Kas ir modernā loģistika? Sākot no preču piegādes līdz pilnīgai pasūtījumu pārvaldībai

Pēdējos gados novērojamais milzīgais e-komercijas pieaugums mudina uzņēmumus meklēt modernus risinājumus ne tikai pasūtījumu pārvaldībā, bet arī vispārējā biznesa loģistikas stratēģijā. Modernā loģistika – tas ir daudz kas vairāk nekā tikai preču pārvadāšana un preču plūsmu vadīšana. Tas top skaidrs, aplūkojot šo jēdzienu rūpīgāk.

Viena no vissvarīgākajām un lielākajām izmaiņām visā loģistikas vēsturē bija piegādes ķēdes procesu automatizācija. Tas radīja pamatu efektīvākiem procesiem, un mūsdienās ar informācijas tehnoloģiju palīdzību ir iespējams reālā laikā uzraudzīt ne tikai preču plūsmu un noliktavu atlikumus, bet arī pārvadātās kravas. Šī attīstība arvien vairāk uzņēmumus mudina investēt noliktavas pārvaldības automatizācijā un mākoņdatošanā, lai maksimizētu piegādes ķēdes pārvaldību. Modernā loģistika ietver daudz vairāk procesu, nekā tas šķiet pirmajā acumirklī.

Pārgalvīga loģistikas stratēģija ir lielākā kļūda, ko var pieļaut jaunuzņēmums

Ar moderno informācijas tehnoloģiju palīdzību ir viegli izveidot vizuāli pievilcīgu un funkcionālu interneta veikalu. Kad runa ir par kvalitatīvu preču izvēli, piegādi un administrēšanu, tam jāpievērš daudz lielāka uzmanība. Citiem vārdiem sakot – jums nepieciešama efektīva biznesa loģistika. Vairāki jaunie tiešsaistes uzņēmumi mūsdienās izvēlas neuzglabāt preces un nosūtīt tās klientiem tieši no piegādātāja. Šāda izvēle ietaupa naudu, taču ievērojami pagarina pasūtījuma piegādes laiku un samazina klientu apmierinātību un pakalpojumu kvalitāti.

Nepietiekami pārdomāta loģistikas stratēģija bieži vien kļūst par galveno jaunā biznesa sarežģījumu vai pat uzņēmuma darbības izbeigšanas cēloni. Galvenās problēmas parasti ir sekojošas: vietas trūkums noliktavā vai nepilnības preču piegādes ķēdē, piemēram, preces pazūd transportēšanas laikā, garāki piegādes laiki, aizkavējušies pasūtījumi, neatbilstības elektroniskajā vidē. Klientiem nepārtraukti atkārtot, ka preces, kuras viņi ir pasūtījuši, joprojām ir ceļā no piegādātāja – tas nav nekāds risinājums. Tāpēc arvien vairāk strauji augošu vai jauno uzņēmumu izvēlas ieguldīt līdzekļus ne tikai kvalitatīvās precēs, bet arī kvalitatīvos loģistikas pakalpojumos. Nozīmīgie sasniegumi un piedāvāto pakalpojumu daudzveidība šajā jomā paver ārkārtīgi labvēlīgus apstākļus un iespējas mūsdienu uzņēmumam gūt panākumus savā darbībā.

Sākot no noliktavas automatizācijas līdz pilnīgai pasūtījumu pārvaldībai

Modernas noliktavas vadības sistēmas mūsdienās ļauj uzņēmumiem efektīvi sašķirot piegādātās preces, kontrolēt to atlikumu dažādās noliktavās un ātri un efektīvi sagatavot pasūtījumu komplektus. Daži loģistikas uzņēmumi piedāvā ne tikai noliktavas pakalpojumus, bet arī produktu derīguma termiņu administrēšanu, marķēšanu, lietošanas instrukciju izdrukāšanu un akciju sagatavošanu vai pat grāmatvedības dokumentu noformēšanu klienta vārdā.

Uzņēmumi, kas nodrošina visaptverošu pakalpojumu kopumu, piedāvā arī visu pasūtījumu pārvaldības pārņemšanu, tādā veidā racionalizējot biznesa attīstībai svarīgos procesus. Pasūtījumu loģistika tiek veikta gan noliktavas iekšienē, pārvaldot atlikumus un papildinot krājumus, pasūtot preces no piegādātāja, gan arī tiek veikta pasūtījumu sakomplektēšana, iesaiņošana un transportēšana no ārpuses klientiem.

Visa informācija par kravu vienuviet

Jaunākās operētājsistēmas, kas izstrādātas kravas transportēšanas pārraudzībai, ļauj reģistrēt visus notikumus maršrutā: sākot no kravas iekraušanas, pieturvietām, maršruta izmaiņām līdz pat preču izkraušanai. Tas viss tiek atzīmēts virtuālajā kartē, un sistēma informē par vismazākajām izmaiņām. Šāda visaptveroša uzraudzība ļauj izvairīties no kļūdām, optimizēt degvielas izmaksas, atklāt satiksmes traucēkļus un efektīvi un ātri izmainīt sastādīto maršrutu, tādējādi izvairoties no ievērojamas piegāžu kavēšanās un klientu neapmierinātības. Šāda informācijas tehnoloģiju integrācija loģistikā ir nozīmīga ne tikai uzņēmumiem, kas darbojas starptautiski, bet arī vietējiem uzņēmumiem, kas sastopas ar dažādām izplatīšanas problēmām.

Mūsdienās loģistikas uzņēmumi var pārņemt visus loģistikas procesus: sākot no preču iegādes no piegādātāja un noliktavas pakalpojumiem līdz pat pilnīgai pasūtījumu pārvaldībai, ieskaitot pasūtīto preču piegādi klientiem. Šādu pakalpojumu izvēle daudziem jaunajiem uzņēmumiem ir ievērojams ieguldījums, kas ļauj izvērtēt visus plusus un mīnusus. Neskatoties uz to, loģistikas vadības stratēģijai vajadzētu kļūt par galveno prioritāti, lai maksimizētu uzņēmējdarbības izaugsmi.


Pievieno komentāru

Reklāmraksti