Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kādi naudas krājēji esat jūs?

Šķiet, ikvienā no mums mīt vēlme iekrāt lielākas vai mazākas naudas summas, lai nebūtu jāaizņemas ātrie kredīti jeb onlain sesxebi, kā tie tiek dēvēti Gruzijā, un viss vēlamais būtu nopērkams par personīgajiem līdzekļiem, neiesaistoties kredītsaistībās. Kādam tas tik tiešām izdodas, bet kādam tomēr nē. Lai vai kā, mēs visi vēlamies izveidot iekrājumus, neatkarīgi no tā, vai mums tas izdodas vai nē. Vai neesat iedomājušies, ka tas ir atkarīgs ne vien no tā, cik veiksmīgi vai neveiksmīgi ir izveidots jūsu budžeta plāns, bet arī no tā, kāds ir jūsu personības tips? Kāds ir jūsu naudas krājēja tips – burvju mākslinieks, sāls un pipari, rokzvaigzne vai vārtsargs? Noskaidrojiet to jau raksta turpinājumā!

1. Burvju mākslinieks
Lielākā daļa naudas, kas nonāk burvju mākslinieka rokas, gluži vienkārši kaut kur mistiski pazūd. Šie cilvēki koncentrējas uz dzīvošanu “šeit un tagad” un lieki nenoņemas ar sava budžeta plānošanu. Burvju mākslinieki, protams, arī vēlas iekrāt naudu, bet īpaši tālāk par vēlēšanos netiek. Ja kaut kas iekrājas – lieliski, ja nekas neiekrājas – nav liela bēda. Šie cilvēki, kā jau minēts, ļaujas dzīves plūsmai un īpaši neiespringst uz iekrājumu veidošanu. Lieki piebilst, ka šāda dzīvošana var novest pie bēdīga gala iznākuma, jo burvju māksliniekiem ir tendence pārtērēties – tā kā ar saviem finanšu līdzekļiem allaž ir par maz, tad nereti tiek ņemti arī bezprocentu ātrie kredīti jeb swrafi sesxebi uprocento, kas rada vēl lielākas nebūšanas. Burvju māksliniekiem ir ieteicams izveidot vismaz budžeta plānu, lai pieskatītu savas finanses un turētu tās “rāmjos”.

2. Sāls un pipari
Sāls un pipari pievērš zināmu uzmanību savām finansēm, bet kaut kādas atkāpes no budžeta plāna un mērķiem to īpaši neuztrauc. Šie cilvēki papildina savus naudas krājumus tad, kad to var atļauties, nevis tad, kad tas pēc plāna ir nepieciešams. Lai vai kā, šiem cilvēkiem ir visas iespējas uzlabot savas naudas iekrājumu veidošanas prasmes. Ja jūs esat sāls un pipari, jums tiek rekomendēts izvirzīt nelielus, bet skaidrus mērķus, lai jūs ātri redzētu, ka veidot iekrājumus ir izdevīgi. Piemēram, par mērķi izvirziet kādu pirkumu, kuru jūs jau sen kārojat. Ja tas ir, piemēram, jauns televizors, aprēķiniet, cik daudz naudas jums ik nedēļu vai ik mēnesi vajadzētu atlikt, lai to, piemēram, pēc pusgada varētu iegādāties par personīgajiem līdzekļiem. Iekrājumu veidošana un sevis apbalvošana, par šiem iekrājumiem iegādājoties sen kārotas lietas, rada azartu un liek izvirzīt arvien lielākus mērķus.

3. Rokzvaigzne
Rokzvaigzne bez pietiekami laba iemesla nekad netērējas. Rokzvaigznes pilnībā pārvalda savas finanses un izplāno tās līdz pēdējam centam. Neskatoties uz to, ka budžeta plānošana ir rokzvaigžņu stiprā puse, finanšu speciālisti iesaka uzmeklēt kādu uzticamu finanšu konsultantu, kas palīdzētu rokzvaigznēm uzlabot to finansiālo situāciju vēl vairāk. Protams, tas var arī nebūt finanšu konsultants, bet gan kādi uzticami informācijas resursi, kuros iespējams atrast lietderīgu informāciju savas finanšu situācijas uzlabošanai.

4. Vārtsargs
Vārtsargiem interesē tikai un vienīgi spēles iznākums. Kāda specifiska mērķa esamība ir tas, kad iedvesmo vārtsargus pārskatīt un uzlabot savus iekrājumu veidošanas plānus. Lai arī kāds būtu šis mērķis – īstermiņa vai ilgtermiņa –, vārtsargi nezaudēs fokusu un sasniegs to. Vai nav lieliski? Ja jūs esat vārtsargi, jūs varat lepoties ar sevi, jo jums iekrājumu veidošana sagādā vismazāk problēmu.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti