Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konstruējam pasaules rekordus savām rokām

Uzstādīt pasaules rekordu noteikti nenāktu par sliktu. Neviens, šķiet, nekad nav teicis „Es nekad negribu nokļūt Ginesa rekordu grāmatā”. Un ja arī mūsu dzīves primārā vēlme un mērķis nav uzstādīt kādu pasaules rekordu, tad no iespējas gan mēs neatteiktos, vai ne? Bet mēs labprāt aplūkojam jau esošos un uzstādītos pasaules rekordus. Daži no tiem pat saistīti ar Lego konstruktoriem.

Lego konstruktori vispār ir ļoti saistoša un interesanta padarīšana ikviena vecuma grupas cilvēkiem. Tie paredzēti gan pašiem mazākajiem, kur bērni var attīstīt dažādas prasmes un domāšanu rotaļājoties ar Lego, gan pieaugušajiem, kas vēlas, piemēram, uzbūvēt pasaulē lielāko Lego pili, torni vai kuģi, iespējams, pat ierakstot to Ginesa rekordu grāmatā. Jā, tas nav pats nopietnākais dzīves mērķis, tomēr tiem, kas šos rekordus jau uzstādījuši un tikušie iekļauti Ginesa rekordu grāmatā, šis tomēr, visticamāk, šķiet ļoti nozīmīgs sasniegums. Un tā arī ir.

Tomēr, ja arī nevēlamies kļūt par rekordistiem, reti kuru nevilina Lego konstruktori un to interesantās iespējas. Katrā no mums ir savs radošais gars, domātājs un ideju radītājs, bet tad, kad mums priekšā tiek nobērts neskaitāmi daudz mazu klucīšu un detaļu, domas sāk rosīties, ko no tā varētu uzbūvēt un kā veidot konstrukciju tā, lai sanāktu tieši tas, ko vēlamies redzēt. Aizaujoši taču, vai ne?

Runājot par mazuļiem, rotaļāšanās viņiem ir tikpat nozīmīga un būtiska, kā mums, pieaugušajiem darbs. Viņi caur to mācās, attīstās, aug un piedzīvo pasauli, kurā vēl tikai cenšas saprast kas, kā un kāpēc notiek. Tāpēc arī Lego konstruktori var būt lielisks veids, kā attīstīt domāšanu un saprast lietu būtību.

Ar Lego konstruktoriem pašiem mazākajiem, bērns gan nostiprina savas zināšanas, gan iepazīst formas, krāsas un figūriņas. Tā ir iespēja attīstīt gan savu fantāziju pasauli, gan radīt jaunas, nelielas, ne pārāk sarežģītas konstrukcijas. Interesantākais ir tajā, ka arī lielās un sarežģītās Lego konstrukcijas savā būtībā ne ar ko neatšķiras no mazuļiem paredzētajām. Tās veidojot, jaucot, pielāgojot un veidojot no jauna, jebkura vecuma cilvēks attīsta savu domāšanu, fantāziju, nostiprina savas zināšanas, veicina savu radošo un stratēģisko domāšanu.

Jā, salikt to figūru, kas uz kastes attēlota, nemaz nav tik viegli. Tomēr vēl daudz lielāks izaicinājums ir radīt kaut ko pilnīgi savu, no tiem materiāliem, kas mums doti. Un tāds ir Lego galvenais vēstījums – ļaut radīt, attīstot unikālu domāšanu.

Pat tad, kad uz kastes skaidri norādīts, kāds tematiskais Lego konstruktors mums nonācis rokās, varam izvedot kaut ko pavisam citu, ja pietiek fantāzijas, apņēmības un radošuma.

Atgriežoties pie pasaules rekordiem – lielākais Lego kuģis un lielākais Lego tornis jau ierakstīti Pasaules Ginesa rekordu grāmatā. Arī mums ir visas iespējas radīt kaut ko unikālu un iespaidīgu ar Lego palīdzību. Jo, kā bērniem, tā arī pieaugušajiem ir nepieciešamas rotaļas. Kāds cītīgi liek puzles, kāds min krustvārdu mīklas, bet kāds aizraujas ar Lego konstruktoriem un to veidošanu.

Lai nu kā Lego konstruktori, kas, kā pareizi norādīts uz iepakojuma, paredzēti cilvēkiem līdz 99 gadu vecumam, nekad nezaudēs savu aktualitāti un pievilcību cilvēku vidū, jo viss, kur varam radoši izpausties, ir vērtīgs ikvienā vecumā. Jo īpaši pieaugušajiem, kuriem bieži vien ikdiena nebūt nav tik radoša, kā gribētos.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti