Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ko ņemt vērā, iegādājoties putekļu sūcēju

Putekļu sūcēju piedāvājums mūsdienās ir patiešām daudzveidīgs. Tādēļ, izvēloties savām vajadzībām piemērotāko ierīci, jāņem vērā vairāk faktori, piemēram, uzkopjamā platība, grīdas seguma veids, mājas uzkopšanas paradumi, arī budžets, ko šim pirkumam var atvēlēt.

Putekļu sūcējs ar maisu
Viena no populārākajām idejām joprojām ir putekļu sūcēji ar putekļu maisu. Maisi pieejami gan no papīra (tātad- vienreizlietojamie), gan arī no auduma, ko var iztīrīt un lietot atkārtoti. Auduma maisu gan vislabāk iztīrīt ārpus mājas, citādi dala putekļu atkal nokļūs telpā.

Izvēloties šāda tipa putekļu sūcēju, jāpārliecinās, kāda tipa putekļu maisi tam piemēroti – pretējā gadījumā var nākties daudz laika pavadīt veikalos, meklējot īsto risinājumu.

Putekļu sūcējs ar konteineru
Tiem, kuri nevēlas iegādāties un mainīt putekļu maisus, varētu patikt ideja par ierīci, kur putekļi tiek savākti atsevišķā konteinerā. Protams, putekļi no tā būs jāizkrata tik un tā. Atkarībā no izvēlētā modeļa, konteiners var būt no kartona vai plastmasas.

Putekļu sūcējs ar ūdens filtru

Pieminēšanas vērts ir arī putekļu sūcējs ar ūdens filtru. Šāda tipa ierīce piemērota mājvietās, kur uzturas alerģiski cilvēki vai astmas slimnieki, jo ar ūdens filtra palīdzību gaiss tiek attīrīts daudz pilnvērtīgāk. Šim risinājumam priekšroku dod arī mājdzīvnieku īpašnieki un tie, kuri uzkopšanu ar putekļu sūcēju veic regulāri.
Būtiski atcerēties, ka arī šis putekļa sūcējs jāiztīra ik reizi pēc tā lietošanas, turklāt tas jādara uzreiz, jo ūdens var atstāt negatīvu ietekmi uz ierīces motoru.

Putekļu sūcēji sausajai un mitrajai uzkopšanai
Ir putekļu sūcēji, kas veic arī mitro grīdas uzkopšanu. Tiem var būt dažāda veida putekļu tvertnes. Taču jāņem vērā, ka lielākoties šie putekļu sūcēji ir diezgan smagi. Iegādājoties šādu ierīci, būs nepieciešams laiks, lai iemācītos ar to rīkoties un pilnvērtīgi izmantotu visas tās sniegtās iespējas. Jāpadomā arī par to, kur putekļu sūcējs tiks novietots brīžos, kad netiks darbināts.
 
Rokas putekļu sūcējs
Nelielu platību uzkopšanai noderēt var kāds no rokas putekļu sūcēju modeļiem. Tas ir parocīgs un kompakts, neaizņem daudz vietas. Taču parasti arī nav tik jaudīgs, turklāt  putekļu tvertne ir mazāka, tādēļ jātīra biežāk.

Putekļu sūcējs – robots
Mūsdienās arvien populārāka izvēle kļūst putekļu sūcējs – robots. Tas ir ērts risinājums visiem aizņemtajiem un tiem, kuri savu ikdienu vēlas padarīt maksimāli vienkāršu.
Putekļu sūcējs – robots visu paveic saimnieka vietā, tādēļ šī ierīce nudien ir daudzu sapnis. Robotiem ir dažādas noderīgas funkcijas, kas tā lietošanu padara vēl parocīgāku.

Daži faktori, kam pievērst uzmanību
Izvēloties putekļu sūcēju, uzmanība jāpievērš ne tikai tā veidam, bet arī citiem faktoriem, piemēram:

• ierīces jaudai – īpaši būtisks faktors, ja jāuzkopj lielas platības. Jo lielāka ierīces jauda, jo ātrāk sokas uzkopšanas darbi;

• korpusa izmēriem – jāizvērtē, kur tiks novietots putekļu sūcējs, kādi ir ierīces vēlamie parametri;

• putekļu sūcēja aprīkojumam – noteikti jāpievērš uzmanība tam, kāds ir ierīces aprīkojums, kādi papildu uzgaļi un birstes ir komplektācijā;

• vada garumam – lai mājokļa uzkopšana būtu maksimāli ērta, noteikti jāpārliecinās, ka vads ir pietiekami garš;

• ierīces radītajam trokšņu līmenim – ja mājas uzkopšanu mēdzat veikt agri no rītiem vai vēlu vakaros, un nevēlaties traucēt mājiniekus vai kaimiņus, jāpievērš uzmanība arī putekļa sūcēja radītajam trokšņu līmenim.

Kā redzams, putekļu sūcēju piedāvājums ir patiešām plašs. Atliek vien ieskatīties piedāvājumā un izvēlēties sev piemērotāko risinājumu.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti