var sākties!

Ko vajadzētu atcerēties, izvēloties konstruktorus bērniem?

Vecāku līdzdalībai ir nozīmīga loma bērna radošuma attīstība. Viņiem patīk pavadīt laiku ar mammu un tēti, turklāt šādā veidā iespējams ne vien satuvināties, bet arī apgūt ko jaunu.
Kad mazais mēģina salikt konstruktoru, taču viņam vēl tas tik veiksmīgi neizdodas, nekritizē bērnu! Ļauj viņam sasniegt mērķus soli pa solim, un iedvesmo savu atvasi.

Ja kopā ar savu mazo ķiparu darbojies pie konstruktoriem, uzdod viņam dažādus jautājumus, kas veicina iztēli, loģisko domāšanu u.tml., piemēram, radiet kopā stāstu par to, kā šis konstruktors varētu tikt izmantots, kādā pasaulē tas atrodas utt.

Konstruktori ir lieliskas rotaļlietas, kas piemērotas dažāda vecuma bērniem – gan puišiem, gan meitenēm. Ienāc 220.lv un aplūko plašo piedāvājumu – šeit ir viss, ko vien sirds kāro!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti