Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas jāzina pirms mājas jumta seguma iegādāšanās un pārklāšanas?

Neapšaubāmi pavasaris un vasara ir labākais laiks būvniecības un remonta darbu veikšanai. Speciālisti atzīst, ka gada siltākā sezona arī ir labākais laiks jumta iegādei un uzstādīšanai. Kādēļ gan to neizmantot mājas vizuālā izskata uzlabošanai? Ņemot vērā, ka jumts tiek iegādāts ar nolūku, kas tas kalpos ilgtermiņā, pirms tā iegādāšanās ir nepieciešams izvērtēt dažus būtiskus kritērijus un īpatnības, lai spētu atrast labāko risinājumu jūsu vajadzībām un nekļūdītos izvēlē.

Iegādājoties mājas jumta segumu, praktiskais latvietis galvenokārt izvērtēs, kāda ir jumta seguma cena uz vienu kvadrātmetru. Taču prakse gan rāda, ka ar to gan nevajadzētu aprobežoties, jo patiesībā ir nepieciešams izvērtēt vairāk būtiskus kritērijus.

Pirmkārt, ir jāizvērtē, cik daudz jumta seguma būs nepieciešams. Nepietiek tikai ar to, ka mums ir pieejams mājas plānojums, kurā ir it kā redzams viss nepieciešamais. Bieži vien plānojumā redzamie izmēri neatbilst tam, kādi tie ir realitātē. Pirms jumta iegādāšanās speciālisti iesaka nomērīt jumtu, lai nerastos kaut kādas nepilnības jumta seguma iegādāšanās un montāžas procesā.

Pirmkārt, lai jumta segums kalpotu ilgtermiņā un nebūtu jātērē līdzekļi jumta seguma maiņai, ir nepieciešams rast kvalitatīvu jumta segumu. Tātad ir jāizvērtē uzņēmuma, kurā tas tiek pārdots, pieredze. Vislabākais risinājums ir izvēlēties jumta seguma zināmos uzņēmumos, ko kāds ir ieteicis, ņemot vērā savu pieredzi. Ir jāizvērtē uzņēmuma darbības ilgums un pieredze. Tieši tādēļ vislabākais risinājums, iegādājoties mājas jumta segumu, ir vēršanās pie speciālista.

Otrkārt, ir jāizvērtē, kur tiek ražots jumta seguma materiāls. Viens no ieteicamākajiem variantiem ir Somijas un Zviedrijas ražotie jumta seguma materiāli. Taču, ja esat atraduši jumta segumu, kas ir importēts, piemēram, no Ķīnas, ir jāvēršas pie speciālista, kas novērtētu šāda jumta seguma kvalitāti, lai nerastos risks jūsu un jūsu mājas drošībai.

Treškārt, ir jāizvērtē mājas jumta seguma piedāvāto garantiju. Ir pierādīts, ka uzņēmumi, kuri piedāvā kvalitatīvus jumta segumus un kuri ir pārliecināti par savu produkciju, piedāvās garantiju, kas ietver laika periodu ilgāku par diviem gadiem. Šādi laika periodi var būt, sākot ar diviem līdz pat 50 gadiem. Visizplatītākā kvalitatīvu jumta segumu garantija būs 10 gadi, tādējādi ir lielāka iespēja, ka jumta seguma krāsa neizbalēs no UV stariem, taču attiecībā uz tehnisko garantiju, garantijas ilgums mēdz sasniegt pat 40 līdz 50 gadus, kas vien norāda uz to, ka nav jāraizējas par jumta seguma kvalitāti.

Ceturtkārt, lai jumts būtu ilgnoturīgs, ir jāizvērtē jumta seguma materiāla biezums. Katram jumta veidam tas ir citādāks, un, izvēloties jumta veidu, šis ir būtisks kritērijs, lai jumta segums neplīstu, tādēļ arī šajā jautājumā būtu nepieciešams konsultēties ar speciālistu.

Un, protams, lielākoties izšķirošā nozīme ir jumta seguma cenai. Lielākoties jumta seguma cena tiek vērtēta, ņemot vērā cenu par vienu kvadrātmetru. Taču ar to nevajadzētu aprobežoties, jo svarīgāk ir noskaidrot, kāda būs gala cena. Latvijai gandrīz katrai otrajai mājai ir atšķirīgs profils, plāns un vēl daudzi citi parametri. Ir jāizvērtē, kāda ir kore, karnīzes, skrūves, ūdens notekas sistēma, kā arī transporta izmaksas. Izvērtējot visus pieminētos apstākļus, rodas priekšstats patiesajai gala cenai.

Lai lieki netērētu laiku un līdzekļus, ir cītīgi jāizvērtē ikviens no minētajiem apstākļiem, taču drošības nolūkos visērtākais variants ir pieaicināt speciālistu.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti