Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības gūtā pieredze ārzemēs

2018./2019. mācību gada ietvaros Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma izglītojamiem tai skaitā struktūrvienībām Cīravā un Saulainē tika dota iespēja pieteikties Erasmus+ projektā  Nr. 2018-1-LV01-KA102-046855 “Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma izglītojamo starptautiskā prakse kompetenču stiprināšanai un mūsdienīgai attīstībai ”.

Projekts sniedza iespēju piedalīties 43 audzēkņiem un sešām pavadošajām personām. Projekta mobilitātes valstis bija - Vācija, Austrija, Portugāle, Spānija, Apvienotā Karaliste. Projektam kopā tika piešķirts finansējums 143671.00 eiro apmērā, kas nosedza visu dalībnieku mobititātes (dzīvošana, ēdināšana, transports, apdrošināšana, aviobiļetes, dienasnauda).

Projekts paredz 16 dienu (cilvēkiem ar īpašām vajadzībām) un 4 nedēļu garu mācību praksi ārzemēs otrā un trešā līmeņa kvalifikāciju iegūstošiem Autotransporta, Lauksaimniecības tehnikas, Lauksaimniecības, Ēdināšanas pakalpojumu, Viesnīcas pakalpojumu, Enerģētikas un elektrotehnikas, Datorsistēmu, Administratīvo un sekretāru pakalpojumu programmu izglītojamajiem.

Projektam tika izvirzīts mērķis: sagatavot profesionālus dažādu jomu speciālistus mūsdienīgai attīstībai atbilstoši Eiropas darba tirgus prasībām un veicināt jauniešu personības attīstību un kompetenču stiprināšanu, kas nodrošinās efektīvu integrēšanos sabiedrībā un darba tirgū pēc skolas beigšanas. Lai šo mērķi izpildītu, jauniešiem tika dota iespēja praktizēties uzņēmumos savā apgūstamajā profesijā, uzlabot savas valodas zināšanas ar esošās vides ietekmes palīdzību un izmantojot speciālos OLS online apmācību kursus angļu valodā. Esošās kultūras izpratne un profesijas specifika uzņemošajā valstī sniedza lielāku izpratni par darba tirgus īpatnībām, sniedza pieredzi attīstot arī dažādas citas prasmes, kā piemēram - savstarpējo komunikāciju, komandas darba iemaņas, līderību, uzņēmību.

Saulaines struktūrvienības jaunieši jaunas prasmes un zināšanas ieguva pirmajā mācību semestrī Austrijā un otrajā - Apvienotajā Karalistē, kas skolai deva jaunu pieredzi, jo iepriekš bija apciemotas citas valstis. Kopumā no Saulaines skolas praktizēties devās 11 audzēkņi un līdz devās divas pavadošās personas. Jaunieši bija apmierināti ar savu pieredzi un 26. aprīlī Saulaines skolā, atvērto durvju dienas ietvaros, prezentēja savu gūto pieredzi un dalījās ar saviem iespaidiem. Par Prakses laiku, katrs jaunietis saņem apstiprinātu Eiropass Mobility dokumentu, kas pierāda un atzīst gūto ārvalstu pieredzi.

Skola aktīvi darbosies arī turpmāk un gaida apstiprinājumu jaunam projektam, lai 2019./2020. m.g. atkal smeltos jaunas zināšanas un pieredzes ārvalstīs.

20190507-1554-erasmus-logo-1.png

Pievieno komentāru

Reklāmraksti