Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas Jums traucē atrast darbu un kā šo situāciju mainīt? 2

Pat tad, ja Jums šķiet, ka visu darāt pareizi, pastāv iespēja, ka mūsdienu sarežģītajā darba tirgū Jūs tomēr nespējat atrast tādu amatu, kurā Jūs pieņemtu. Tāpat mēdz gadīties, ka Jums ir darbs, taču tas nav labi apmaksāts, un ir grūtības ar augstāk atalgotas vietas atrašanu. Neatkarīgi no tā, kāds ir Jūsu vecums, piedāvājam vairākus veidus, kā atrast darbu, ja ar to līdz šim nav veicies.

Padariet darbavietas atrašanu par savu galveno prioritāti
Pirmkārt, pastāv iespēja, ka Jūs nepievēršat pietiekami daudz uzmanības darba meklējumiem. Šim uzdevumam šobrīd ir jābūt svarīgākajam Jūsu dzīvē, turklāt nevajadzētu baidīties pieteikties arī tādiem amatiem, kuriem, Jūsuprāt, pilnībā neesat atbilstošs. Iespējams, aplūkojot sludinājumu, redzat, ka sakrīt daudzas prasmes un zināšanas, izņemot vienu vai divus punktus. Riskējiet un piesakieties, jo nekad nevar zināt, kurā situācijā Jums paveiksies. Vienmēr rūpīgi sagatavojieties darba intervijām, ziniet atbildes uz jautājumiem, izpētiet uzņēmu vai iestādi, uz kuru dodaties, kā arī parūpējieties par sava ārējā izskata atbilstību!

• Sūtiet daudz pieteikumu;
• izveidojiet profesionālu CV;
• praktizējieties darba interviju sniegšanā.

Paplašiniet savus meklējumus
Tā darot Jums vajadzētu aplūkot darba iespējas ne tikai savā reģionā, bet arī citās teritorijās, pilsētās un pat valstīs. Mūsdienās dzīvesvietas maiņa darba dēļ nav retums, it īpaši, ja piedāvātais amats ir tāds, kādu Jūs vēlaties, un tas ir labi apmaksāts. Tāpat nevajadzētu baidīties vaicāt palīdzību saviem radiem, draugiem un paziņām. Aiciniet viņus paziņot Jums par vērtīgiem darba piedāvājumiem, kas varētu būt Jūsu sfērai atbilstoši!

• Apsveriet domu paplašināt meklējumus citās pilsētās un valstīs;
• izpētiet dažādu vakanču piedāvājumus atšķirīgos amatos;
• izmantojiet savu pazīstamo cilvēku tīklu, lai atrastu darbavietu.

Uzlabojiet savu kvalifikāciju
Vēl viens no iespējamiem iemesliem, kādēļ cilvēkiem mūsdienās neizdodas atrast tādu darbu, kādu viņi vēlas, ir nepietiekama kvalifikācija. Risinājums šajā situācijā šķiet pašsaprotams – nepieciešams to uzlabot. Lai arī tas var nebūt vienkāršs uzdevums, padomājiet par tām darba iespējām, kas Jums būs, kad sasniegsiet savu mērķi. Ņemot vērā sīvo konkurenci uz atsevišķiem amatiem, ir vērtīgi būt pēc iespējas kompetentākam savā jomā, lai spētu sacensties ar citiem. Iespējams, Jūs tikai tagad esat ieguvuši augstākās izglītības grādu un vēlaties izmantot savas zināšanas praktiski, tādēļ šajā gadījumā sākotnēji būtu vērtīgi iziet praksi kādā uzņēmumā, lai uzkrātu pieredzi.

Izmantojiet plānu B
Ja Jums ilgstoši neizdodas atrast darbavietu, ir jābūt plānam B, ko izmantot ārkārtas gadījumos. Piemēram, Jūs vienmēr varat pazemināt savas prasības pret vēlamajām darbavietām un izvēlēties ko pieticīgāku, tajā pašā laikā turpinot meklēt īsto darbu. Šajā gadījumā Jūs būsiet ieguvējs vairākos veidos, proti, Jums būs pietiekoši lieli ienākumi, lai tiktu apmaksāti svarīgākie rēķini, piemēram, īre, degviela, patēriņa kredīts, izglītības un komunālie maksājumi, kā arī Jūs varēsiet justies drošāk, zinot to, ka, ilgstošāk turpinot ideālā darba meklējumus, Jūs nepaliksiet bez naudas.

Pievērsiet uzmanību saviem izdevumiem
Nonākot situācijā, kad Jums ir minimāli ienākumi vai to nav vispār, ir pilnībā jāpārveido savs budžeta plāns. Noteikti neturpiniet dzīvot tāpat, kā to darījāt, kad bijāt nodarbināti, jo tā ātri vien nonāksiet nopietnās finansiālās grūtībās. Kamēr meklējat darbavietu vai arī cenšaties atrast tādu amatu, kas būtu labāk apmaksāts, Jums pēc iespējas prasmīgāk jācenšas plānot savu budžetu. Pirmkārt, vispirms apmaksājiet steidzamos rēķinus. Otrkārt, izvairieties no liekiem naudas tēriņiem, kad vien tas iespējams. Treškārt, atcerieties, ka šīs finansiālās problēmas būs īslaicīgas, ja turpināsiet neatlaidīgi meklēt darbavietu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ameno

Nu, paldies! Visas Latvijas problēmas tagad ir atrisinātas!

pirms gada, 2018.10.01 14:58

@@@

Salabojiet ceļus, lai cilvēks var aizkratīties uz tālu esošo darba vietu, nenolaužot kaklu vai nesalaužot mašīnu, kā šobrīd notiek! Samaksājiet tādu algu, lai strādāšana un braukāšana nebūtu "pa nullēm". Un vispār , kāpēc Latvijā tuvākā darba iespēja ir Rīgā vai citur, 70, 80, 100 km attālumā no dzīvesvietas. Kāpēc viss ir likvidēts, kur tad palika darba vietas? Cilvēki, esiet gudri , balsojot vēlēšanās! Nost ar Latvijas izpostītāju baru, kas savas tuvredzības,alkatības un stulbuma dēļ jau gadiem neredz, kā Latvijas cilvēkiem patiesībā klājas!

pirms gada, 2018.10.02 09:46

Reklāmraksti