Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas jāņem vērā, lai darba instrumenti kalpotu ilgāk?

Atbilstošas rūpes par darba instrumentiem vienmēr atmaksājas. Tās ļaus dažādus remontdarbus, celtniecības un saimniecības darbus paveikt vieglāk un drošāk. Tāpat pareiza darbarīku un ierīču uzturēšana nodrošinās to ilgāku darbības laiku, ietaupot naudu par remontu vai jaunu instrumentu iegādi. Instrumentu veikals Inserv.lv ir sagatavojis tev vairākus padomus, kas palīdzēs pareizi rūpēties par darba piederumiem un ierīcēm.

Rokas instrumenti
Saimniecībā bieži tiek izmantoti skrūvgrieži, uzgriežņu atslēgas, āmuri, zāģi, knaibles u. c. piederumi, taču ne vienmēr pareizi tiek izvēlēta vieta, kur tos glabāt. Taupot vietu, visbiežāk rokas instrumenti tiek novietoti pagrabā, garāžā vai šķūnītī, kur tiem piekļūst mitrums. Lai arī šie piederumi ir izturīgi, tie nav neiznīcināmi, it īpaši, ja ilgstoši tiek pakļauti kaitīgai ārējai ietekmei. Ko darīt, lai tos uzglabātu pareizi?

• Notīri un pārbaudi instrumentus. Ievies paradumu – notīrīt darba piederumus pēc katras to izmantošanas reizes. Pirms liec atpakaļ plauktā vai skapī, noslauki tos ar lupatiņu vai vecu dvieli, pārliecinies, ka tie nav noputējuši, eļļaini vai netīri. Izmanto iespēju, lai pārbaudītu, vai instrumentiem nav defektu vai bojājumu. Tāpat pievērs uzmanību tam, vai metāla daļām nav korozijas vai rūsas pazīmju. Ja redzami bojājumi, tie jānovērš. Šādus instrumentus nekādā gadījumā nedrīkst turpināt izmantot, jo tu apdraudi savu un citu veselību un dzīvību.

• Novieto instrumentus atbilstošā vietā. Šis princips lielākoties attiecas uz rokas instrumentiem. Ir dažādi varianti, kur uzglabāt darba piederumus – instrumentu kastes, skapji, atvilktnes, plaukti utt. Lai arī ko tu izvēlētos, pievērs uzmanību tam, lai visas svarīgākās lietas būtu novietotas tur, kur tās nav pakļautas mitrumam un straujām temperatūras maiņām. Elektroinstrumentus var uzglabāt to oriģinālajos iepakojumos vai pie sienas ierīkot īpašus āķus, uz kuriem to uzkarināt.

Tiem instrumentiem, kurus izmanto biežāk, izvēlies nelielu kasti, lai ērti vari atrast visu nepieciešamo. Tāpat šāds uzglabāšanas veids būs piemērots tiem piederumiem, kurus meistari regulāri ņem līdzi uz objektiem. Pārējo darbarīku klāstu var uzglabāt skapjos, plauktos, atvilktnēs u. c.

Elektroinstrumenti
Arī elektriskie urbji, zāģi, slīpmašīnas, perforatori u. c. ir regulāri jākopj un jāpārbauda. Tā kā šajās ierīcēs ir dažādas detaļas, kuras nepiemērotas uzglabāšanas un lietošanas dēļ ātrāk var sabojāties, ir lietas, kurām jāpievērš īpaša uzmanība.

• Uzturi elektroinstrumentus tīrus. Ja putekļi un netīrumi netiek laicīgi notīrīti, tie var iekļūt ierīces korpusā un sabojāt detaļas. Lai tas nenotiktu, pēc katras lietošanas reizes noslauki instrumentus ar lupatiņu un novieto tos atbilstošā vietā. Tāpat ik pa laikam vajadzētu veikt arī rūpīgāku tīrīšanu, pievēršot uzmanību grūtāk pieejamām daļām. Atveru un detaļu savienojumu vietas var kopt, izmantojot gaisa kompresoru. Ja ierīcēs tiek izmantoti filtri, tie ik pa laikam ir jāmaina.

• Uzglabā elektroinstrumentus tiem paredzētās vietās. Lai pasargātu ierīces no putekļiem, mitruma un citiem apstākļiem, vislabākā vieta, kur tās novietot, ir oriģinālie iepakojumi. Ja tas nav iespējams, izvēlies instrumentu atvilktnes vai noslēdzamus skapjus. Ja pagrabā vai citā vietā, kur tos uzglabā, ir mitrs gaiss, ieteicams padomāt par klimata kontrolēšanas iespējām.
Vienmēr saglabā visu elektroinstrumentu oriģinālās lietošanas instrukcijas. Ražotāji tās pievieno oriģinālajā iepakojumā. Ja tomēr gadās pazaudēt vai netīšām izmest šos dokumentus, vari mēģināt atrast lietošanas instrukciju internetā, meklējot pēc ierīces modeļa.

• Pārbaudi, vai instrumenti nav bojāti vai nolietoti. Ik pa laikam ir jāpārliecinās, kāds ir ierīču tehniskais stāvoklis. Pievērs uzmanību elektrības pievades detaļām, vadiem utt. Ja nepieciešams, ieeļļo detaļas, lai tās nezaudētu savu funkcionalitāti. Izvērtē, kāda ir bateriju un akumulatoru darbība. Lielāku bojājumu gadījumā ierīce ir jāremontē vai jānomaina pret jaunu.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti