Kādi dokumenti nepieciešami, lai ceļotu uz ASV?

Ja kādreiz šķita, ka Amerikas Savienotās Valstis ir sasniedzamas tikai izredzētajiem, un pārējiem atliek tikai sapņot, tad mūsdienās ikviens par savu ceļamērķi var izvēlēties Ameriku, jo labāk taču vienu reizi redzēt nekā simts reizes dzirdēt! Bet kas tad jādara, lai uz tālo kontinentu tiktu? Cik savlaicīgi tas jāplāno? Ir vajadzīga vīza vai nav? Pavisam īsi un vienkārši mēģināsim rast atbildes uz šiem un citiem jautājumiem!

Kādi dokumenti nepieciešami, lai ceļotu uz ASV? Atbilde ir pavisam vienkārša –  pirmkārt, jums nepieciešama derīga pase. Otrkārt, ja esat pilsonis, kas iekļauts ASV bezvīzu programmā, jums, iespējams, nevajadzēs pat vīzu – pietiks ar elektronisku ceļojuma apstiprināšanu, taču tas atkarīgs no jūsu ceļojuma mērķa.

Kāpēc, dodoties uz ASV, ir svarīgi zināt sava brauciena mērķi? Jums jābūt skaidrībā par sava brauciena mērķi, jo tas nosaka to, vai jums būs vai nebūs vajadzīga vīza. Ja mērķis ir: A) tūrisms; B) biznesa darījumi / tikšanās / konferences u.tml.; C) tranzīts (esat Amerikā caurbraucot), tad varat būt mierīgi – jums vīzas vietā, visticamākais, derēs elektroniskā sistēma ceļošanas apstiprināšanai (no angļu valodas “Electronic System for Travel Authorisation”, turpmāk tekstā ESTA). Ja jūsu ceļojuma mērķis nav neviens no iepriekšminētajiem, tad jādodas vien būs uz ASV vēstniecību un jāsāk vīzas kārtošanas process.

Kas ir ESTA? ESTA – tā ir tiešsaites sistēma, kas piedāvā vairāk nekā 30 valstu pilsoņiem (tostarp – Latvijas) internetā saņemt uzturēšanās atļauju ASV līdz 90 dienām. Kas ir ASV ESTA pieteikums?  Sistēma ir tiešām vienkārša – jūs internetā aizpildāt pieprasījuma formu. To izskata ASV drošības dienesta darbinieki un, ja jums jau nav izsniegta derīga ASV vīza un jūs netiekat uzskatīts par draudu Amerikai un tās pilsoņiem, jums tiek dota zaļā gaisma, kas ļauj tālāk pieteikties ESTA apstiprinājuma saņemšanai.

Cik ilgā laikā ESTA pieteikumi tiek izskatīti? Šīs noteikti ir pašas labākās ziņas – process parasti neaizņem vairāk par 24 stundām, taču drošības pēc ieteicams pieteikties ESTA vismaz 72 stundas pirms plānotā ceļojuma.

Uzzini vairāk un sāc savu ceļojumu uz ASV ātri un vienkārši!

Pievieno komentāru

Reklāmraksti