Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc zīdainim vajadzētu gulēt vienā istabā ar vecākiem

Jaunie vecāki pēc tam, kad ar jaundzimušo ieradušies mājās, instinktīvi vēlas mazuļa guļvietu iekārtot sev pēc iespējas tuvāk, bet šaubas rada dažādie speciālistu viedokļi un ieteikumi šajā jautājumā. Daudzi uzskata, ka zīdaini jau no mazotnes vajag likt gulēt atsevišķā istabā, lai viņš pierod, lai veidojas stingrs dienas ritms, lai vecākiem vieglāk. Tomēr šādam viedoklim ir arī daudz pretinieku, kas ir pamatoti, jo argumenti par labu tam, kāpēc zīdainim pirmajā dzīves gadā vajadzētu gulēt vecāku tuvumā, ir tiešām vērā ņemami un loģiski.

Kā gulēt vienā istabā – vecāku gultā vai bērnam savu gultu
Gulēt vienā istabā var gan vienā gultā ar vecākiem, gan atsevišķā gultā. Tā kā ir nozīmīgi drošības faktori, kuru dēļ tomēr nebūtu ieteicams gulēt vienā gultā ar zīdaini, tad labāks risinājums ir bērnu gultas, kas ir ērti noliekamas cieši pie vecāku gultas. Ražotājs Chicco piedāvā bērnu gultas, kas ir vieglas, ar ritentiņiem, pilda arī šūpulīša funkciju. Tā ir kā neliela ligzdiņa, kur mazulis jūtas drošībā. Šīs bērnu gultas var ērti novietot ne tikai blakus vecāku gultai, bet jebkurā citā istabā, ja ir vajadzība ilgāk uzturēties citā telpā un tajā pašā laikā paturēt mazuli acu priekšā. No pusgada vecuma un vēlāk piemērotākas jau būs lielākas redeļu tipa vai ceļojumu tipa bērnu gultas ar maināmu augstumu. Bet arī šīs gultas ērti var novietot vecāku guļvietas tuvumā, lai mazulis būtu skatiena un dažu soļu attālumā.

Zīdainim jāguļ vienā istabā ar vecākiem vairāku iemeslu dēļ

Lai veidotos vecāku un bērna emocionālā saikne
Pēc piedzimšanas vecāki un mazulis tikai lēnām viens otru iepazīst, veidojas viņu attiecības. Veidojas emocionālā saikne, pieķeršanās, uzticēšanās, arī mīlestības sajūta, ko ne visi vecāki izjūt uzreiz pēc mazuļa piedzimšanas, tāpēc ir svarīga kopābūšana.

Lai operatīvi reaģētu uz bērna vajadzībām
Arī miega laikā bērnam var rasties dažādas vajadzības. Bērni mēdz atgrūst ēdienu, nobīties, var būt sāpes un citas problēmas, kas, laikus nepamanītas, var būt pat bīstamas. Jo ilgāk netiek reaģēts uz mazuļa vajadzībām, jo vairak viņš satraucas, ir grūtāk nomierināms. Viņam jau veidojas neuzticība un pamestības sajūta.

Zīdaiņa miegs būs  labāks, jo viņš zinās, ka ir drošībā
Emocionālā līmenī zīdainis ir cieši saistīts ar vecākiem, īpaši mammu. Viņš jūt, vai mamma ir tuvumā. Ja tā ir, viņš ir mierīgāks, var labāk gulēt. Nereti jau no dažu mēnešu vecuma mazuļi mostas un skatās apkārt, lai pārliecinātos, ka mamma ir līdzās.

Tas atvieglo nakts barošanu
Nav nekāds noslēpums, ka zīdaiņi vēl ilgi ēd arī naktīs. Tas ir nogurdinoši jaunajiem vecākiem. Tomēr, ja bērns guļ kopīgā istabā un ir tuvumā, tad nakts barošanu ir vieglāk īstenot, mamma mazāk izraujas no miega, jo nav jāiet uz otru istabu. Te lielisks palīgs ir nelielas bērnu gultas, ko var novietot cieši pie vecāku gultas.

Tiek nodrošināta zīdaiņa vajadzība pēc emocionālās un ķermeniskās tuvības
Emocionālā un fiziskā tuvība pirmajos dzīves gados bērnam ir tikpat svarīga kā ēdiens un miegs. Caur šo tuvību bērns attīstās. Arī mamma ir daudz mierīgāka, ja zina, ka bērns ir tuvumā, ka uzreiz var reaģēt uz situāciju, nomierināt mazuli.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti