Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kādos gadījumos ir vērts iegādāties KASKO polisi?

Lai arī OCTA apdrošināšana ir obligāta, un attiecīgi, daudzi transportlīdzekļu īpašnieki uzskata, ka ar to arī pilnīgi pietiek, tomēr jāņem vērā, ka KASKO polise var kalpot kā papildu drošības garants Tev un Tavam auto dažādās dzīves situācijās. 

Turklāt, ja OCTA polise sedz tikai tos zaudējumus, ko polises īpašnieks ceļu satiksmes negadījumā nodarījis kādam citam, tad KASKO polise zaudējumus atmaksā arī tad, ja par vainīgo atzīts polises īpašnieks vai turētājs.

Ja gadījumā vēl šaubies, par KASKO apdrošināšanas polises iegādi, piedāvājam iepazīties ar tiem gadījumiem, kad būtu vērts iegādāties KASKO polisi.

Ja automašīnu plāno iegādāties līzingā
Lai gan valda uzskats, ka KASKO apdrošināšana ir tikai un vienīgi brīvprātīga, tā tas gluži nav. KASKO polises iegāde ir obligāta prasība gadījumos, kad plāno automašīnu iegādāties līzingā vai kredītā, kā arī gadījumā, ja grasies savu automašīnu ieķīlāt.
Piemēram, ieķīlājot auto, KASKO ir nepieciešama, lai kredīta devējam nebūtu jāuztraucas par mašīnas vērtības krišanos.

Ja gribi savu automašīnu pasargāt no zādzībām
Diemžēl joprojām ir cilvēki, kas savu iztiku pelna, apzogot automašīnas. Zagļi iekāro ne tikai automašīnas riepas vai spoguļus, bet nereti arī iekļūst automašīnas salonā pēc magnetolas vai mantām, kas atstātas salonā. Bieži tiek uzlauzti arī automašīnas bagāžnieki.
KASKO apdrošināšana spēs Tevi un Tavu auto pasargāt no zaudējumiem, kas radušies zādzības vai laupīšanas gadījumā.
Tāpēc atceries, ka KASKO polise atlīdzinās arī zaudējumus, kurus kāda 3. persona nodarījusi Tavai automašīnai, un tas attiecas ne tikai uz zādzībām, bet arī citiem 3. personas ļaunprātīgi nodarītiem bojājumiem Tavai automašīnai.

Ja gribi pasargāt savu auto no dabas stihijām
KASKO polise arī tās īpašnieku pasargā no dažādām dabas stihijām, piemēram, ja vētras laikā stiprs vējš nogāzis koku tieši uz automašīnas, vai kāds koka zars izsitis automašīnai stiklu.
Tāpat KASKO sedz plūdu nodarītos zaudējumus un arī tos gadījumus, kad Tavs spēkrats cietis ugunsgrēkā vai bojājumus radījis zibens.

Ja gribi izvairīties par izdevumiem, kas radušies sadursmē ar dzīvnieku
Protams, neviens, pārvietojoties ar automašīnu, nevēlas notriekt dzīvnieku, tomēr reizēm, sadursme ir neizbēgama. Remonts šajā gadījumā var izmaksāt diezgan brangu naudu, īpaši, ja notikusi negaidīta sadursme ar kādu lielāku dzīvnieku, piemēram, stirnu.
Atšķirībā no OCTA polises, KASKO polise Tev atmaksās zaudējumus arī šajā gadījumā.

Ja ar auto dodies uz ārvalstīm
Ja ikdienā ar auto dodies uz ārvalstīm, kaut vai pa retam dodies tepat uz Lietuvu vai Igauniju, ir vērts apsvērt KASKO polises iegādi, lai ārpus Latvijas teritorijas pasargātu sevi, ja gadījumā būs sanācis iekļūt ceļu satiksmes negadījumā vai arī Tavu auto kādā brīdī apzags.
Diemžēl neviens nav pasargāts no dažādām nepatīkamām dzīves situācijām, īpaši ārvalstīs, kur KASKO polise varēs sniegt papildu drošības sajūtu. Protams, ir iespējams iegādāties KASKO apdrošināšanu, kas darbojas tikai Latvijas teritorijā, tomēr, ja grasies doties ārpus Latvijas komandējumā vai ceļojumā, paturi prātā, ka var iegādāties polisi, kas darbojas Baltijas valstīs, Eiropas Savienības valstīs un NVS valstīs.
Vienīgi jāņem vēra, ka polisei, kas darbosies ārpus Latvijas būs nedaudz augstāka cena, tomēr tas var Tevi pasargāt no liekiem izdevumiem nākotnē.

Ja gribi savu auto apdrošināt pret tiem riskiem, kas ir aktuāli tieši Tev
Atšķirībā no OCTA polises, kurai skaidri tiek definēts, kādos gadījumos un kādus riskus tā sedz, KASKO polisei ir liela priekšrocība tajā ziņā, ka cilvēks pats var izvēlēties pret kādiem riskiem savu auto apdrošināt.
Piemēram, viens gribēs apdrošināt auto pret zādzībām, kāds cits pret plūdiem, savukārt trešais gribēs apdrošināties pret abiem riskiem kopā. Tāpēc ir labi, ka KASKO polise cilvēkam dod šo izvēles brīvību, lai katrs var izvēlēties un nokomplektēt sev atbilstošāko polisi.

Paturi prātā, ka dažādām apdrošināšanās kompānijām šie apdrošināmie riski un izmaksas var atšķirties, tāpēc pirms noformē polisi, izvērtē, ko piedāvā kompānijas, lai izvēlētos sev piemērotāko apdrošinātāju. Te palīdzēs arī KASKO kalkulators internetā.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti